פורום תמיכה

QS פתאום נעצר

gmeltveit@gmail.comgmeltveit@gmail.com הודעות: 9Verified User

ה-QS שלי מפסיק לעבוד. זה מה שלא בסדר. ה-QS פתאום הפסיק לעבוד על דגם r1m 2015 שלי. (הגדרה של 2 מודולים, QS ו-blipper). הייתי במסלול וזה הפסיק לעבוד פתאום, השלפוחית עובדת בסדר. לקח את זה הביתה ועשה בבדיקת אוהם וזה מראה 0.3. בדק את ה-QS על עמדת הבור וזה היה בסדר. שוב היה על המסלול, ולקח את זה לאט במעבר הראשון, הכל היה בסדר. המעבר הבא, 40 דקות מאוחר יותר זה הפסיק לעבוד כשהתחלתי ללכת מהר יותר ויותר, עם סל"ד גבוה יותר, כל ההילוכים. לקח את זה הביתה ועשה עוד בדיקת אוהם וזה עדיין מראה 0.3 יציב. בדק גם אם יש כבלים רופפים, ולא מצא כלום. בבקשה לייעץ מה לעשות הלאה?

הערות

• octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com הודעות: 191Staff User

היי, איך מנותבים חיווט הרתמה באופניים שלך וגם האם בדקת את החיבור של הסיכה הירוקה מרתמת הבליפפר גם למחבר ה-ECU? בברכה

• gmeltveit@gmail.comgmeltveit@gmail.com הודעות: 9Verified User

היי עשיתי בדיקת אוהם שלב אחר שלב, קודם רק ה-QS, ואחר כך הכבל המפוצל, ואחר כך הוא עשה בדיקת אוהם על הפינים במחבר ה-ECU. גם עשה את הבדיקה וניסיתי לכפות את השגיאה, אולי חושב שזה חיבור גרוע או כמה חוטים רופפים, אבל לא מצא כלום. כמו כן, מכיוון שמדובר בדגם R1 2015, ניגשתי גם למצב הדיאג בלוח המחוונים ובדקתי (86) אם מחלף ההילוכים בסדר. בדקתי את חיישן המצמד, ואת חיישן הגלגל והכל בסדר. אני לא משתמש בנול תיל של YEC רק בסט כבלים סטנדרטי/מקורי, ובמערכת תאומים (QS ופלטה מופרדים), עם הכבל המפוצל שקניתי ממך.

עשה שוב בדיקה. ראשית ה-QS בלבד, מראה 0.3 יציב. מחובר רתמת הבליפ, מציג 0.3 יציב. ניתק ECU ונבדק, יציב 0.3. כמו כן בדק את החוט הירוק, בדוק בסדר. כפי שאתה יודע יש לי רתמת בליפ, ורק כדי לוודא שזהו חוט ירוק בודד שעובר מהרתמה ל-ECU, על קצה הרתמה/מחבר שצריך לחבר ליחידת הבליפ?

זה קרה שוב. עבד בסדר ואז אחרי שהתחלתי לדחוף זה הפסיק לעבוד. עשה קצת בדיקה וזה מראה 0.3 במבחן ohmn. גם הפינים ב-ECU נמצאים היטב במקומם וגם נותנים אות (בדיקת אוהם). השלפוחית עובדת בסדר. חזרתי הביתה והנחתי אותו על מעמד הבור וזה עבד בסדר גמור. יש עצה? בדקתי את החיישן הקדמי והאחורי, וגם מפעיל את האבחון, לא מציג קודי שגיאה בכלל.

אז אתה אומר שהצד של הפלטה עובד מצוין אבל ההזזה המהירה נכונה לסירוגין?

כן. זה עובד בסדר במוסך על דוכן הבור. אבל במסלול זה מפסיק לעבוד אחרי 2-3 סיבובים מסביב למסלול. בדקתי את הדיאגנוסטיקה של האופניים והכל תקין. זה גם מראה 0.3 קבוע במבחן האוהם עד ל-ECU

היי, זה נשמע כאילו חיישן הדחיפה מתחיל להיכשל. האם תוכל לשלוח תמונה של הגדרת חיישן ההילוכים. אני לא ממש מכיר את הגדרת החיישן הכפול. האם זה אפשרי עבורך להעיף את החיישנים ולבדוק אותם שוב? בדרך זו, אם החיישן ששימש בעבר עבור QS לא מתקלקל אוטומטית לאורך זמן, זה החיישן. זה נשמע כאילו החיישן מתחיל לכבות בברכה

בדקתי אותו על מעמד. עשה מבחן נדל"ן (או מה שאתה יכול לעשות בלי דינו או להיות על המסלול) עשה 90 משמרות ועבד בסדר. אז אולי זה משהו אחר שעושה את זה במסלול. מה עוד יכול לגרום ל-QS להפסיק לעבוד??

דבר נוסף שעלול לגרום לזה יהיה רעש סליל בסל"ד גבוה או חוט רופף שיש לו מגע לסירוגין עקב רעידות בסל"ד גבוה. נראה שהחיישן יהיה האשם הסביר ביותר. בברכה

• s2jeremy@yahoo.coms2jeremy@yahoo.com הודעות: 1Verified User
    נערך June 2022

הִתעַלְמוּת

היכנס או הירשם כדי להגיב.