Forum wsparcia

Aktywne ustawienia strojenia

drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User
edytowano October 2022 w R1

Cześć Więc próbuję ustawić activetune na moim 2017 R1, aby reagował wolniej. Wygląda na to, że kiedy mam przyzwoitą mapę bazową, jeśli zostawię aktywną dostrajanie włączoną, próbuje wprowadzać poprawki zbyt szybko/ciągle. Wydaje się, że powoduje to niewielką niespójność w reakcji motocykla na / z przepustnicy, zgaduję, zmieniając paliwo natychmiast i stale. Patrzę na limity aktywacji (ms) i próbuję dowiedzieć się, co zmienić i na jaką wartość, aby spowolnić częstotliwość odświeżania / szybkość, z jaką system dokonuje korekt. A może stopa kapitalizacji byłaby tabelą, na którą należy spojrzeć? Lubię pozostawić to włączone, ponieważ czuję różnicę w jeździe rowerem wraz ze zmianą pogody, ale chciałbym, aby aktywna muzyka wprowadzała zmiany stopniowo, aby spróbować uzyskać pewną spójność w sposobie jazdy roweru, które wartości itp. powinienem się przyglądać? Z góry dziękuję.

Komentarze

  • kgsiani@gmail.comkgsiani@gmail.com Posty: 25Verified User

    Rozumiem, z tego, co powiedziano mi o obsłudze FT ECU przez telefon, że jeździsz przez chwilę tak, jak byś jeździł, a następnie bez wyłączania roweru podłączasz komputer i wtyczkę USB do ECU. Otwórz Tuning Suite i kliknij URZĄDZENIE, a następnie AKTYWNE STROJENIE. Gdy otworzy się okno ActiveTune, kliknij CZYTAJ. Jeśli widzisz kilka zmian (poprzez domyślnie ActiveTune wprowadzi zmiany od -10 do +20, zmiany są pokazane w liczbie i kolorze), a następnie kliknij ZAPISZ, aby zapisać zmiany na stałe w ECU. Wysoka zmiana wartości będzie oznaczać wyższą liczbę i kolorem czerwonym kwadratem na wykresie, niska zmiana wartości będzie pokazana jako liczba ujemna i zielony kwadrat na wykresie. Oznacza to, że ActiveTune nie zapisuje zmian i zacznie od tego, co ostatnio zapisano. Po wykonaniu tej czynności kilka razy (jeżdżenia i czytania zmian i zapisywania, jeśli jest wiele zmian). Zapisując kilka pierwszych zmian ActiveTune w ECU, sprawiasz, że podczas następnej jazdy ECU wprowadza mniej zmian. W tym momencie przejdziesz do ustawień ActiveTune i zmienisz 5 ekranów, aby zmiany były tylko od -5 do +5 zamiast -10 do +20. I wierzę, że to jest to, czego chcesz w kategoriach „chciałbym, aby aktywna melodia wprowadzała zmiany stopniowo”. Jeśli nie możesz go znaleźć, przejrzę mój i opublikuję zdjęcie, gdzie znajduje się te pięć ekranów.

  • mike@ftecu.commike@ftecu.com Posty: 178Staff User

    Jeśli chcesz wysłać mi swoją mapę, przyjrzę się Twoim ustawieniom. Aktywna melodia powinna zawsze dążyć do poprawy tankowania. Ponadto, ile lat ma twój czujnik O2?

  • ruchentydoran@hotmail.comruchentydoran@hotmail.com Posty: 7Verified User

    czy ktoś może mi pomóc, abym mógł aktywować aktywną funkcję automatycznego dostrajania?

  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User

    Nie wszystkie rowery mają funkcję Active Tune. Jaki masz rower?

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.