Forum wsparcia

Wpływ jakości / spadku połączenia internetowego na flashowanie

Cześć, Nowość z FTECU, ale wcześniejsze doświadczenia z innymi narzędziami flashowania dla różnych byków. Nie wchodzenie w szczegóły, dlaczego wymagane jest połączenie z Internetem i nie robienie flasha offline wydaje się dość jasne, co może być zaletą takiego podejścia. Moje obawy, zanim zacznę pisać ECU W garażu nie ma kablowego internetu ani Wi-Fi, więc jedyną opcją jest tethering przez sieć GSM 4G. Już to zasymulowałem i FT Suite otwiera się po komunikacji z serwerem, ale kluczowe pytanie brzmi: co może się stać, jeśli sieć danych (kablowa / WIFI lub GSM 4G) nagle spadnie podczas zapisu do ECU? Czy to cegła ECU? Jakie są możliwości, jeśli tak się stanie. Na pewno bateria byke będzie w trybie czuwania baterii ze wszystkimi nie wymaganymi bezpiecznikami w celu oszczędzania energii (reflektorów), a laptop będzie z pełną baterią w gniazdku prądu zmiennego. Jakie jest dotychczasowe doświadczenie. Dzięki

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, jaki ECU próbujesz sflashować? Dzięki, Jason A.

  • SMFreakSMFreak Posty: 18Verified User
    edytowano July 2020

    Ups, bardzo właściwe pytanie dla właściwej odpowiedzi. Jest to GSXR 1000 z 2020 r., ECU 32920-17KG2 (UE) Ogólnie zakładając, że konfiguracja wiązki przewodów jest prawidłowa pod względem prawidłowych ciasnych połączeń, wystarczającej mocy baterii, w gorszym przypadku połączenie internetowe 4G i używanie zawsze odpowiedniej mapy jest czymś, co może się zdarzyć czy Cegła ECU nie ma możliwości ponownego załadowania go na byke bez wysyłania komukolwiek ECU? Wczoraj położyłem moją uprząż na byke i udanej czerwonej mapie akcji, zajęło to 5 minut w 2 krokach i oszczędność. Żadne problemy nie działają świetnie. Zastanawiasz się, ile czasu zajmie lub zwykle zajmie napisanie? Porównywanie mojego 17KG2 i jednego z serwera FT nie wykazuje żadnej różnicy, przypuśćmy, że porównuje on również QS / AB, oznacza to, że zapas 17KG2 zawsze ma włączone te funkcje, nie trzeba włączać go poprzez dodatki RR. To prawda, że zapas 17KG2 jest bez LC.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.