Forum wsparcia

2014 ZX6R nie uruchomi się po żadnych zmianach

Rubensteezy@gmail.comRubensteezy@gmail.com Posty: 7Verified User

W tej chwili dostrajam ZX6R dla klienta i stwierdzam, że bez względu na to, jakie zmiany flashuję poza mapą stockową, rower się nie uruchomi. Początkowo stworzyłem nieograniczoną mapę i załadowałem na nią mapę spalin z komputera. Błysnął, rower się obróci i z grubsza zapali, ale nie uruchomi się ani nie będzie pracował na biegu jałowym. Przełączono na mapowanie zapasowe z mapą spalin na PC. Ten sam wynik. Zmapowałem go nawet z powrotem do mapowania Stock i działa dobrze. Następnie dostosowałem parametry bezczynności mapowania spalin na komputerze. I nadal nie działa. Na koniec flashuję mapę fabrycznego ECU, z włączonym zaworem wydechowym i blokadą TC, i nadal się nie uruchamia. Nie ma nic wspólnego z mapowaniem paliwa i się nie uruchomi. Słyszałem, że ZX636 z 2013 i początku 2014 roku mogą mieć złe ECU, ale nie mogę znaleźć nic ostatecznego. Wszelkie uwagi lub rady są mile widziane.

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User
    edytowano May 2021

    Cześć, nie słyszałem wcześniej o podobnym problemie. Czy wykonujesz obróbkę od strony roweru czy od strony ławki? Jaki jest twój numer części ECU? Czy to jest model motocykla w USA? Dzięki, Jason A.

  • Rubensteezy@gmail.comRubensteezy@gmail.com Posty: 7Verified User

    Cześć Jason, ja też nigdy wcześniej nie spotkałem się z tego rodzaju problemem, a teraz zrobiłem kilka różnych motocykli. Migam na ławce. ECU to 21175-0810 (ABS). To kanadyjski rower, więc USA. Znaleźliśmy dokument z innego stroju tuningowego stwierdzający, że jest to specjalna procedura uruchamiania wymagana do kalibracji podwójnych łopatek przepustnicy po dostrojeniu, którą zamierzamy wypróbować. Więc ja też wrócę. Daj mi znać, jeśli masz inne sugestie.

  • Ky.motofanatic@outlook.comKy.motofanatic@outlook.com Posty: 8Verified User

    co to była za procedura, jeśli nie masz nic przeciwko

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.