Forum wsparcia

2017 R1 Auto Blipper

prallm1@aol.comprallm1@aol.com Posty: 2Verified User

Mam 2017 R1 z zestawem FTECU, aktywną melodią i automatycznym bliperem. Mam problemy z tym, że automatyczny blipper jest bardzo trudny do opuszczenia. Muszę wywierać znaczny nacisk (około 50 funtów) na dźwignię zmiany biegów do tego stopnia, że obawiam się, że złamię czujnik lub drążek zmiany biegów. Mam zestaw na rowerze przez kilka miesięcy i próbowałem kilku rzeczy, aby złagodzić ten problem. Najpierw próbowałem zamienić połączenia QS, ale to po prostu utrudniało zmianę biegów (ten sam problem tylko w odwrotnej kolejności), sprawdziłem plik FTECU, aby upewnić się, że mam włączony automatyczny blipper (jest), sprawdziłem wszystko połączenia (są bezpieczne, a oryginalny przewód PIN 4 jest uziemiony do ujemnego zacisku akumulatora), a na koniec sam zacząłem wyrzucać przepustnicę i wydaje się, że zmiany zachodzą znacznie płynniej niż wtedy, gdy przepustnica jest całkowicie zamknięta, a ja krok na zmiennik. Należy zauważyć, że mam automatyczny blipper FTECU z jednym czujnikiem, a nie starszym 2 czujnikami.

Komentarze

  • gsawyer22@hotmail.comgsawyer22@hotmail.com Posty: 11Verified User

    Miałem bardzo podobny problem i chociaż powiedziałeś, że dobrze sprawdziłeś swoje połączenia, dwukrotnie sprawdzę połączenie zielonego przewodu z łącznikiem, który jest dołączony do ecu. Możesz myśleć, że jest w pełni osadzony, ale czasami nie jest w pełni włożony. Naprawdę upewnij się, że tam jest. To rozwiązało mój problem. Mam nadzieję, że to rozwiąże twoje.

  • garry.charles@sky.comgarry.charles@sky.com Posty: 10Verified User

    Cześć, mam ten sam zestaw dopasowany do mojego 16 R1, który jest lekki jak piórko w obie strony. Więc kiedy zamieniłeś szybkozłącze i złącza blippera wokół blippera zadziałało OK, ale szybkozmienny miał wtedy błąd. Jeśli to poprawne zamiana połączeń spowodowało przeniesienie błędu do Quickshiftera i blipper zaczął działać poprawnie, wtedy lampa błyskowa i okablowanie muszą być w porządku. brzmi dla mnie jak wadliwy czujnik. możesz przetestować czujnik, pozostawiając go na miejscu, ale odłączając 2 małe połączenia i umieszczając po jednym multimetrze na każdym złączu po jednym, a następnie popychając lub podnosząc dźwignię przekładni, która wymaga dość dużego nacisku, ale powinieneś uzyskać ciągłość w poprzek każde złącze. Jedna droga na zmianę i jedna droga na dół. Nadzieja, która pomaga Garry'emu.

  • prallm1@aol.comprallm1@aol.com Posty: 2Verified User

    Teraz jest naprawione. Problem dotyczył części FTECU. Na forum znajdują się instrukcje z FTECU, jak poprawić ich *#%= w górę. Najwyraźniej okablowanie było fabrycznie cofnięte.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.