Forum wsparcia

Kiedy zaczyna się „zamknięta pętla”? I przełączanie mapy paliwa

ndwolfy@gmail.comndwolfy@gmail.com Posty: 11Verified User

Więc wiem, że kiedy na desce rozdzielczej pojawia się kontrolka „ECO”, nie ma to większego znaczenia, jeśli chodzi o przejście do melodii w zamkniętej pętli czy coś takiego. Ale to pozostawiło mi pytanie, kiedy zaczyna się melodia z zamkniętą pętlą? A jeśli w ogóle jest mapa, która się włącza lub robi to po prostu robi to, co robi większość pojazdów i idzie na stechiometryczną. Co prowadzi mnie do mojego innego pytania, kiedy przełącza się między mapą paliwową TPS a mapą paliwową MAP?

Komentarze

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User

    1) Wskaźnik ECO naprawdę nic nie znaczy, z wyjątkiem tego, że znajdujesz się w regionie mapy TPS vs RPM, która brzmi „1” zamiast „0”… to naprawdę tylko chwyt. 2) Zapasowe sprzężenie zwrotne O2 podobnie ma wiele map zasięgu, dzięki czemu temperatura, TPS, ciśnienie w kolektorze, a czasami prędkość są w prawidłowym zakresie, aby można było użyć sprzężenia zwrotnego O2. (nowsze motocykle mają tendencję do używania go częściej i z większymi zyskami) 3) Generalnie pod przepustnicą 20% używasz kombinacji wyników tabeli paliwowej TPS i MAP. Jeśli jesteś bliżej zamkniętego dławika, będziesz skłaniał się bardziej w kierunku wyniku MAP lub jeśli jesteś bliżej ~20%, użyjesz wyniku bardziej tendencyjnego w stosunku do wyniku TPS. jest to potrzebne, ponieważ powiedzmy, że przepustnica 5% oznacza coś zupełnie innego, jeśli mówisz pod górę lub w dół.

  • ndwolfy@gmail.comndwolfy@gmail.com Posty: 11Verified User

    Ahhh ok, to właściwie bardzo pomocne! wygląda na to, że wszystko źle próbowałem dostosować mapę paliwową MAP! Zasadniczo dostosowywałem go tylko myśląc, że przejmuje więcej, gdy jest bezczynny i crusing, gdy jest to tylko częściowo prawda. Dziękuję Ci! Czy mógłbyś rozwinąć drugą część swojej odpowiedzi, ponieważ nadal jej nie rozumiem? Wiem, że w przypadku MT-07 i XSR700 czujnik O2 nie robi zbyt wiele. I faktycznie, raz odłączyłem go całkowicie na kilka jazd i nawet nie zapaliłem się po nim kontrolka silnika. I dlatego zadaję pytanie, kiedy włączy się zamknięta pętla, czy w ogóle tak się dzieje w przypadku tego roweru, ponieważ nie ma problemów z tym, że go tam nie ma. Podobnie powiedziałem, że miałem go zastąpić czujnikiem szerokopasmowym, abym mógł prowadzić własne odczyty AFR i logi danych. Czy to w ogóle by coś zrobiło?

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.