Forum wsparcia

QS nagle przestał działać

gmeltveit@gmail.comgmeltveit@gmail.com Posty: 9Verified User

Mój QS przestaje działać. To jest złe. QS nagle przestał działać na moim modelu r1m 2015. (Ustawienie 2 modułów, QS i blipper). Byłem na dobrej drodze i nagle przestało działać, sterowiec działa dobrze. Zabrałem go do domu i zrobiłem w teście ohm i to , a pokazuje 0.3. Przetestowałem QS na stojaku i wszystko było w porządku. Byłem znowu na torze i przy pierwszym przejściu zwolniłem, wszystko było w porządku. Kolejny przejazd, 40 minut później przestał działać, gdy zacząłem jechać coraz szybciej, z wyższymi obrotami, na wszystkich biegach. Zabrałem go do domu i wykonałem kolejny test omów i nadal pokazuje 0,3 stały. Sprawdzałem też czy nie ma luźnych kabli i nic nie znalazłem. Proszę doradzić, co dalej?

Komentarze

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Cześć, Jak poprowadzone jest okablowanie wiązki w Twoim rowerze i czy sprawdziłeś również połączenie zielonego pinu z wiązki blippera do złącza ECU? Pozdrowienia

  • gmeltveit@gmail.comgmeltveit@gmail.com Posty: 9Verified User

    Cześć Zrobiłem test rezystancji krok po kroku, najpierw tylko QS, a potem dzielony kabel, a potem zrobiłem test rezystancji na pinach w złączu ECU. Zrobiłem też test i próbowałem wymusić błąd, może myśląc, że to złe połączenie lub jakieś luźne przewody, ale nic nie znalazłem. Ponieważ jest to model R1 2015, wszedłem również do trybu diag na desce rozdzielczej i sprawdziłem (86), czy dźwignia zmiany biegów jest w porządku. Sprawdziłem czujnik sprzęgła, czujnik koła i wszystko w porządku. Nie używam wiązki przewodów YEC tylko standardowego/oryginalnego zestawu kabli i zestawu podwójnego (rozdzielone QS i blipper) z dzielonym kablem, który kupiłem od ciebie.

  • gmeltveit@gmail.comgmeltveit@gmail.com Posty: 9Verified User

    zrobił test ponownie. Najpierw tylko QS pokazuje stałe 0.3. Podłączona uprząż blipp, pokazuje stały 0.3. Odłączony ECU i sprawdzony, stały 0.3. Również przetestowałem zielony przewód, test OK. Jak wiecie mam wiązkę blipp i żeby upewnić się, że jest to pojedynczy zielony przewód biegnący z wiązki do ECU, na końcu wiązki/złączu, które powinno być podłączone do jednostki blippera?


  • gmeltveit@gmail.comgmeltveit@gmail.com Posty: 9Verified User

    To się powtórzyło. Działało dobrze, a potem po tym, jak zacząłem naciskać, przestało działać. Zrobiłem trochę sprawdzania i pokazuje 0.3 na teście omn. Również piny na ECU są mocno na swoim miejscu i również dają sygnał (test omów). Sterowiec działa dobrze. Wróciłem do domu i postawiłem go na stojaku i działało dobrze. Jakieś porady? Sprawdziłem czujnik przedni i tylny, a także uruchomiłem diagnostykę, w ogóle nie pokazuje żadnych kodów błędów.

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Więc mówisz, że strona sterowa działa dobrze, ale szybka zmiana jest przerywana, poprawna?

  • gmeltveit@gmail.comgmeltveit@gmail.com Posty: 9Verified User

    TAk. Działa dobrze w garażu na stojaku. Ale na torze przestaje działać po 2-3 rundach wokół toru. Sprawdziłem diagnostykę na rowerze i wszystko jest w porządku. Pokazuje również stały 0.3 na teście omów aż do ECU

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Cześć, Wygląda na to, że czujnik wypychania może zacząć zawodzić, czy możesz wysłać obraz konfiguracji czujnika zmiany biegów. Nie jestem za bardzo zaznajomiony z konfiguracją podwójnego czujnika. Czy możesz odwrócić czujniki i przetestować je ponownie? W ten sposób, jeśli czujnik poprzednio używany do QS nie wyskakuje z upływem czasu, to jest to czujnik. Wygląda na to, że czujnik może zacząć gasnąć Pozdrawiam

  • gmeltveit@gmail.comgmeltveit@gmail.com Posty: 9Verified User

    Przetestowałem go na statywie. Zrobiłem test realt (lub co możesz zrobić bez hamowni lub jazdy na torze) Zrobiłem 90 zmian i pracowałem dobrze. Więc może to coś innego robi to na dobrej drodze. Co jeszcze może sprawić, że QS przestanie działać?

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Inną rzeczą, która może to spowodować, będzie hałas cewki przy wysokich obrotach lub luźny drut, który ma przerywany kontakt z powodu wibracji przy wysokich obrotach. Wygląda na to, że czujnik byłby najbardziej prawdopodobnym winowajcą. Pozdrowienia

  • s2jeremy@yahoo.coms2jeremy@yahoo.com Posty: 1Verified User
    edytowano June 2022

    lekceważenie

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.