Forum wsparcia

Jak / czy możesz zapisać dane? Jaki jest proces strojenia?

matt_ariel@comcast.netmatt_ariel@comcast.net Posty: 6Verified User
edytowano April 2020 w FZ / MT 07

Mam 2018 MT-07 z zainstalowanym FTECU. Stroję swój samochód, mazdaspeed. Proces polega na tym, że dokonuję korekty, a następnie wykonuję WOT i zapisuję dziennik. Jestem w stanie spojrzeć na pukanie, spojrzeć na moje AFR i określić, co chcę dostosować. Na przykład przesuwam taktowanie o dwa stopnie, widzę, że pojawia się niewielkie pukanie, więc cofam go o 1 stopień, a teraz nie widzę pukania. Czy można to zrobić na rowerze? skąd wiesz, że zbyt daleko posuwasz się w czasie? Rozumiem, że zestaw Activetune poradzi sobie z tankowaniem, ale czy jest jakiś sposób na dostosowanie i przetestowanie, kiedy przyspieszysz pomiar czasu? Czy profesjonaliści po prostu skracają czas i robią WOT na hamowni, dopóki nie osiągną liczby HP, która ich zdaniem jest bezpieczna? Gdyby ktoś mógł uzyskać jakiś wgląd w to, jak wykorzystać moją wiedzę hobbystyczną do tuningu samochodów i jak skonfigurować rower, aby zrobić to samo. Nie chcę ślepo przyspieszać rozrządu silnika bez możliwości logowania się i sprawdzenia, jak reaguje rower, jeśli jest to możliwe nawet na motocyklu.

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Nie patrząc na pukanie tutaj, będziesz musiał w większości przypadków dostosować czas zapłonu w oparciu o moc. Ogólnie rzecz biorąc, używałbyś oprogramowania hamującego do rejestrowania obrotów na minutę i AFR, a następnie dostrajałeś się dzięki naszemu oprogramowaniu na podstawie otrzymywanego odczytu hamującego. Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.