Forum wsparcia

Czujnik zmiany biegów R6 2017: Awaria 6 miesięcy po zakupie

Witaj, Kupiłem i zainstalowałem mój QS / Blipper w lutym i miałem pełną idealną funkcjonalność na hamowni i torze. Na ostatnim wyścigu miałem problemy z przerywaną funkcją zmiany biegów (w obu kierunkach). Ostatecznie funkcja zmiany biegu na wyższy całkowicie zniknęła, a zmiana biegu na niższy wymagała znacznej siły prawie tak, jakby też nie działała. Przetestowałem czujnik pod kątem oporu w obu kierunkach, kiedy wróciłem do domu i stwierdziłem, że jeden kierunek nie ma ciągłości, a drugi kierunek jęczmienia ma ciągłość przy użyciu znacznej siły. W końcu doszło do punktu, w którym żaden kierunek nie miał żadnej ciągłości. Porównując go do innych czujników, które mieliśmy w sklepie, swobodny wirujący koniec czujnika wydawał się obracać znacznie łatwiej niż inne i miał w nim sporo zabawy. Jaka jest średnia długość życia twoich czujników? Wydaje się, że jest to czujnik typu przełącznika, a nie prawdziwy tensometr, prawda? Czy czujnik typu tensometru może być używany z systemem FTECU, jeśli mogę wymienić złącza na te z mojego złego czujnika? Mam nadzieję, że czujnik tensometryczny będzie mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne niż czujnik typu przełącznika. Dzięki Chris

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Proszę odesłać czujnik do nas, a my wyślemy ci zamiennik. Zostaw notatkę w polu z informacjami i adresem zwrotnym. Wyślij na: FTECU Inc 1010 N Batavia St STE J Orange, CA 92867 Czujnik jest typu przełącznika i tylko nasze czujniki typu przełącznika działają z naszym oprogramowaniem. Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.