Forum wsparcia

Dostosowanie przekładni / żądanie eliminacji CEL

rkturbo7@gmail.comrkturbo7@gmail.com Posty: 3Verified User
edytowano July 2019 w EX 400

Wydaje się, że przy przełączaniu kół zębatych można uzyskać CEL (p0915 na moim, także p0914, p0916, p0917), nawet na +1 z przodu, czego doświadczam. Czy jest to coś, co można ewentualnie wyregulować / wyłączyć, aby wyeliminować rzucanie kodu błędu? Sądzę, że widziałem, że inne motocykle są w stanie regulować przełożenia, ale nie pamiętam, które. Dzięki!!

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano July 2019

    Niestety jest to problem z tym konkretnym modelem, który jest problemem Kawasaki, w tej chwili nic nie możemy zrobić. Zmiana kół zębatych powoduje wyrzucenie prędkościomierza, co wskazywałoby, że oprócz czujnika prędkości tylnego koła wykorzystuje on czujnik koła zębatego. Prawie wszystkie najnowsze modele wykorzystują tylko czujniki prędkości tylnego koła do odczytu prędkościomierza.

  • rkturbo7@gmail.comrkturbo7@gmail.com Posty: 3Verified User
    edytowano July 2019

    Dziękuję za odpowiedź! Przeszukałem schemat okablowania motocykla i serwisu dla każdego innego czujnika, który byłby zaangażowany w wykrywanie obrotu koła zębatego i pojawił się całkowicie z pustymi rękami. Domyślam się, że w tym momencie porównuje się obroty z czujnikiem prędkości tylnego koła i rzuca kod z powodu niedopasowania prędkości obrotowej do prędkości w zależności od tego, w jakim biegu znajduje się przez pewien czas. Po prostu „zakłada”, że problemem jest czujnik położenia przekładni. Myślę, że poza miganiem nie ma wiele nadziei na to, by to zniknęło. Bardzo doceniam pracę, którą wykonaliście w całym oprogramowaniu! Dzięki jeszcze raz!

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.