Forum wsparcia

Wymagana jest nadmierna siła ciągnąca na czujniku push / pull dla R1 Autoblipper

Kilka tygodni temu zainstalowałem zestaw autoblipper na moim R1S 2016, który został dostarczony z nowym pojedynczym czujnikiem typu push / pull. Pracował bezbłędnie przez ponad tydzień, ale nagle znajduję się w nadmiernej sile naciągu (wymagana jest większa siła niż wymagana do zmiany biegu), zanim czujnik zostanie aktywowany. Wypróbowałem multimetr, jak również element 86 ekranu diagnostycznego, który powinien przejść z pozycji OFF na ON, gdy czujnik pull jest włączony. Muszę zastosować nadmierną siłę, aby przejść z „OFF” na „ON”, w wyniku czego nie słyszę już chwilowego odcięcia, kiedy próbuję przesunąć się w górę bez sprzęgła. Czy istnieje sposób na dostosowanie czułości czujnika, aby zarejestrować mniejszą siłę? Kiedyś był tak czuły, że mogłem usłyszeć odcięcie tylko z powodu delikatnej siły nacisku na pedał zmiany biegów, nawet gdy była mniejsza niż siła potrzebna do rzeczywistego przełączenia biegów. Sprawdziłem okablowanie po stronie ECU i po stronie wiązki zapasów i nie wydaje się, aby istniało jakiekolwiek luźne połączenie. Wędka ma również ładny kąt 90 stopni z łącznikiem, więc nie mogę zrozumieć, dlaczego nagle nie działa zgodnie z przeznaczeniem.

Komentarze

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.