Forum wsparcia

Jak wyłączyć kontrolkę silnika?

bbh1231@gmail.combbh1231@gmail.com Posty: 4Verified User
edytowano January 2022 w XSR 900

Cześć, mam 2016 Yamaha XSR900 z zestawem do migania bocznego motocykla i kontrolka check engine była włączona, ale motocykl działa dobrze. Próbowałem podłączyć czytnik OBD2 za pomocą kabla przejściowego do 4-pinowej wtyczki diagnostycznej Yamaha. Czytnik OBD2 włącza się, ale nie jest w stanie określić, jak komunikować się z ECU i próbuje różnych protokołów. Próbowałem tego zarówno ze skanerem Innova 5210, jak i adapterem Bluetooth OBDLink MX+. Obydwa są włączone, ale nie są w stanie komunikować się z ECU i próbują przełączać się między różnymi protokołami. Na początku myślałem, że może mam uszkodzony kabel, ale wypróbowałem skaner i kabel adaptera Yamaha 4-pin do OBD2 w mojej innej całkowicie fabrycznej Yamasze XSR900 z 2016 roku i żaden skaner nie ma problemu z komunikacją z ECU. Czy oryginalna 4-pinowa wtyczka diagnostyczna Yamaha powinna działać? Czy zamiast tego muszę jakoś podłączyć do 6-pinowej (tylko 4 podłączone) wtyczki FTECU? Proszę o pomoc i poradę jak to naprawić!

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Twoje narzędzie skanera powinno nadal działać, możesz spróbować przeładować ECU, a następnie ponownie się połączyć. Ale nie jest to konieczne, ponieważ możesz przeprowadzić diagnostykę za pomocą bocznej uprzęży roweru. Użyj funkcji Diagnostyka w oprogramowaniu, aby połączyć się z motocyklem i zobaczyć, co może być przyczyną wyrzucenia kodu. Dzięki, Jasonie A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.