Forum wsparcia

Wadliwy czujnik O2?

Mam MT-07 z zestawem ActiveTune. Zainstalowałem zestaw jakiś czas temu, jeździłem na rowerze i akceptowałem kilka trymów w przeszłości, ale nigdy nie korzystałem z monitora activetune. Dzisiaj testując pierwszy raz monitor activetune mając rower na stojaku, odpaliłem rower (na zimno), podłączyłem twardość, postępowałem zgodnie z krokami do uruchomienia monitora AT ale otrzymuję komunikat "czekam na sprzęt lambda", który nigdy nie znika a AFR utknął na 15,0. Odłączając wiązkę sondy O2 otrzymuję ten sam wynik. Odłączenie sterownika lambda ftecu (od oryginalnego 4-pinowego złącza) daje ten sam skutek z tym, że AFR schodzi do 10. Co powinienem zrobić, aby dalej go zdiagnozować?


Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Kiedy podciągałeś wykończenia i zapisywałeś je w przeszłości, czy faktycznie wprowadzało to zmiany w komórkach? Ile lat ma zestaw i przez kogo go kupiłeś? Dzięki, Jasonie A.

  • nengana@gmail.comnengana@gmail.com Posty: 3Verified User

    Cześć Tak, w przeszłości były to zmiany w komórkach. Zestaw kupiony 12 listopada 2020 r. od VeloxRacing, zainstalował go 20 listopada. Dzięki, Nuno

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Jaki gaz używasz w swoim rowerze? Dzięki, Jasonie A.

  • nengana@gmail.comnengana@gmail.com Posty: 3Verified User

    Hej, 98-oktanowa bezołowiowa (EUR RON, więc wierzę, że w USA 93) Pozdrawiam, Nuno

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Ok, nie martw się, chciałem tylko sprawdzić, czy korzystasz z bardziej lotnego paliwa, czy nie. Ogólnie rzecz biorąc, czujnik O2 wytrzyma co najmniej około roku, ale czasami może być krótszy. Możesz potrzebować nowego czujnika O2, chociaż może to być kontroler LAMBDA, który jest teraz przepalony w tym momencie. Spróbuj odłączyć cały system od roweru i wyczyścić wszystkie punkty styku i piny. Możesz użyć jakiegoś środka do czyszczenia podzespołów elektrycznych i sprężonego powietrza. Podłącz wszystko ponownie i zobacz, jak działa, a następnie zgłoś się do mnie. Dzięki, Jasonie A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.