Forum wsparcia

Tylko ogranicznik prędkości piątego biegu jest aktywowany przez japoński ECU specyfikacji.

chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

Próbowałem zmieniać pozycje biegów, itp. Nie mogę wymyślić żadnego oryginalnego sposobu na ulepszenie tego

Komentarze

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User
    edytowano May 2022

    Cześć, czy mógłbyś omówić więcej tego, co się dzieje? Mówisz, że ogranicznik obrotów działa tylko na 5 biegu? Pozdrowienia

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    Witam Chodzi o objaw ogranicznika prędkości tylko na 5 biegu który wysłałem wcześniej (9200rpm.180km/h) Dzieje się to nie tylko na BU2-8591A-10 ale też na 1WS-8591A-10.Wysoce prawdopodobne że Na torze Sodegaura muszę natychmiast zmienić bieg na 6 i zredukować bieg, aby wcisnąć ogranicznik prędkości, mimo że jest to szybsze do ukończenia. Myślę, że obroty zapłonu służą również jako ogranicznik prędkości na 6 biegu i nie są stosowane na 5 biegu Byłbym bardzo wdzięczny za twoją pomoc


  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Cześć, Ograniczniki obrotów ograniczają zużycie paliwa na całej płycie od 10450 obr./min i więcej. Następnie zaczyna odcinać zapłon przy 12950. Nie powinien wyłączać się na 5 biegu wcześniej niż pozostałe. Ma to głównie na celu zapobieganie nadmiernym obrotom silnika, aby zapobiec uszkodzeniu. Nie jestem pewien co do ogranicznika prędkości dla twojego roweru. Czy miałeś rower na hamowni, aby go przetestować? Pozdrowienia

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    Te dane pochodzą z pojazdu, w którym ten stan został potwierdzony. Jest to zmierzona krzywa na 5. biegu. Normalna prędkość wyświetlana jest niebieska linia. Czerwona linia to prędkość niestandardowa zmniejszona o połowę. (Aktualny pomiar 180 km/h, licznik 90 km )/h) Ewidentnie objaw ogranicznika obrotów to około 9000 obr/min i dalej nie będzie się obracał.

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    Nie pojawia się na moim rowerze.Zobacz film.Miałem okazję osobiście zobaczyć pojazd BU2-8591A-10, więc sprawdzę objawy i zobaczę czy ECU sobie z tym poradzi.Zrobię film jeśli to możliwe ...

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    https://youtube.com/shorts/UpZ5qMF2y3A?feature=share To jest film przedstawiający jedną z omawianych jednostek.Zobaczę ten pojazd osobiście.

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    https://youtube.com/shorts/sqZ__m-Xvtc?feature=share Dane dla omawianego pojazdu są takie jak na początku.Próbowałem zmienić wszystko, w tym mieszankę paliwową, czas zapłonu i usunąć wszystkie kontrole OBD2 bez poprawy.BU2-8591A-10 Licencja: # 86A290B3 Czy można coś jeszcze zrobione?Czy mogę utworzyć osobny wpis ogranicznika prędkości w oryginalnych danych ECU?W Japonii ogranicznik prędkości to 180km/h.

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    Odcięcie paliwa i zmiany czasu zapłonu obowiązują do 4 biegu Biegi 5 i 6 zatrzymują się przy 8750-9000 obr/min Wyświetlacz OBD2 nie pokazuje nieprawidłowych wartości Ogranicznik prędkości? Indywidualny ogranicznik obrotów?Tu nie jesteśmy w stanie określić.

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User
    edytowano June 2022

    Cześć, rozumiem, co masz na myśli. Uważam, że jest to najbardziej prawdopodobne, jak wspomniałeś, że ECU motocykla/konkretnego dla JP jest ograniczone do 180 km/h, dlatego wyłącza się dopiero na 5 i 6 miejscu, gdy osiąga te prędkości. Gdyby to były ograniczniki obrotów, nie byłbym w stanie przekroczyć zakresu 8500 obr./min na biegach 1-4. Wspomniałeś, że dzieje się to również w 1WS-8591A-10. Zakładam, że rower, który masz, był w porządku, ma -50 ECU? Czy możesz potwierdzić? Pozdrowienia

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    Mój rower to 1WS-8591A-10 (MT07 2014). Omawiane rowery to BU2-8591A-10 (MT07 2019) i 1WS-8591A-10. Myślę, że był problem z początkowym przepisywaniem. Przepisałem wiele rowerów, ale tylko dwa mają ograniczniki prędkości.

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    Licencja: # 86A290B3 Chciałbym spróbować nadpisać to po zresetowaniu licencji. Dziękuję Ci.

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Cześć, Skoro Twój rower, który nie jest limitowany, i jeden z limitowanych rowerów ma ten sam numer części ECU, czy próbowałeś wymienić ECU i sprawdzić, czy nadal jest limitowany? Czy próbowałeś odczytać plik z roweru i wgrać go do ograniczonego ECU rowerów? Możesz sprawdzić, czy nie jest to mechaniczne, używając swojego ECU w drugim rowerze. Następnie, jeśli zajdzie taka potrzeba, flashowanie pliku odczytanego z ECU do ograniczonego ECU. Czy próbowałeś również sprawdzić, czy limitowany rower również pozostaje ograniczony w pliku magazynowym? Pozdrowienia

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    Inne ECU nie mogą być używane z immobilizerem. ECU zarejestrowane jako immobilizery nie mogą być nawet wypróbowane bez przeszczepiania różnych części, takich jak korki zbiorników. Wypróbowałem wszystkie nieograniczone pliki i zwykłe pliki. Obecnie wydaje się, że był problem z pierwszym kompletnym przepisaniem. Ustaliliśmy, że konieczne jest nadpisanie przez zresetowanie licencji. Jeśli tego nie spróbujesz, nie będziesz w stanie określić, czy potrzebujesz nowego ECU.

