Forum wsparcia

Odczyt ECU —> „Obraz ECU jest nieprawidłowy” —> „Weryfikacja sumy kontrolnej”

Hej Ken,

I błysnął na rowerze (2015 R1m) z powrotem w 2018 roku z plikiem grobów. Teraz próbuję tylko dodać funkcję blip. Oto, co się dzieje na początku, kiedy podłączam się do mojego ecu przy włączonym zapłonie, wyskakuje komunikat „ten typ ecu nie jest natywnie czytelny” dziwne, ponieważ mój rower jest już flashowany. Po kilku próbach i wybraniu mapy grobów zaczął czytać ECU i wokół 5% zawieszał się i pojawiało się okno z napisem „Obraz ECU jest nieprawidłowy. Spróbuj ponownie”, status zmienia się z „odczyt ecu” na „Weryfikowanie sumy kontrolnej”, stąd nic się nie zmienia przez wiele godzin. Próbowałem tego wiele razy, zawsze kończąc w ten sposób. Czy aby odczytać mój już sflashowany ECU, muszę najpierw wybrać plik? Jeśli nie wybiorę pliku, karta odczytu ecu nie będzie dostępna, dopóki nie wybiorę pliku. Więcej informacji w załączeniu

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Wygląda na to, że możesz mieć problem z połączeniem sprzętowym. Czy migasz bok roweru, czy na ławce migasz ten ECU? Dzięki, Jasonie A.

  • eric.sempson@gmail.comeric.sempson@gmail.com Posty: 7Verified User

    Obróbka boczna roweru..

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Co się stanie, jeśli sflashujesz rower z plikiem zapasowym? Kiedy miga strona roweru, masz pewność, że zaczniesz od wszystkiego, co jest połączone, a kluczyk dobrze? Chcesz włączyć klucz tylko wtedy, gdy zostaniesz o to poproszony przez oprogramowanie. Dzięki, Jasonie A.

  • robbie2294@gmail.comrobbie2294@gmail.com Posty: 1Verified User

    Cześć, mam ten sam problem. Wcześniej flashowałem mój stary MT07 i kupiłem nowe prawo jazdy na nowy rower. Po podłączeniu do ecu poprzez wiązkę ławkową (ecu w pełni zainstalowane na rowerze) na desce rozdzielczej pojawia się komunikat „... nie udało się połączyć… natywnie nieczytelny” jak w załączeniu zrzut ekranu. Próbowałem kilka razy, ale za każdym razem to samo. Nie jestem pewien, co robię lub czego nie robię, co jest tego przyczyną. Czy ktoś może pomóc? Pozdrawiam Robbie


  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User

    Otrzymasz dokładnie ten sam komunikat, jeśli nawet nie podłączysz ecu, co w danym momencie 99% oznacza, że masz problem z połączeniem z przewodami w wiązce lub zasilaczem. Widzę to również, gdy port USB w komputerze, do którego podłączony jest kabel dostrajający, uległ uszkodzeniu lub utworzył złe połączenie. Poszukaj na forum tutaj informacji o testach po stronie roweru lub na ławce, aby przetestować uprząż.

Ta dyskusja została zamknięta.