Forum wsparcia

Problem z pamięcią flash Kawasaki KRX1000

TraderRick@mac.comTraderRick@mac.com Posty: 9Verified User

Czy ktoś miał problem z dostarczonymi mapami do KRX? Sflashowałem 2 oddzielne ecu z nieograniczoną mapą i wygląda na to, że "zamurował" obie jednostki ... Pobrałem mapę z pierwszego ecu i próbowałem również przywrócić tę mapę, a maszyna nie będzie działać. ... zacznie się, ale wydaje się, że nie ma wejścia przepustnicy ..... podczas przesyłania i pobierania oprogramowanie powiedziało, że wszystko działa dobrze za każdym razem ... zastanawiasz się, czy to się komuś przytrafiło? Nie jestem ponad popełnianiem błędów, ale na pewno nie jest to moje pierwsze rodeo z użyciem Flash Tune.

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Musisz dwukrotnie sflashować ECU, aby w tej chwili flash działał. Proszę, zrób to z powrotem do tyłu, a potem będzie dobrze. Dzięki, Jason A.

  • TraderRick@mac.comTraderRick@mac.com Posty: 9Verified User

    Dziękuję Jason! Próbowałem ponownie flashować 2 razy z rzędu, a przy drugiej próbie oprogramowanie mówi, że żadne zmiany nie są potrzebne i kończy się .... wydaje się, że nie wysyła żadnych informacji do ecu po raz drugi ... to normalne? Nie miałem szansy zainstalować i przetestować ponownie ..... W tej chwili mam naprawdę mało zasobów KRX ... tylko zastanawiam się, czy to jest normalna reakcja za drugim razem?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, przepraszam, tak, to normalne, że daje ci tę wiadomość. To, co chcesz zrobić, to wejść do pliku i zmienić jedną małą rzecz, aby wymusić flashowanie. Na przykład zmieniam temps wentylatora o jeden stopień, a następnie flashuję ECU i będzie dobrze. Dzięki, Jason A.

  • TraderRick@mac.comTraderRick@mac.com Posty: 9Verified User

    ok, spróbuję. Dziękuję Ci!

  • TraderRick@mac.comTraderRick@mac.com Posty: 9Verified User

    Hej Jason ... Wypróbowałem twoje sugestie dotyczące wielu ecu i nadal nie mam radości ... jestem sprzedawcą kawasaki, więc kiedy nie mogłem zmusić oryginalnego urządzenia klienta do flashowania, zamówiłem kolejny nowy ecu ... . potem wypróbowałem to i też zamurowałem ... więc musiałem wysłać lotniczy kolejny nowy kalkulator tylko po to, aby klient działał, ale z powrotem na stan ... 2 złe ecu zawsze mówią, że flashowanie zostało zakończone i nigdy nie było błędu. ... Próbowałem zresetować je z powrotem do oryginalnych plików, które z nich wyszły, a także z zapasów i nieograniczonych plików w menedżerze plików ftecu .. to są wszystkie modele kalifornijskie # 1483, jeśli to pomoże ...... .. Sflashowałem wiele yxz i rosomaków oraz modułów transmisyjnych przez lata i nigdy nie było problemu ... Kupiłem zestaw lamp błyskowych do ławki od Grave's, zastanawiając się tylko, jak postępować? dzięki za całą twoją pomoc! Stóg

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Rick, Przepraszam, że słyszę o problemach, które nadal masz, nie jest to tutaj zbyt częste. W tej chwili przeprowadzam testy, aby sprawdzić, czy problem można odtworzyć. Na razie zresetowałem obie licencje ECU związane z KRX. Ponownie poślub licencję ECU do każdego ECU i sflashuj każdy z nich dwa razy tak samo, jak powiedziałem wcześniej. Zgłoś się do mnie, jeśli to rozwiąże Twoje problemy. Dzięki, Jason A.

  • TraderRick@mac.comTraderRick@mac.com Posty: 9Verified User

    fajne dzięki! czy mam flashować z nieograniczonymi plikami? lub wróć do magazynu .....

  • TraderRick@mac.comTraderRick@mac.com Posty: 9Verified User

    też .... FYI ..... główny problem wydaje się być taki: jednostka się uruchomi i nie ma problemów ani kodów na desce rozdzielczej, ale przepustnica wydaje się w ogóle nie działać ..... jest na biegu jałowym, po prostu brak wejścia przepustnicy z ruchem pedału ... ale urządzenie działa dobrze z nowym fabrycznym ecu

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User
    edytowano February 2021

    Rick, Flashing with the Unrestricted jest w porządku. Brzmi to jak klasyczny problem z ZX10 po flashowaniu, gdzie TPS musi się zsynchronizować. Zrób mi przysługę i sflashuj mi jeszcze dwa razy, ale potem podłącz ECU do samochodu i nie uruchamiaj go. Włącz kluczyk, pozwól mu siedzieć przez 5 sekund, następnie wyłącz kluczyk, teraz odłącz ECU, odczekaj sekundę, podłącz ECU z powrotem, włącz kluczyk i uruchom go, a następnie sprawdź, czy przepustnica działa. Dzięki, Jason A.

  • TraderRick@mac.comTraderRick@mac.com Posty: 9Verified User

    zrobi

  • TraderRick@mac.comTraderRick@mac.com Posty: 9Verified User

    Wydawało się działać! Dam Ci znać, kiedy będę mógł zdobyć kilka mil testowych. Dziękuję za pomoc!

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Rick, nie ma problemu, chętnie pomogę tutaj. Daj mi znać, jeśli wszystko pójdzie dobrze! Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.