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    To było niezrozumienie tłumaczenia. Po przeczytaniu, jeśli piszesz z podłączoną wiązką, możesz nadpisać nową licencją! Nadpisane nieograniczone pliki. Ograniczniki zapłonu i paliwa po odczycie miały wartości jak napisano. Zgłoszę wynik w późniejszym terminie. Nie można przesłać obrazu, nawet jeśli pasowało rozszerzenie. Obraz wyślę bezpośrednio e-mailem.

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    Nie zmienia się nawet po nadpisaniu zmiany licencji. W końcu wydaje się, że jest problem z rowerem. Nawet jak sprawdziłem bezpośrednio to nie było błędów związanych z czujnikiem. Rozwiązanie zajmie ogromną ilość czasu. Czy można zresetować tylko oryginalną stronę licencji?

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    przeszedł. Ogranicznik 6 prędkości zniknął, gdy ECU został nadpisany z powodu zmiany licencji. Piąta prędkość to 9000 obr./min i nie ma zmian. Impuls prędkości działał normalnie. Patrzę też na inne czujniki.

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Cześć, to pewien postęp. Więc 5th jest nadal ograniczony w tym jednym, a w drugim 5 i 6? Pozdrowienia

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    Obecnie ograniczeniem jest tylko 5. prędkość przy 9000 obr./min. Szósty bieg obraca się do ustawionego 10450 obr/min.

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Cześć, proszę przeczytaj plik i wyślij go do mnie. Zobaczę, czy uda mi się też to sprawdzić, aby upewnić się, że jest dobry. Jak wspomniałeś, tylko 2 osoby mają problem z różnymi plikami, więc wydaje się mało prawdopodobne, aby był to plik. Mimo to chciałbym spróbować i poprosić ich, aby przyjrzeli się temu, jeśli mają czas. Pozdrowienia

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    Wysłałem plik. Sprawdzamy, czy są jakieś inne rowery z ogranicznikiem. Dziękuję Ci.

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    XSR700 BU2-8591A-10 (JP) Ten rower ma również 5-biegowy ogranicznik 9000 obr./min. Czujnik i przełącznik były w normie. Odczytane dane zostały wysłane. Badamy różnice między innymi rowerami i akcesoriami.

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    BU2-8591A-10 Licencja: #86A290B3 → #ECF23379 Przeniosłem licencję na #ECF23379 i poprosiłem o jej dopisanie, ale 5-biegowa prędkość 9000 obr/min się nie zmieniła. Zrezygnowałem, bo rower się zmieni. Nie można zresetować licencji nr 86A290B3? Zbadam z innymi rowerami.

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Ok, brzmi dobrze. Zobaczę, co możemy dla Ciebie zrobić w związku z licencją, ponieważ nie możemy zresetować potwierdzonych licencji. Również postaramy się jak najszybciej dowiedzieć się o ograniczniku. Pozdrowienia

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    1XB-8591A-10 (JP) ← Odpowiedni samochód 5 prędkości 9000 obr./min Po przepisaniu za pomocą 1XB-8591A-00 (THI) ogranicznik zniknął. Aż do raportu.

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Czy wszystko działa poprawnie z 1XB-8591A-00(THI)?

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    1XB-8591A-10 (JP) → 1XB-8591A-00 (THI) Działa normalnie. Myślę, że działa płynnie, bo paliwo można dokładniej wyregulować.

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Wspaniale to słyszeć, coś musiało się wydarzyć podczas pierwszego zapisu ECU. Cieszę się, że zostało to rozwiązane. Pozdrowienia

  • vinayak.bhanoo@gmail.comvinayak.bhanoo@gmail.com Posty: 2Verified User

    Cześć, czy mówisz, że ECU był 1XB-8591A-10 (JP), ale został naprawiony po napisaniu 1XB-8591A-00 (THI)? Myślałem, że powiedzieli specjalnie, aby użyć prawidłowego kodu do napisania obrazu. Mam też pewne problemy z zasilaniem w moim rowerze bez innych objawów i desperacko szukam rozwiązania.

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    Jeśli związek między wtryskiem a zapłonem jest taki sam, nie będzie problemu, ponieważ silnik jest taki sam. JP EU THI ma to samo okablowanie ECU. Jeśli chodzi o BU2, Volt- wydaje się mieć wpływ. Próbuję to zmienić.

  • chomorin07@yahoo.co.jpchomorin07@yahoo.co.jp Posty: 41Verified User

    BU2-8591A-10(JP) 5-biegowy ogranicznik 9000 obr./min 1WS-8591A-10 itp. Skopiowałem Volt-Dwel i użyłem go, ale wydaje się, że jest ulepszony. Wydaje się, że jest to związane z napięciem zasilania każdej części przez akumulator. W pojazdach wyposażonych w dodatkowe urządzenia USB występuje wiele objawów.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.