פורום תמיכה

מתי באמת נכנס "לולאה סגורה"? והחלפת מפת דלק

ndwolfy@gmail.comndwolfy@gmail.com הודעות: 11Verified User

אז אני יודע שכאשר נורית ה-"ECO" נדלקת על המקף, זה לא ממש אומר שהוא יכנס למנגינה בלולאה סגורה או משהו כזה. אבל זה השאיר אותי עם השאלה מתי נכנס המנגינה של לולאה סגורה? ואם יש בכלל מפה שהיא נכבית או שהיא פשוט עושה את מה שרוב הרכבים עושים וללכת על סטואכיומטרי. מה שמביא אותי לשאלה הנוספת שלי, מתי זה עובר בין מפת הדלק של TPS לעומת מפת הדלק של MAP?

הערות

• chrisgardellchrisgardell הודעות: 48Staff User

1) מחוון ECO באמת לא אומר כלום מלבד שאתה נמצא באזור של מפת TPS לעומת RPM שקוראת '1' במקום '0'... זה באמת רק גימיק. 2) למשוב O2 למלאי יש באופן דומה מפות טווח רבות המוודאות שהטמפרטורה, TPS, לחץ סעפת ולפעמים מהירות נמצאים בטווח חוקי לשימוש במשוב O2. (אופניים חדשים יותר נוטים להשתמש בו יותר ועם רווחים גבוהים יותר) 3) בדרך כלל תחת מצערת 20% אתה משתמש בשילוב של תוצאות טבלת דלק TPS ו-MAP. אם אתה קרוב יותר לגזירה סגורה אתה תטה יותר לתוצאת MAP או אם אתה קרוב יותר ל-~20% תשתמש בתוצאה מוטה יותר לתוצאת TPS. זה נחוץ כי נניח שמצערת 5% אומרת משהו שונה מאוד אם אתה אומר לעלות או לרדת גבעה.

• ndwolfy@gmail.comndwolfy@gmail.com הודעות: 11Verified User

אההה אוקיי זה בעצם די מועיל! נראה כאילו ניסיתי להתאים את מפת הדלק של MAP לא בסדר! בעצם, התאמתי את זה רק מתוך מחשבה שזה משתלט יותר כשבמצב סרק ומרוסק כשזה נכון רק חלקית. תודה! האם תוכל להרחיב על החלק השני של תגובתך, כי עדיין לא כל כך הבנתי? אני יודע שעם MT-07 ו-XSR700 חיישן O2 לא באמת עושה הרבה. ולמעשה ניתקתי אותו לגמרי לכמה נסיעות פעם אחת ואפילו לא נדלקה לו נורת מנוע. ובגלל זה אני שואל את השאלה מתי נכנסת לולאה סגורה, אם זה באמת קורה עבור האופניים האלה מכיוון שאין להם בעיה עם זה שהוא לא שם. בדומה לומר שהייתי אמור להחליף אותו בחיישן פס רחב כדי שאוכל להפעיל יציאות קריאת AFR ויומני נתונים משלי. האם זה בכלל יעשה משהו?

היכנס או הירשם כדי להגיב.