Forum wsparcia

Mapa FTECU Unrestricted utrudnia uruchomienie roweru

cfpratt4@gmail.comcfpratt4@gmail.com Posty: 5Verified User

Cześć, sflashowałem moją XSR900 2016 na oficjalną mapę FTECU Unrestricted i ma kilka dziwactw, które są niespójne. Oto objawy: uruchomienie zajmie kilka sekund, zacznie się, a następnie umrze lub zacznie pracować bezczynnie przez kilka sekund. Dzieje się tak również tylko wtedy, gdy rower jest włączany / wyłączany za pomocą klucza IGN. Jeśli zostanie wyłączony za pomocą przełącznika awaryjnego bez wyłączonego IGN, nie ma tych problemów podczas uruchamiania. CEL włącza się również za każdym razem, gdy rower jest włączony, ale tylko na 2 sekundy. Nie trwa wystarczająco długo, aby mój czytnik kodów mógł go odczytać. Jednak po uruchomieniu roweru nie ma żadnych problemów. Sflashowałem go z powrotem do standardowego pliku US i wyłączyłem zawór AIS tylko wtedy, gdy mam blokowanie płyt. Rower uruchamia się i działa normalnie. Kontrolka check engine świeci się ciągle i odczytuje kod P0606 i P062F, który jak czytam dzieje się jak się świeci. Dzięki za wszelką pomoc.

Komentarze

  • cfpratt4@gmail.comcfpratt4@gmail.com Posty: 5Verified User

    Ok, mam teraz więcej informacji. Wydaje mi się, że sflashowałem niewłaściwy plik XSR900 US do mojego ECU. Używając odpowiedniego pliku (czyli B90-8591A-10) sflashowałem plik zapasowy z powrotem. Nadal mam takie samo dziwactwo jak poprzednio, w którym kontrolka check engine zapali się na 2 sekundy, a następnie zgaśnie, a rower albo pryskanie, aby rozpocząć lub szorstki bieg jałowy po uruchomieniu. Czy flashowanie niewłaściwego pliku US może być problemem?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano March 2021

    Zapamiętaj prawidłowy plik zapasowy, a następnie dwukrotnie włącz zapłon (przekręć kluczyk, ale nie uruchamiaj silnika, nasłuchuj różnych silników zaworów i pompy paliwa, aby zakończyć cykl, a następnie wyłącz kluczyk). Następnie spróbuj uruchomić rower.

  • cfpratt4@gmail.comcfpratt4@gmail.com Posty: 5Verified User

    Zrobiłem, jak sugerowałeś, i nadal trwało. Od tego czasu ponownie włączyłem zawór AIS i podłączyłem go, a także sflashowałem go z prawidłowym plikiem ecu. Bez zmiany. Sprawdziłem też, czy nie ma luźnych połączeń między pinami i wszystkie są dobrze dopasowane. Sprawdziłem też, czy uprząż jest prawidłowo założona i tak jest. I jeszcze raz dla wyjaśnienia; Rower będzie działał normalnie. Problem polega na tym, że podczas uruchamiania muszę przytrzymać rozrusznik przez 3-4 sekundy, a on odpali, zginie, odpali, a następnie będzie bezczynny, od czasu do czasu dwa razy umiera i szorstko pracuje na biegu jałowym przed wygładzeniem. CEL włącza się również po włączeniu IGN, ale tylko na 2 sekundy. Czy to możliwe, że jest to szczątkowy problem z flashowaniem go nieprawidłowym plikiem US?

  • remeil@hotmail.co.ukremeil@hotmail.co.uk Posty: 13Verified User

    Mam ten sam problem, ale zdecydowanie użyłem poprawnego pliku do flashowania mojego roweru

  • cfpratt4@gmail.comcfpratt4@gmail.com Posty: 5Verified User

    Czy naprawdę? Czy chodzi o CEL, czy o trudny start? Obie?

  • remeil@hotmail.co.ukremeil@hotmail.co.uk Posty: 13Verified User

    Nie jestem pewien, co to jest cel, ale zwykle jest to zimny początek

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Wyszukaj w Internecie, jak odczytać kody błędów na desce rozdzielczej i sprawdź, czy możesz wyciągnąć kod, który uruchomił CEL.

  • mitchum.mike@gmail.commitchum.mike@gmail.com Posty: 1Verified User

    Czy ktoś znalazł na to rozwiązanie? Mój XSR900 wykazuje objawy trudności z uruchomieniem, ale tylko wtedy, gdy rower jest ciepły. Nie otrzymuję jednak żadnych kodów błędów. Przy zimnym starcie odpala od razu. Jak jeżdżę, to wyłączam, żeby zatankować, idę na chwilę do sklepu itp., robi twardy start i ciężko pracuje przez kilka sekund. Prawie, jakby była zbyt bogata na ciepły start. Nie wiem na tyle, żeby ręcznie skręcać z mapą paliwa, więc chciałem jeszcze raz zajrzeć na forum.

  • utahweekendgarage@gmail.comutahweekendgarage@gmail.com Posty: 9FTECU Dealer
    edytowano April 2022

    Cześć, nowy tutaj. Przepraszam, że wpadam na stary wątek, ale nie widziałem rozwiązania. Mam ten sam problem. Rower rusza i jeździ bardzo zimno. Po rozgrzaniu do pewnego momentu zaczyna się, a następnie natychmiast umiera. Chyba że przytrzymam otwartą przepustnicę. Zaczęło się to po flashowaniu nieograniczonej mapy. Wielokrotnie zmieniałem ustawienia i regulacje i nie mogę usunąć błędu. Jakieś rozwiązanie powyższych problemów?

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Cześć, Jaki jest numer części ECU i jaki plik do niego wgrywasz? Czy dzieje się tak również z plikiem stockowym? Czy otrzymujesz jakieś kody? Pozdrowienia

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.