Forum wsparcia

Kopiowanie / wklejanie wartości tabeli powoduje zmianę wartości

jeff_cjeff_c Posty: 13Verified User
  • Kroki do odtworzenia: otwórz plik mapy (mam FZ09, więc użyłem jednego z nich)
  • skopiuj wartości z jednej tabeli do drugiej, otwierając tabelę źródłową, podświetlając komórki do skopiowania (może być wszystko lub podzbiór), a następnie otwórz w górę tabeli docelowej i wklej (używam tabel ETV, więc na przykład B Map # 1 do B Map # 2)
  • porównaj tabelę źródłową z tabelą docelową, niektóre skopiowane wartości nie zostaną skopiowane poprawnie (dla tabel ETV FZ09, zwykle. 14 niżej)
  • Wygląda na to, że problem występuje podczas wklejania, a nie kopiowania. Kopiowanie komórek, a następnie wklejanie do Notatnika lub Excela pokazuje, że wartości są poprawnie kopiowane do Schowka. Skopiowane wartości zmieniają się podczas wklejania z powrotem do tabeli w oprogramowaniu FTECU. Wiem, że w przeszłości nie był to problem, ponieważ zawsze tak kopiowałem wartości tabel i nie miałem wcześniej problemów. Uwaga: kopiowanie / wklejanie całych tabel przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na tabele w lewym panelu i wykonanie polecenia „kopiuj / wklej” działa poprawnie, tylko przy kopiowaniu / wklejaniu podświetlonych komórek, które powodują problemy. Proszę spojrzeć na to, dzięki!

Komentarze

  • jeff_cjeff_c Posty: 13Verified User
    edytowano July 2020

    Wygląda na to, że po prostu podświetlanie komórek i wykonywanie kopii powoduje nawet zmianę wartości w tabeli źródłowej! Przykład: powiedz, że masz tabele 1, 2 i 3, które porównałeś i wszystkie są identyczne. Otwórz tabelę 1, zaznacz komórki (zrób wszystko, aby uzyskać najlepszy efekt), zrób „kopię”, a następnie otwórz tabelę 2 i wklej komórki. Jeśli działa poprawnie, wszystkie tabele powinny być identyczne. Ale tak naprawdę dzieje się tak, że niektóre komórki w tabelach 1 i 2 zmieniły się, a nawet nie w ten sam sposób! Tylko tabela 3 nie uległa zmianie. Porównując wszystkie 3 programy, teraz wszystkie różnią się od siebie.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, problem był powtarzalny z mojej strony. Sprawdzę dlaczego i naprawię to. Dziękujemy za poinformowanie nas. Dzięki, Jason A.

  • reyna.wygant@gmail.comreyna.wygant@gmail.com Posty: 4Verified User

    Jason, zauważyłem ten problem również podczas próby przeniesienia moich map przepustnicy, paliwa i zapłonu do innego pliku RT. Czy zostało to w jakikolwiek sposób rozwiązane?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Reyna, Ma to związek z formułą tła, która przesunęła oryginalne wartości podczas kopiowania i wklejania określonych komórek oraz skalowania dozwolonego na samej rzeczywistej liczbie. W przypadku OP ich wartości spadły o 0,14, co jest czymś, w czym nigdy nie będziesz w stanie odczuć różnicy. Nie jestem pewien, czy dla ciebie różnica jest taka sama, czy nie. Jeśli ręcznie ustawisz dowolne liczby, powinny się one trzymać, chyba że zostanie osiągnięty limit skalowania lub limit zaokrąglania. Dzięki, Jasonie A.

  • jeff_cjeff_c Posty: 13Verified User
    edytowano November 2021

    @reyna.wygant@gmail.com Problem nadal występuje, ale dla mnie dotyczył tylko określonych kolumn w tabelach ETV. Pracowałem nad tym, upewniając się, że za każdym razem, gdy kliknąłem dowolną komórkę w tych kolumnach, musiałem ponownie wpisać żądaną wartość, ponieważ samo wybranie dowolnej z tych komórek spowodowałoby zmianę wartości. I musiałem się upewnić, że nie nacisnąłem Enter, ponieważ spowoduje to opuszczenie pola wyboru do następnego wiersza w tej samej kolumnie, co spowoduje zmianę tej wartości i wymaga ponownego wprowadzenia żądanej wartości. Jeśli chcesz po prostu skopiować jedną tabelę do drugiej, skopiowanie/wklejenie całej tabeli z listy po lewej stronie zrobi to bez zmiany wartości. Wartości zmieniają się dopiero po otwarciu tabeli i zaznaczeniu komórek. plsnbk9ForRUK To prawda, że 0,14 to niewiele, ale w dolnych kolumnach tabeli ETV, gdzie wartości są początkowo niewielkie, 0,14 może stanowić znaczny procent zmian. Ale tak naprawdę jest to bardziej zasada - proste wybieranie komórek nie powinno powodować zmiany wartości. To tylko głupi irytujący błąd. Mam na myśli, wyobraź sobie, że stało się to z twoimi arkuszami kalkulacyjnymi Excela LOL

  • travisray@cox.nettravisray@cox.net Posty: 2Verified User

    Myślę, że ten błąd naprawdę powinien zostać ponownie zbadany. Istnieje możliwość skumulowanego efektu bez wiedzy użytkownika. Obejrzyj film pokazujący, co mam na myśli. Po prostu wybierając blok komórek w dół w małej części wartości otwarcia przepustnicy, zamykając okno, a następnie robiąc to ponownie, można zmienić wartości. Bez naciskania ctrl-c / ctrl-v, po prostu wybierając. Zasadniczo uszkadza dane. Zastanawiałem się, dlaczego moje wartości były wszędzie, próbując wypracować wyrywaną przepustnicę. https://youtu.be/mwPfunaVWoU

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.