Forum wsparcia

„czekam na sprzęt lambda” @ activetune mt09 2015

joop@nipponbikes.nljoop@nipponbikes.nl Posty: 12Verified User

nie dostaję odczytu afr podczas próby automatycznego dostrojenia 2015 mt09 na hamowni. '' czekanie na sprzęt lambda '' wyświetla się jak na zrzucie ekranu, który zrobiłem. dla jasności, niedawno dostroiłem 2 R1 (model 2015) z tym samym zestawem activetune bez żadnych problemów. wypróbowałem już wszystkie rzeczy, które znalazłem na forum, jak wyjmowanie czujnika z roweru i użycie butanu żeby sprawdzić czy czujnik reaguje (przy pracującym silniku jak sugerowano) ale bez powodzenia. (element grzejny czujnika działa / czujnik przepalony w środku) nadal uszkodzony czujnik ??


Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, zobaczę, czy mogę spróbować tutaj odtworzyć Twój problem. Jaki numer części ECU posiadasz i jakiego pliku używasz? Dzięki, Jason A.

  • joop@nipponbikes.nljoop@nipponbikes.nl Posty: 12Verified User

    Cześć, numer Ecu to 2DR-8591A-01. Użyłem pliku bez ograniczeń z pasującym numerem i po omówieniu problemu z mikrofonem z veloxracing wypróbowałem również plik z pasującym numerem. (ten sam wynik) (niestety nie mam obecnego r1, który ostatnio błysnął / aktywowałem z sukcesem, w przeciwnym razie mógłbym wykluczyć, czy jest to problem z oprogramowaniem, czy nie) dzięki

  • joop@nipponbikes.nljoop@nipponbikes.nl Posty: 12Verified User

    Cześć Jason, jakieś aktualizacje? Klient wkrótce potrzebuje z powrotem swojego roweru ... dzięki

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Joop, robię wszystko, co w mojej mocy, aby zarządzać wsparciem i innymi codziennymi zadaniami, ale będę potrzebować więcej niż jednego dnia, aby się tym zająć. Proszę, daj mi kilka dni, a wtedy powinienem uzyskać odpowiedź. Dzięki, Jason A.

  • joop@nipponbikes.nljoop@nipponbikes.nl Posty: 12Verified User

    Cześć Jason, udało mi się zdobyć tutaj 2015 R1, który niedawno dostroiłem (ostatni grudzień), a problem jest taki sam na tym rowerze. nadal '' czekam na sprzęt lambda '' prawie na pewno musi to być problem sprzętowy ..

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Jaki jest dokładny numer części pliku, którego używasz dla R1? To jest dla mnie znacznie łatwiejsze do przetestowania, mogę to zrobić od razu po znaniu numeru części. Dzięki, Jason A.

  • joop@nipponbikes.nljoop@nipponbikes.nl Posty: 12Verified User

    2CR-8591A-00 nieograniczony

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, tak, w tej chwili nie widzę problemu z tym plikiem i aktywną melodią, więc myślę, że jest oparty na sprzęcie. Czy jesteś w kontakcie z Mike'iem z Velox Racing w sprawie poprawnego ustawienia nowego sprzętu? Dzięki, Jason A.

  • joop@nipponbikes.nljoop@nipponbikes.nl Posty: 12Verified User

    Dziękuję za odpowiedź, zamówiłem lokalnie nowy czujnik bosch (aby przyspieszyć), dam znać, jeśli to rozwiąże problem. Jeśli nie, skontaktuję się z Mikiem. Tnx

  • joop@nipponbikes.nljoop@nipponbikes.nl Posty: 12Verified User
    edytowano January 2021

    niestety nowy czujnik nie rozwiązał problemu, poproszę Mike'a w velox, czy może wysłać mi nowy sprzęt.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, potwierdziłem, że aktywna melodia działała dobrze w tym pliku R1, więc musi to być sprzęt, najprawdopodobniej kontroler LAMBDA, jeśli już wymieniłeś czujnik O2. Dzięki, Jason A.

  • joop@nipponbikes.nljoop@nipponbikes.nl Posty: 12Verified User

    okazał się luźny przewód w złączu 4p od regulatora lambda. (pod niebieskimi silikonowymi osłonami) po tym, jak to odkryłem, delikatnie pociągnąłem pozostałe przewody, a jeden wyszedł z niewielką siłą. Po tym postanowiłem przylutować wszystkie złącza do przewodów i od tamtej pory wszystko znów działa! :-) Twoje zdrowie!

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, przepraszam, że ci się przydarzyło, cieszę się, że teraz działa. Twoje zdrowie! Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.