Forum wsparcia

2018 R1 - Pomieszane ustawienia ECU (zmiany z 2017 na 2018 plików .ftm)

Doulos1992@gmail.comDoulos1992@gmail.com Posty: 5Verified User

Witam, po raz pierwszy wskoczyłem do flashowania i zmiany układu wydechowego. Mój 2018 R1 jest wyposażony w wydech Graves 3/4 EVR z tarczami blokującymi snog. Obecnie używam fabrycznego filtra powietrza, ale wkrótce zastąpię go filtrem powietrza o wysokim przepływie DNA. Uruchamiam plik Graves 2018, który otrzymałem od Gravesa i jestem zdezorientowany niektórymi zmiennymi ustawieniami ECU. W pliku 2018 język ECU jest określony jako:

Ale w pliku z 2017 roku (BX4-8591A-10- (US) Graves Exhaust Cat Eliminator 051717L.ftm), język jest wyłączony: ymagh3MOPR7qTympe został usunięty plik 2018 - czy poprawnie zakładam, że wartość False na "wyłącz ograniczniku prędkości maksymalnej" w pliku 2017 byłaby równoważna wartości Wyłączony dla "ogranicznika prędkości maksymalnej" 2018? Dodatkowo, czy ktoś może wyjaśnić nowemu, czym jest zawór wlotu powietrza i jakie są konsekwencje włączenia lub wyłączenia oraz innych ustawień: „Inj Decal Cut” i „Accel Retard Control”? Dziękuję Ci

Tagged:

Komentarze

  • Doulos1992@gmail.comDoulos1992@gmail.com Posty: 5Verified User

    Ponadto, przy aktywnej melodii, mapa, którą otrzymałem, działa znacznie lepiej, ale zauważyłem (w trybie zasilania od pierwszego do czwartego) niskie obroty są bardziej responsywne, ale średnie i wysokie są mniej responsywne niż standardowe? Naprawdę miałem nadzieję, że oczyści dolny zakres, ale nie bez poświęcenia responsywności średniego i wysokiego zakresu obrotów.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User
    edytowano February 2021

    John, Jeśli nie chcesz mieć ogranicznika maksymalnej prędkości na swoim rowerze, potrzebujesz opcji ustawionej w następujący sposób: Dla "Wyłącz ogranicznik prędkości maksymalnej" se na TRUE Dla "Ogranicznika maksymalnej prędkości" ustaw na WYŁĄCZ. Tutaj ten post znaleziony przez Google może pomóż swoją wiedzą z zaworem wlotu powietrza: https://www.r1-forum.com/threads/wheres-the-air-intake-valve.495738/ Wyłączenie odcięcia zwalniania wtryskiwacza zapewnia płynniejszą reakcję włączania / wyłączania przepustnicy, pozwalając wtryskiwaczom na pozostawanie lekko otwartymi podczas wyłączania przepustnicy. Kiedy wchodzisz na przepustnicę, wtryskiwacze są już lekko otwarte, więc nie muszą wypuszczać tyle paliwa, co sprawia, że motocykl jest mniej drgający przy początkowym przyspieszaniu. Wyłączenie Acceleration Retard Control pozwala pozbyć się opóźnienia zapłonu przez pierwsze 200 ms przejścia z wyłączonej na włączoną przepustnicę, próbując złagodzić przejście. ActiveTune może tylko regulować paliwo i powinno tylko poprawiać rzeczy, tak jak robi to w przypadku odpowiedzi niskich częstotliwości. Możliwe, że twój środek do góry może być mniej responsywny ze względu na czas zapłonu, przepustnicę przewodową itp ... ale niestety nie możemy przyjrzeć się tym, którzy używają zablokowanej mapy Graves. Dzięki, Jason A.

  • Doulos1992@gmail.comDoulos1992@gmail.com Posty: 5Verified User

    Dziękuję Jason - doceniam szczegółową odpowiedź. Myślę, że przyjrzę się niestandardowej melodii Dyno. Jestem w hrabstwie San Bernardino - czy jest ktoś, kogo byś polecił?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    John, zapomniałem, że wspomniałeś, że masz rurkę EVR do ponownego przeczytania oryginalnego postu. Teraz rura EVR jest niesamowita i działa świetnie, ale to komplikuje sprawę. EVR będzie działać tylko na specjalnym pliku Gravesa. Teraz nie możesz oczywiście uzyskać dostępu do mapowania ECU tego pliku, więc nie możesz dyno dostroić się z tym plikiem. Będziesz potrzebować albo pliku z włączoną funkcją EVR z odblokowanego mapowania ECU, aby móc dostosować. W takim przypadku prawdopodobnie wprowadziliby wartości nieograniczone, a następnie odblokowaliby plik. Lub sprawdź, czy mają inną mapę, którą mogą ci dać. Albo może uda im się postawić Twój rower na hamowni w swoim sklepie. Porozmawiaj z nimi i daj mi znać, co mają do powiedzenia. Pamiętaj, aby wspomnieć, że kupiłeś ich fajkę i konfigurację FT, ale nie jesteś zadowolony z wydajności w średnim i wysokim zakresie itp ... Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.