Forum wsparcia

problem z połączeniem FZ1 / R1

Witam Jestem nowym użytkownikiem i mam problem z połączeniem z FZ1 i R1. Połączenie jest testowane pod względem elektryczności. Otrzymuję informacje takie jak: 9F846FFB2015 R1ZawieÅ ›ć: Brak odpowiedzi06 / 27/2019 06:24:07 9F846FFB06-14 FZ1Fail Error: brak odpowiedzi ... 07/04/2019 10:01:46 AM Jakie są powody bez połączenia?

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Czy migasz na ławce lub na rowerze?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Dzięki uprzęży programistycznej Bike-Side będziesz musiał podłączyć wszystko i pozostawić podłączone, aż skończysz pisać do ECU. Gdy zostaniesz o to poproszony, będziesz musiał włączyć i wyłączyć tylko zapłon. (Upewnij się, że nie odłączasz od wiązki Bike-Side lub portu USB). Jeśli używasz zestawu lampy błyskowej, podczas przechodzenia przez proces pisania lub czytania bardzo ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami oprogramowania. Zostaniesz poproszony o odłączenie i ponowne podłączenie wiązki lampowej. Gdy zostaniesz o to poproszony, będziesz musiał odłączyć i ponownie podłączyć wiązkę migającą ławki tylko z ECU. Podczas procesu zapisu nie odłączaj od zasilacza USB Data-Link lub zasilacza ściennego.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano July 2019

    Aby przetestować dowolny sprzęt w oprogramowaniu Tuning Suite, kliknij kartę „Pomoc”, a następnie „Interfejs testowy”. Zaznacz pole wyboru „Test Inputs”. UWAGA: będziesz patrzył na liczbę tylko w nawiasach, kolorowe kropki nie mają znaczenia. Test 1: Gdy podłączona jest tylko uprząż USB i ławka bez zasilania i bez ECU, chcesz zobaczyć 37 Test 2: Gdy podłączasz USB, wiązkę przewodów i ECU, chcesz zobaczyć 0, 10, 20 , lub 30 Test 3: Po podłączeniu USB, wiązki przewodów, ECU i zasilacza, chcesz zobaczyć 6, 16, 26 lub 36 Jeśli liczby, które otrzymujesz nie odpowiadają tym numerom testowym, jest ich najwięcej prawdopodobnie problem z uprzężą. Liczby idą w ten sposób: 1 to Czerwony / Ziemia, 2 to Pomarańczowy, 4 to Żółty, 10 to Zielony, a 20 to Brązowy. Jeśli otrzymasz różne liczby z testu, suma drugiej cyfry wskazuje złe przewody. Na przykład, jeśli wykonujesz Test 1 lub 2 i otrzymujesz 36, 6 oznacza Pomarańczowy (2) plus Żółty (4).

  • pvollmer@cityweb.depvollmer@cityweb.de Posty: 12Verified User

    Test 3: Po podłączeniu USB, wiązki przewodów, ECU i zasilacza, chcesz zobaczyć 6, 16, 26 lub 36 Patrząc wstecz na liczbę z testu, suma drugiej cyfry wskazuje złe przewody . Na przykład, jeśli wykonujesz Test 3 i otrzymujesz 36, 6 oznacza Pomarańczowy (2) plus Żółty (4). jak widzisz musi to pokazać 36 i powinno być w porządku. Czy masz na myśli test 2? Jestem trochę zmieszany.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Tak, przepraszam, test 2 lub 1.

  • kawasakifte@gmail.comkawasakifte@gmail.com Posty: 10Verified User

    Kiedy wykonuję test 1, mam numery 37,6,16,7, 26. Co to znaczy?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Test 1 czyta OK.

  • kawasakifte@gmail.comkawasakifte@gmail.com Posty: 10Verified User

    Hmm .. a co z testem z +5 V? Kiedy naciskam przyciski jeden po drugim i mam + 5 V na tych pinach, oznacza to, że wszystko jest OK?

  • kawasakifte@gmail.comkawasakifte@gmail.com Posty: 10Verified User
    edytowano July 2019


  • kawasakifte@gmail.comkawasakifte@gmail.com Posty: 10Verified User

    Wciąż nic ... Przenoszę tę licencję na mój drugi interfejs i NINIEJSZE SAMIE się stało .. Połącz lub włącz Znajdź nowy ECU >> spróbuj dodać nową licencję? >> TAK Spróbuj dodać licnece ......... Proszę podłączyć lub włączyć Nie odpowiadać z ECU ... Proszę podłączyć lub włączyć, a następnie mam wiadomość: POŁĄCZENIE ... ale dla nieskończoności .. Włącz ostatni pakiet FTECU po kilku sekundach mam raport o błędzie .. teraz nie mam nic .. po prostu „łączenie” Kiedy sprawdzam wszystkie wiązki przewodów od interfejsu do złącza ECU mam wszystko OK. w pinach złącza ECU out .. mam + 4,89 V ... ON ECU 28-pinowe złącze! Łączę wtedy ECU i nadal to samo .. Bateria w rowerze ma + 12,6V ... wszystkie czujniki są połączone .. na desce rozdzielczej Nie mam żadnych ŻÓŁTYCH wskaźników .. Kiedy próbuję reflash R1S (2016) włączyć w trybie DYNO .. Mam te same informacje >> krok po kroku To nie jest problem HARNESS lub interfejsów :( .. Dwa z moich kabli są błędne? Nawet w teście pokazuje, że wszystko jest OK .... Liczby lub napięcie są OK .. Dwa różne interfejsy, co najmniej dwa różne ECU i we wszystkich tych sprawach jest problem? Nie w pakiecie FTECU? .. Dziwne :( ..

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User

    Proszę pana, w swoim opisie tego, co się wydarzyło, nie widziałem, żeby pan wspominał o obowiązkowym drugim cyklu zasilania. Czy nie pojawiły się monity instruujące o włączeniu zasilania, wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu zasilania? Bez drugiego cyklu zasilania otrzymasz ten dokładny błąd. Ta wiadomość nie odnosi się do licencji, ponieważ twój ecu nie odpowiada, jak powinien. Uwaga: drugi cykl zasilania jest wymagany tylko przy pierwszym zapisaniu ECU

  • kawasakifte@gmail.comkawasakifte@gmail.com Posty: 10Verified User

    Tak, masz rację .... Myślę, że mam problem TYLKO z nowym ECU .. Ale mam tę instrukcję i robię tak, jak pakiet FTE mówi: / jak zawsze .. Staram się sprawdzić dzisiaj starsze ECU ...

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.