Forum wsparcia

Czy to jest problem?

Motocykl wielokrotnie padał na torze wyścigowym na 3. biegu, był w stanie się zregenerować, zmieniając bieg na 2. i przeskakując trzeci, a następnie pozostając na czwartym przez resztę dnia. Znalazłem to na mapie pobranej z tej strony, która została zainstalowana w ECU:

Na 3. biegu „Off Throttle” mapa STP vs RPM. Czy to jest winowajca?

Komentarze

  • ad.excellere@verizon.netad.excellere@verizon.net Posty: 6Verified User

    Po dalszych badaniach ta anomalia mapy jest czymś na mapie zapasowej, którą ściągnąłem również z mojego ECU (jak również na mapie Unrestricted dostępnej dla DL na tej stronie). Myślę, że to było strojenie „pomiaru EPA”. Nie jestem pewien, co zabiło mój silnik na 3. biegu, ale testy w domu po weekendzie na torze pokazują, że gaśnie on nawet na biegu jałowym i redukcji biegu z 4. podczas postoju/na tylnej nóżce. Objawy są takie, że zestaw wskaźników zaczyna migać wszystkim (tak jakbym wchodził w tryb Flash w ECU/podłączył USB po stronie roweru do klucza sprzętowego USB), a następnie kod diagnostyczny to 39 - Utrata komunikacji Instrument-ECU. Myślę, że oznacza to „reset ECU” i naprawił błąd, zmieniając bieg (trzeci bieg kontynuuje usterkę). Mam quickshifter w rowerze i wydaje mi się, że nie działa. Nie wiem, co jest tego przyczyną, ale debuguję, zdejmując wszystko / podpinając eliminatory czujników do wiązki (KAIS, KLEEN, Exhaust Servo, dodając zworkę blokady sprzęgła / rozrusznika - motocykl ma Woodcraft Key Eliminator na nim, ponieważ jest to motocykl Full Race) i ponowne zainstalowanie mapy podstawowej. Jeśli zgodnie z oczekiwaniami wszystko się wyjaśni, zacznę od zmiany jednej rzeczy na raz (Mapa, potem quickshifter). Jeśli problem powróci (lub nie zostanie usunięty przez przywrócenie mapy giełdowej), zaktualizuję.

  • mike@ftecu.commike@ftecu.com Posty: 178Staff User

    Nie mogę się doczekać, czego się dowiesz.

  • ad.excellere@verizon.netad.excellere@verizon.net Posty: 6Verified User

    OK, ścigałem się na rowerze w ten weekend, po rozwiązaniu problemu. Zainstalowałem emulatory zaworu napowietrzającego KLEEN (zawór puszki smogowej) i KAIS (PAIR). Nie sądzę, aby były one bezpośrednio powiązane, ale mogły przyczynić się do wprowadzenia ECU w stan nieobjęty przez projekt. Przywróciłem czujniki kół ABS i zablokowałem silnik przerywacza ABS za pomocą pełnych wtyczek (wtyczki M10x1.0x6mm z uszczelką typu o-ring) i upewniłem się, że bezpieczniki są osadzone. Myślę, że to było źródłem problemu z quickshifterem. Zwarłem przełącznik blokady rozrusznika (dźwignia sprzęgła) na stałe zamknięty (i mogę teraz uruchomić rower na biegu). Nie myśl, że to było powiązane. W tym momencie wydawało się, że quickshifter działa (później udowodniono, że działa) na tylnym stojaku. Korzystając z FTEcu Tuning Suite, zredagowałem mapę, którą wyciągnąłem/odczytałem z motocykla przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian, „początkową linię bazową” i zapisałem ją w nowym pliku. Skopiowałem mapy paliwowe (Fuel by RPM & TPS) z pliku „2017 636ABSnonKRT Unrestricted Modified.ftm”, który pobrałem i skopiowałem mapy STP. Następnie edytowałem mapy STP, aby usunąć „ograniczoną pozycję” w połowie prędkości obrotowej, którą widzisz w migawce mapy, którą zamieściłem powyżej. Następnie włączyłem quickshifter i przełączyłem inne tryby ECU w razie potrzeby (wyłączony KAIS, wyłączony immobilizer itp.). Zainstalowałem mapę i pojechałem na bardzo krótkie (jest to rower wyścigowy) okrążenie wokół mojej okolicy i wszystko działało, nie ma CEL ani innych problemów. Uważam, że ECU uległo awarii, ponieważ KLEEN, KAIS, KITC/KIBS były w stanie błędu i prawdopodobnie dlatego, że ustawiono flagę włączenia quickshiftera; prawdopodobnie spowodowało to awarię ECU. Myślę, że wada umknęła Kawasaki, ponieważ jest to stan wielu awarii, nieobjęty testem jednostkowym ani testem systemowym personelu programistycznego; musiałbyś robić to, co ja (przygotowanie motocykla do wyścigów), aby się tam dostać. Myślę, że „dziura” mapy STP na 3. biegu jest „optymalizacją” testu EPA pod kątem certyfikacji regulacyjnej i została pominięta przez tego, kto skonfigurował „2017 636ABSnonKRT Unrestricted Modified.ftm” (której osobie jestem trochę wdzięczny, więc to nie jest trzask...). Mapa działa dobrze na torze (dużo bulgotania na częściowej przepustnicy), nie czuję przechyłów i ciągnie MOCNO na 3. miejscu, więc wszystko jest w porządku. Ogólnie jestem całkiem zadowolony z produktu FTEcu (uprząż rowerowa/zestaw tuningowy, quickshifter). Dotarcie tam zajęło trochę czasu, to była edukacyjna podróż :)

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.