Forum wsparcia

2019 Zx-10r Problem z aktywacją „oczekiwanie na kontroler lambda”

arminlessani@yahoo.comarminlessani@yahoo.com Posty: 11Verified User
edytowano July 2019 w Zestawy ActiveTune AFR

Właśnie zainstalowałem zestaw Activetune dla mojego 2019 ZX-10r. Podwójnie sprawdziłem instrukcje i wszystkie połączenia na rowerze, jednak za każdym razem, gdy próbuję podglądać na żywo, mówi się „czekam na sprzęt lambda” i nigdy nie zaczyna się pokazywać współczynników A / f. Co może to powodować?

«1

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Wystąpił problem z połączeniem ze sprzętem kontrolera lambda lub czujnika O2. Sprawdź wszystkie okablowanie, aby upewnić się, że są całkowicie osadzone w złączach.

  • arminlessani@yahoo.comarminlessani@yahoo.com Posty: 11Verified User

    Sprawdziłem potrójnie i poczwórnie wszystkie połączenia, w tym czujnik w układzie wydechowym. Zadzwoniłem, a Joe powiedział, że serwer jest spokrewniony, ale nie widzę, jak to możliwe, ponieważ mogę dobrze wymazać ECU. A połączenie z serwerem jest zielone.

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User

    sprawdź również kalibrację czujnika. Jeśli wyciągniesz czujnik z roweru, powinien on wskazywać 20: 1 w powietrzu i 10: 1 w butanie (z nieoświetlonej zapalniczki w stylu bic). Jeśli czujnik nigdy nie odbierze sygnału w zakresie roboczym, nigdy nie zacznie korzystać ze sprzężenia zwrotnego.

  • arminlessani@yahoo.comarminlessani@yahoo.com Posty: 11Verified User

    Nie czyta niczego bez względu na to, co robię. Flash działa, ale włącza się, ale kiedy otwieram monitor AFR lub biorę go na przejażdżkę, mówi po prostu: „Oczekiwanie na sprzęt lambda” Z wyglądu wygląda na to, że układ czujnika lub sterownika lambda jest uszkodzony. Czy uważasz, że jest w porządku, aby poprosić o zastąpienie w tym momencie?

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User

    Otrzymasz ten sam komunikat, jeśli byłby to zły grunt ... Z poważaniem, chciałbym lepiej rozwiązać ten problem przed wyrzuceniem pieniędzy, szczególnie biorąc pod uwagę, że każda pojedyncza jednostka jest tutaj testowana na ostatnim etapie produkcji. Aby było jasne, kiedy sprawdzasz czujnik 1) wyjmij czujnik z rury i zainstaluj wtyczkę w otworze 2) monitoruj odczyty czujnika, gdy rower jedzie i czujnik poza strumieniem spalin (tryb korekcji na żywo wyłączony) Jeśli rower nie jest uruchomiony również nie będzie zasilać czujnika i tego, co widzisz, będzie oczekiwane.

  • arminlessani@yahoo.comarminlessani@yahoo.com Posty: 11Verified User

    Dziękujemy za odpowiedź. Sprawdziłem grunt wielokrotnie, zanim ponownie złożyłem ubezpieczenie rowerowe. Postępowałem zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie internetowej FTECU, a także upewniłem się, że przewód uziemiający ma ścisłe pasowanie i dobry kontakt metal-metal. Zrobiłem film dokładnie, co się dzieje, gdy otwieram monitor AFR z czujnikiem z roweru w zapalniczce na świeżym powietrzu i bic butanie. Jak widać na filmie, ten sam wynik. Chciałbym też dodać, że zauważyłem, że czujnik w wydechu zaczyna się nagrzewać nawet przed uruchomieniem silnika. https://youtu.be/kbaBU_TGmrQ

  • arminlessani@yahoo.comarminlessani@yahoo.com Posty: 11Verified User

    Zauważyłem też, że oprogramowanie generuje cały nowy plik flashtune o nazwie „ActiveTune (losowa liczba)” za każdym razem, gdy otwierasz monitor AFR. Robi to niezależnie od tego, jak podciągniesz monitor AFR. Na przykład: Nie mam nieograniczonej mapy 2019 Zx-10r z włączoną opcją ActiveTune, a następnie uruchomię ją, gdy spróbuję otworzyć AFR, wygenerowany zostanie kolejny plik o nazwie „Activetune 02098881”, który zostanie automatycznie wybrany jako bieżący plik.

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User
  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User

    To jest oczekiwane zachowanie. W starszych wersjach użytkownik był odpowiedzialny za upewnienie się, że plik, który otworzył, i plik, który był w ECU, pasował. w przeciwnym razie czytałbyś trymery w pliku, dla którego potencjalnie nie zostały stworzone. Od lipca przechowujemy kopię ostatnio zapisanego pliku dla dowolnego numeru licencji i podczas pobierania przycinania automatycznie upewniamy się, że są one ładowane do ostatniego zapisanego pliku.

  • arminlessani@yahoo.comarminlessani@yahoo.com Posty: 11Verified User

    Dziękuję panu, nie mogę się doczekać, aby z nim porozmawiać. Mamy nadzieję, że uda nam się to rozwiązać.

  • arminlessani@yahoo.comarminlessani@yahoo.com Posty: 11Verified User

    Nigdy do niego nie dotarłem. Czy mógłbyś prosić, żeby jutro do mnie dotarł.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Armin, sprawdź swój email.

  • arminlessani@yahoo.comarminlessani@yahoo.com Posty: 11Verified User

    O mój zły widziałem to teraz, gdy trafiło do mojego folderu ze spamem. Dziękuję Ci.

