Forum wsparcia

kod diagnostyczny 50 - uszkodzona pamięć ecu

depperson@gmail.comdepperson@gmail.com Posty: 4Verified User

Cześć. Wcześniej miałem sporo problemów z uzyskaniem flasha na moim ECU. Wydaje mi się, że trzykrotnie pomyślnie sflashowałem ECU. Pierwsze flashowanie trwało bardzo długo, kolejne były bardzo szybkie, co wydaje się normalne, biorąc pod uwagę forum i funkcję „szybkiego zapisu”. Obecnie korzystam z nieograniczonego pliku, a mój numer części ECU to wariant -21 i używam uprzęży po stronie roweru. Wczoraj miałem problem z "Sd__15" i wieloma kodami, prawdopodobnie z powodu flashowania, nie jestem pewien. Wyczyściłem je za pomocą menu autodiagnostyki na desce rozdzielczej, a następnie motocykl uruchomił się i działał dobrze. Jechałem wczoraj wieczorem, ale dzisiaj rower się nie uruchamia. Kreska mówi „Sd__50”, a autodiagnostyka pokazała kod 50. W instrukcji serwisowej jest napisane, że to „wadliwa pamięć ecu”. Skasowałem kod, rower odmówił ponownego uruchomienia i kod wrócił. Zastanawiam się, czy masz jakieś sugestie? Czy jest możliwe lub konieczne wymuszenie „pełnego zapisu”?

Komentarze

  • depperson@gmail.comdepperson@gmail.com Posty: 4Verified User

    Kiedy napisałem powyższy post, byłem w stanie pełnej paniki. Rower nie chciał odpalić. Moje doświadczenie z komputerem mówiło mi, że błąd pamięci nie powinien być spowodowany przez coś poza ECU, ale spróbuję wszystkiego, aby naprawić mój rower. Wspomniałem o jeździe na rowerze wczorajszej nocy, ale nie wspomniałem, że ciężko było zacząć. Musiałem przytrzymać rozrusznik około dodatkowej sekundy, aby uruchomić silnik. To było dziwne, ale przypisałem to domyślnemu trybowi A. Okazuje się, że to wskazówka, że coś jest nie tak, ale nie zdawałem sobie z tego sprawy do dziś. Silnik powinien uruchamiać się tak samo w trybie STD, A lub B, a bez ograniczeń powinien uruchamiać się tak samo jak w magazynie, ponieważ nie zmieniłem żadnego mapowania ani paliwa. Dokładnie sprawdziłem instalację sprzętu. Napięcia sprawdzone, a pompa paliwa zalała się i nie zalała tak, jak powinna, gdy zworkowałem różne szpilki na moim 6-stykowym złączu po stronie roweru. Sprawdziłem jeszcze raz na desce rozdzielczej, teraz nie ma kodów i rower startuje dobrze. Nawet tego nie wyczyściłem! Nie potrafię wyjaśnić, dlaczego nagle stało się dobrze. Może coś potrząsnąłem pod siedzeniem podczas testowania sprzętu? Czy luźny przewód poza ECU powinien być w stanie wywołać ten błąd? Zrobiłem kilka zatrzymań / uruchomień silnika i uruchomień z kluczykiem i wydaje się w porządku. Jechałem i rozgrzałem, pozwoliłem mu usiąść i ostygnąć, nadal dobrze się uruchamia.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, tak, może to bardzo dobrze wynikać z luźnego przewodu w złączu ECU. Najczęściej widzimy ludzi instalujących boczne szelki rowerowe i poluzowujących inne szpilki OEM, nie zdając sobie z tego sprawy. Styk nadal będzie w złączu, ale nie jest już całkowicie osadzony, więc nie ma kontaktu z ECU. Zrobiłbym podwójną kontrolę wszystkich twoich pinów ECU i lokalizacji uziemienia na rowerze. Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.