Forum wsparcia

Status: brak odpowiedzi - czerwony przewód bez 12V

matt_ariel@comcast.netmatt_ariel@comcast.net Posty: 6Verified User
edytowano May 2020 w FZ / MT 07

Tak więc otrzymywałem ten błąd i stwierdziłem, że za pomocą testera wejściowego i innych postów na forum mój czerwony przewód nie został podłączony. Myślałem, że będzie to łatwa naprawa, ale nie mam żartu zainstalowanego mojego ECU i tego kabla prawdopodobnie teraz 7-9 razy. Używając multimetru do potwierdzenia, dostaję prawidłowe napięcie na wszystkim oprócz czerwonego przewodu - nic nie dostaję. Potwierdziłem ciągłość na uprzęży, więc problem leży w złączu do ECU. Sprawdziłem wizualnie pin, na końcu jest idealny i kwadratowy, sprawdziłem też pin ECU, są one również idealne i proste. Po zainstalowaniu czerwonego drutu wizualnie porównałem go z innymi pinami i jest on całkowicie osadzony na dole. Upewniłem się nawet, kiedy podłączam złącze do ECU, aby zrobić to naprawdę powoli, aby upewnić się, że czerwony przewód nie wycofuje się po zainstalowaniu. Po tym wszystkim, wiele razy, wciąż czytam 0 woltów z mojego czerwonego drutu, gdy rower jest włączony przez uprząż. Czy to możliwe, że mój ECU przestałby gasić to 12V? Jeśli podłączyłem ten czerwony przewód do akumulatora, czy działałby tak samo? Naprawdę nie chcę tego kroić i sędziować, ale nie wydaje mi się, że mam wiele opcji.

Komentarze

  • matt_ariel@comcast.netmatt_ariel@comcast.net Posty: 6Verified User
    edytowano May 2020

    Co ciekawe, po ponownym uruchomieniu oprogramowania ftecu i ponownym uruchomieniu komputera, pozwalając, aby mój rower usiadł i wrócił godzinę później, poszedłem sprawdzić, czy pozwoli mi to sflashować melodię, i tak się stało, i zacząłem pisać. Potem mój laptop zmarł w trakcie flashowania, ponieważ nie zwracałem na to uwagi ... Mam więc nadzieję, że mogę go ponownie załadować, gdy mój laptop wróci z zapasami, aby zaoszczędzić na zepsutym ECU. Jeśli odzyskam go z zapasów, spróbuję ponownie sflashować melodię. Może to coś z tą konkretną melodią. Chociaż na wiązce czerwony przewód wciąż zdecydowanie odczytuje nieco powyżej 0 przy włączonym rowerze - ale kiedy testuję interfejs, liczby wskazują na dobre połączenie z włączonym lub wyłączonym rowerem. Byłbym o wiele bardziej skłonny myśleć, że to błąd użytkownika z mojej strony, jeśli gdy zainstalowałem go po raz pierwszy przed zerwaniem drutu, nie poszło idealnie. Nie miałem wcześniej takich problemów. Może szczęście.

  • matt_ariel@comcast.netmatt_ariel@comcast.net Posty: 6Verified User
    edytowano May 2020

    Udało mi się z powodzeniem przeprojektować nieograniczoną melodię - chociaż wciąż miałem nieco ponad 0 V uprzęży, kiedy testowałem wcześniej. Fakt, że sflashowałem pełną, nieograniczoną melodię, sprawia, że myślę, że mój problem z kablem został już rozwiązany (a może ten post nie jest dokładnie związany z moim rowerem, chociaż wydaje się, że jest to ten sam model ECU, którego używa iNMnYdIe0Py7). Może za bardzo tunelowałem wizję uzyskania tego 12V i powinienem próbować błyskać za każdym razem po ponownym zainstalowaniu czerwonego drutu (właśnie testowałem na 12V i próbowałem ponownie). Wystąpił błąd licencji, gdy natychmiast poszedłem sflashować wersję tego edytowanego przeze mnie.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.