  • arminlessani@yahoo.comarminlessani@yahoo.com Posty: 11Verified User

    Wysłałem już wiadomość e-mail, ale zastępujący kontroler Lambda nie rozwiązał problemu. Wydaje się, że robi to samo. To jest po tym, jak usunąłem stary kontroler i zainstalowałem nowy. https://youtu.be/qwqrktKimSs

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Armin, Proszę zapisać sesję danych z włączonym silnikiem i czujnikiem z układu wydechowego (zastąpiony przez wtyczkę). Wykonaj próbę kalibracji na wolnym powietrzu, a następnie zapalniczkę Bic. Musimy zobaczyć dane z tego testu. Dzięki.

  • Ja też mam ten sam problem na Ninja H2 2015, po prostu nieskończenie mówi „czekam na sprzęt lambda” jakikolwiek pomysł, na co jeszcze powinienem spojrzeć, sprawdziłem wszystkie złącza i upewniłem się, że ziemia jest dobra, ECU będzie flashować w porządku, ale lambda nic nie zrobi. Czy to ważne, czy czujnik O2 jest włączony czy wyłączony? i tak nie robi różnicy.

  • ftecu@mail.ruftecu@mail.ru Posty: 10Verified User
    edytowano September 2019

    Mam ten sam problem na Yamaha R1 2016

  • rodr12345@gmail.comrodr12345@gmail.com Posty: 1Verified User

    Mam ten sam problem z MT-10 2019 - Chciałbym używać Active Tune, ale na razie nie działa. Nigdzie nie ma dobrych instrukcji. Utworzenie aktywnego pliku melodii nie pomaga, i znowu nigdzie nie ma instrukcji, aby zrozumieć, co jest. Połączenie z Twoimi serwerami lub połączenie API, żeby być konkretnym, właśnie spadło, również w środku mnie, przywracając je do stanu aktywnego, a mój rower jest bezużyteczny ....... nie bardzo szczęśliwy. Nie mogę połączyć się z oprogramowaniem, aby przesłać je do mojego ECU. Było świetnie, ale te problemy wymagają naprawy.

  • emersonvl@live.caemersonvl@live.ca Posty: 1Verified User

    Przepraszam, że wpadłem na stary wątek, ale czy ktoś był w stanie dotrzeć do końca oczekiwania na problem ze sprzętem? mając ten sam problem na 16 'r1m

  • marius.karstad@gmail.commarius.karstad@gmail.com Posty: 8Verified User

    Mam również ten problem z moim MT07. Jaka była poprawka?

  • marius.karstad@gmail.commarius.karstad@gmail.com Posty: 8Verified User

    Czy powinienem zrobić nowy wątek na ten temat? Byłem winien izolować cały dzień na moim Activetune. Wygląda na martwą. Kiedy robię monitor, AFR pokazuje 10.3 i dostał czerwone światło u góry oraz komunikat „awating lamdahardware”. Także jeśli pójdę na przejażdżkę i wrócę, żeby zrobić „czytanie”, to po prostu pokazuje 0. Wszystkie kable wyglądają dobrze.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Właśnie to widzę tutaj. Jeśli uważasz, że twój kontroler LAMBDA jest zły, odeślij go do nas, a my przetestujemy go tutaj. Jeśli okaże się wadliwy, prześlemy ci zamiennik bezpłatnie. Dzięki, Jason A.

  • marius.karstad@gmail.commarius.karstad@gmail.com Posty: 8Verified User

    Czy odsyłam do Ciebie, czy kupiłem Veloxracing?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Proszę odesłać go do nas, abyśmy mogli go przetestować. VeloxRacing nie ma możliwości testowania produktu tak jak my. Dzięki, Jason A.

  • Arab.riders@yahoo.comArab.riders@yahoo.com Posty: 33Verified User

    Witam, mam ten sam problem na Yamaha R1. Kupiłem 2 zestawy do zainstalowania na 2 rowerach. Po przetestowaniu pierwszego zestawu w widoku monitora otrzymałem ten sam komunikat "Awaiting Lambda hardware". Potem wymieniłem sterownik i lambdę z podłączonym 2. nowym kitem ale lambda na powietrze uzyskałem ten sam wynik. Obie lambdy nagrzewają się po uruchomieniu motocykla i obie czytają 10 tylko wewnątrz i na zewnątrz wydechu. Co zrobic nastepnie?

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Cześć, czy upewniłeś się, że funkcja Active Tune została włączona i pojawiła się w ECU? Czy motocykl działa po uruchomieniu monitora? Pozdrowienia

  • Arab.riders@yahoo.comArab.riders@yahoo.com Posty: 33Verified User

    Tak, na pewno sflashowałem ECU z aktywną licencją tune. Tak, monitorowanie można wykonać tylko podczas biegu roweru. Dziękuję

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User
    edytowano June 2022

    Jeśli uważasz, że kontroler lambda jest zły, odeślij go do nas, a przetestujemy go tutaj. Jeśli jest zły, wymienimy go bezpłatnie. Jeśli jest dobry, będziesz odpowiedzialny za wysyłkę zwrotną. Pozdrowienia

  • Arab.riders@yahoo.comArab.riders@yahoo.com Posty: 33Verified User

    Ok. Wyślę oba unti. Czy Yamaha R6 2017 i Yamaha R1 mają ten sam kontroler? Mam trzeci zestaw, chcę przetestować również przed wysłaniem. Dziękuję

  • Arab.riders@yahoo.comArab.riders@yahoo.com Posty: 33Verified User

    Jakieś instrukcje dotyczące odesłania?

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.