Forum wsparcia

Flashowanie roweru z UE do wersji amerykańskiej - problemy z pinoutami i licencją

Hej, chłopaki, próbowałem sflashować mój 636e 2013 (model UE) do wersji amerykańskiej, aby móc wyjąć kluczyk zapłonu itp. Ale po flashowaniu motocykl nie działał prawidłowo, w ogóle nie trzymał się na biegu jałowym i wiele brakowało, więc myślę, że pinout wersji UE różni się od wersji amerykańskiej? Czy istnieje możliwość, że dla Kawa będzie dostępna opcja „Uprząż EU”, tak jak na mapach R6? A może mógłbyś mi powiedzieć, które piny muszę zmienić w wiązce, aby wersja amerykańska działała? Następnie zmieniłem flasha z powrotem na wersję EU, ale od tego czasu program czasami wyrzuca komunikaty o błędach, że ECU nie jest zarejestrowane na moim koncie. Po ponownym uruchomieniu programu znów działa. Czy jest sposób, aby to naprawić? Z góry dziękuję, Jan

Komentarze

  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User
    1. Jeśli pojawia się monit o wydanie prawa jazdy, przyczyną może być: Występuje przerywane połączenie w wiązce programowej po stronie ławki lub roweru. (Sprawdź okablowanie) 9PmSBXHZYuI7 Po potwierdzonym zapisie, na koniec nie odłączaj fizycznie ecu przed próbą zapisania kolejnego pliku. (Odłącz ecu po każdym zapisie/próbie.) CMdvRDIASK4Y Zaczynając od kabla strojenia i zasilania podłączonego do ecu przed rozpoczęciem zapisu i po wyświetleniu monitu o podłączenie lub odłączenie, wystarczy kliknąć OK, a nie robić tego fizycznie. (Proszę postępować zgodnie ze wszystkimi wskazówkami, aby upewnić się, że ecu zostało przełączone w tryb programowania.)
    2. Zapisanie pliku, który nie pasuje do ecu pn, może spowodować monit o licencję i przełączanie pomiędzy złym i właściwym plikiem. (Upewnij się, że pliki odpowiadają numerowi ecu.)
    3. Ecu nie jest tym samym, które było ostatnio flashowane z licencją. (Sprawdź, czy to ten sam ecu).

    To tylko najczęstsze problemy, które powodują monit o licencję.

  • jan-erik.bohlen@ewetel.netjan-erik.bohlen@ewetel.net Posty: 3Verified User

    Myślę, że to jest punkt 4 i tu jest problem. Mój ECU ma numer seryjny 21175-0811 (UE). Próbowałem sflashować na nim kod 21175-0810 (USA), aby usunąć immobilizer, ale motocykl nie uruchomił się. Sflashowałem więc ECU z powrotem do 0811(EU), ale od tego czasu otrzymuję błędy licencji. Czy da się jakoś zresetować licencję żeby pozbyć się tej awarii?

  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User

    rozwiązany.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.