פורום תמיכה

האם זו הבעיה?

האופנוע מת שוב ושוב על מסלול המרוצים בהילוך 3, הצליח להתאושש על ידי הורדת הילוך למקום השני ודילוג על השלישי ואז נשאר במקום הרביעי למשך שארית היום. מצאתי את זה במפה שהורדת מאתר זה, שהותקנה על ה-ECU:

בהילוך 3 'Off Throttle' STP vs RPM map. האם זה האשם?

הערות

• ad.excellere@verizon.netad.excellere@verizon.net הודעות: 6Verified User

לאחר חקירה נוספת אנומליה זו במפה היא משהו במפת המניות שהוצאתי גם את ה-ECU שלי (כמו גם במפה הבלתי מוגבלת הזמינה עבור DL באתר זה). אני חושב שזה היה כוונון 'EPA Measuring'. אני לא בטוח מה הרג את המנוע שלי בהילוך 3, אבל בדיקה חזרה הביתה אחרי סוף השבוע של המסלול מראה שהוא מת גם במצב סרק והורדת הילוך מה-4 כשהוא נייח/במעמד האחורי. הסימפטומים הם שאשכול המכשירים מתחיל להבהב הכל (כאילו נכנסתי למצב פלאש ב-ECU/חיברתי את צד האופניים של ה-USB ל-USB), ולאחר מכן, קוד האבחון הוא 39 - אובדן תקשורת מכשיר-ECU. אני חושב שזה אומר 'איפוס ECU', והוא התאושש מהתקלה על ידי העברת הילוך (הילוך שלישי ממשיך את התקלה). יש לי קוויקשיפטר על האופניים, ונראה שהוא לא מתפקד. אני לא יודע מה גורם לזה, אבל אני מנקה באגים על ידי הורדת הכל/חיבור חיישן מחסלים לרתמה (KAIS, KLEEN, Exhaust Servo, הוספת מגשר לנעילת מצמד/מתנע - לאופניים יש מחסל מפתחות Woodcraft עליו מכיוון שהם אופני Full Race) והתקנה מחדש של מפת המניות. אם, כצפוי, הכל יתבהר, אתחיל בשינוי דבר אחד בכל פעם (מפה, ואז הקוויקשיפט). אם הבעיה תחזור (או לא נפתרה על ידי שחזור מפת המניות), אעדכן.

• mike@ftecu.commike@ftecu.com הודעות: 178Staff User
  • ad.excellere@verizon.netad.excellere@verizon.net הודעות: 6Verified User

בסדר, רצתי על האופניים בסוף השבוע הזה, לאחר שסידרתי את הבעיה. התקנתי אמולטורים לשסתום הזרקת אוויר KLEEN (שסתום פח) ו-KAIS (PAIR). אני לא חושב שאלה היו קשורים ישירות, אבל אולי תרמו להצבת ה-ECU במצב חשוף בתכנון. שיקמתי את חיישני גלגלי ה-ABS וחסמתי את מנוע מפסק ה-ABS עם תקעים מוצקים (תקעים עם אטם O-ring 6 מ"מ M10x1.0x), ווידאתי שהנתיכים תקועים. אני חושב שזה היה המקור לבעיית קוויקשיפטר. קיצרתי את מתג הנעילה של המתנע (מנות מצמד) סגור לצמיתות (ואני יכול להפעיל את האופניים בהילוך עכשיו). לא חושב שזה קשור. בשלב זה, נראה היה שהקוויקשיפטר עובד (מאוחר יותר הוכח שכן) על המעמד האחורי. באמצעות FTEcu Tuning Suite, ערכתי את המפה ששלפתי/קראתי מהאופניים לפני ביצוע שינויים כלשהם, 'קו הבסיס הראשוני', ושמרתי אותה בקובץ חדש. העתקתי את מפות הדלק (Fuel by RPM & TPS) מהקובץ "2017 636ABSnonKRT Unrestricted Modified.ftm" שהורדתי, והעתקתי את מפות STP. לאחר מכן ערכתי את מפות ה-STP כדי להסיר את 'המיקום המוגבל' באמצע ה-RPM שאתה רואה בתמונת המצב של המפה שפרסמתי למעלה. לאחר מכן הפעלתי את ה-Quickshifter והחלפתי את מצבי ה-ECU האחרים לפי הצורך (KAIS כבוי, אימובילייזר כבוי וכו'). התקנתי את המפה, ויצאתי להקפה קצרה מאוד (זה אופני מירוץ מלא) סביב השכונה שלי, והכל עבד, ללא CEL או בעיה אחרת. אני מאמין שה-ECU התרסק בגלל שה-KLEEN, KAIS, KITC/KIBS היו כולם במצב שגיאה, וכנראה בגלל שהדגל להפעלת Quickshifter הוגדר; זה כנראה הכניס את ה-ECU למצב שבו הוא התרסק. אני חושב שהפגם נמלט מקוואסאקי כי זה מצב של כישלונות מרובים שלא מכוסה ביחידה או בדיקת מערכת של צוות הפיתוח; תצטרך כמעט לעשות את מה שאני עושה (להגדיר את האופניים למירוץ) כדי להגיע לשם. אני חושב ש'חור' מפת STP בהילוך 3 הוא 'אופטימיזציה' של מבחן EPA עבור הסמכה רגולטורית והיא הוחמצה על ידי מי שהקים את "2017 636ABSnonKRT Unrestricted Modified.ftm" (לאדם שאני די אסיר תודה, אז זה לא טריקה...). המפה עובדת טוב על המסלול (הרבה צלצולים עם מצערת חלקית), אני לא מרגיש כתמים רזים, והיא מושכת חזק במקום השלישי, אז הכל בסדר שם. אני די מרוצה ממוצר FTEcu (רתמת אופניים/חבילת כוונון, קוויקשיפטר) בסך הכל. לקח זמן להגיע לשם, זה היה מסע חינוכי :)

היכנס או הירשם כדי להגיב.