Forum wsparcia

Szybkozbywacz magazynowy R6 2018

lithium3rlithium3r Posty: 3Verified User

Mój R6 ostatnio opracował problem z szybkim przesuwakiem. Od kilku miesięcy działał dobrze z zestawem ftecu, a potem powoli zaczął się pogarszać. Problem polega na tym, że odcięcie zapłonu następuje w niewłaściwym momencie, albo nie pozwoli mi na zmianę dźwigni z rozsądnym naciskiem na dźwignię, a odcięcie zapłonu nastąpi po zwolnieniu go (bez faktycznej zmiany biegów) lub po zmianie biegu ze sprzęgłem nastąpi odcięcie zapłon po zmianie biegów, co irytuje do codziennego użytku. Próbowałem dostosować długość połączenia i sprawia, że zachowuje się inaczej (cięcia w innym czasie / nie pozwalają mi się zmienić / czasem się zmieniają), ale po prostu nie byłem w stanie wyregulować go tak, aby działał tak płynnie jak przyzwyczajony. Kiedy przyniosłem go do sprzedawcy, w zasadzie powiedzieli mi, że nie mogą go naprawić z powodu niestandardowego obrazu ECU (co stałoby się z moją licencją, jeśli pozwoliłbym im flashować obraz fabryczny? Czy kod nie jest osadzony w ECU?) W każdym razie problem z ftecu polega na tym, że wyłączenie wejścia szybkiej zmiany biegów w pliku obrazu nie działa tak, jak powinno. Kiedy zrobiłem to po raz pierwszy, faktycznie go wyłączyło (brak ikony QS na desce rozdzielczej), ale po pewnym czasie ikona pojawiła się ponownie (bez migania, gdy tylko włączyłem rower) i na pewno wystarczy QS ( źle) ponownie. Teraz, gdy sflashuję obraz przy wyłączonym QS, nie ma to żadnej różnicy, QS i tak działa, a ikona jest widoczna na desce rozdzielczej. Próbowałem sflashować obraz podstawowy z włączoną funkcją QS, a następnie wyłączyć QS i tak dalej, ale wydaje się, że nic tak naprawdę nie wyłącza, a jeśli zostanie wyłączone, wróci po kilku dniach. Jednym obejściem jest to, że mogę odłączyć kabel (to rozwiązuje problem, ikona QS wciąż tam jest, ale oczywiście nie dochodzi do odcięcia zapłonu), ale jest to ogromna PITA, aby się do niego dostać, a złącze jest wodoszczelne, więc jeśli go odłączę, ja musiałbym je dobrze zapieczętować. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje na temat tego, jak faktycznie wyłączyć QS lub dostosować go, aby działał poprawnie, dzięki.

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Wygląda na to, że Twój fabryczny sprzęt QS się psuje. Powinien działać w zakresie ruchu, a jeśli działał dobrze przez kilka miesięcy, coś się zużywa. Jeśli możesz dostać się do złącza, możesz wykonać ten test, aby zobaczyć, jak działa czujnik: https://www.youtube.com/watch?v=QgrdBm-EjCo&t=16s Moduł „Włącz wejście QSS” jest po prostu po to, aby umożliwić uruchomienie wejścia QS po wykonaniu procedury uruchamiania QS. Ustawienie go z powrotem na „FALSE” nie wyłącza żadnego wejścia QS po jego włączeniu. W tym momencie najlepiej jest go odłączyć.

  • lithium3rlithium3r Posty: 3Verified User
    edytowano September 2019

    Dzięki za odpowiedzi. Widziałem to wideo i przetestowałem sam przełącznik. Kiedy podnośnik jest w spoczynku, na jego zaciskach jest 60 omów, a gdy jest ciągnięty - 0 omów. Ta liczba 60 Ohmów wydawała mi się nieco dziwna (czy nie powinna być otwarta?), Ale ponieważ zwarcie zacisków i zapłon są odcięte, pomyślałem, że sprzęt jest w porządku. Czy mógłbyś odpowiedzieć na temat licencji? Czy jeśli pozwolę dealerowi Yamaha sflashować komputer, będę mógł sflashować go później za pomocą mojej uprzęży / licencji?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Tak, po zresetowaniu dealera Yamaha będzie można ponownie zainstalować ECU przy użyciu oryginalnej licencji. Jednak utracisz wszelkie zmiany wprowadzone w oryginalnym pliku. Czy rezystancja jest stała, czy zmienia się? Naciskaj na dźwignię zmiany biegów tak, jak stopą, nie zacinaj jej tak mocno, jak to możliwe. Z otwartym obwodem zawsze uzyskasz pewien opór.

  • lithium3rlithium3r Posty: 3Verified User

    Jest stały, o ile nie wywrę na niego presji, żadnych wahań, w jednej chwili osiąga 60 omów do 0. Ale teraz, kiedy o tym wspominasz, może wymagać nieco więcej siły niż zwykła zmiana. Będę musiał to jeszcze raz przetestować. Jeszcze jedna dziwna rzecz, która się zdarzyła, że czasami, gdy próbowałem zmienić bieg, naciskałem na dźwignię (nie przesuwałaby się - dźwignia nie poruszałaby się w pełni z rozsądną siłą) i kiedy ją zwalniałem zapłon zostałby odcięty. Nie mogłem go jednak powtórzyć podczas pomiaru rezystancji na zaciskach przełącznika. Jeśli uda mi się to przeflashować, myślę, że po prostu pozwolę dealerowi to rozgryźć, a na razie będę go rozłączał. Dzięki za pomoc.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.