Forum wsparcia

Kłopoty z automatycznym przerywaniem biegu w dół

tomfranks@pm.metomfranks@pm.me Posty: 5Verified User

Potrzebuję pomocy w ustaleniu, dlaczego po flashowaniu mojego 2019 R1 z zainstalowaną nieograniczoną mapą + activetune, mój poprzednio działający standardowy sterowiec już nie działa. QS działa dobrze przy wyższych biegach, ale wydaje się, że redukcja biegów działa tylko przy bardzo wysokich obrotach przed hamowaniem, co nie wydaje się właściwe i nie mogę w ogóle wystrzelić przy niższych obrotach 2k-6k, jak mogłem niezawodnie wcześniej. Bardzo sporadycznie mogę zredukować biegi na tych obrotach. czego mi brakuje?

Tagged:

Komentarze

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Cześć, jakiego pliku używasz? Wyłącz Active Tune i sflashuj ECU, czy Auto Blipper działa jak poprzednio? Czy korzystasz z konfiguracji Auto Blip/QS w magazynie kości? Pozdrowienia

  • tomfranks@pm.metomfranks@pm.me Posty: 5Verified User
    edytowano June 2022

    Tak, auto blopper/QS z kostką z fabryki, bez modów. Aktualizacja: Otworzyłem menedżera plików i wybrałem "2018 R1 - BX4-8591A-30(EU) Unrestricted". Następnie zaimportowałem mój stół paliwowy (PCV dla mojej konfiguracji wydechu). Jedyną inną zmianą było włączenie Immobilisera. Błysnąłem tym ECU i mój automatyczny sterowiec znów działa idealnie. Czy to pomaga zdiagnozować problem? ActiveTune jest obecnie wyłączony i oczywiście chciałbym to z powrotem. Wcześniej miałem powyższą konfigurację i uruchomiłem ActiveTune i kilka razy zastosowałem wiedzę do bazy, a następnie włączyłem korektę na żywo. Dokąd mam się udać?

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Cześć, tak, jeszcze jedno. Czy możesz włączyć Active Tune w tym nowym pliku i reflash. Chcę wiedzieć, czy mógł to być problem z poprzednim plikiem, czy też włączona funkcja Active Tune powoduje, że funkcja Auto Blipper nie działa. Pozdrowienia

  • tomfranks@pm.metomfranks@pm.me Posty: 5Verified User

    Dziękuję. Wziąłem ten plik i włączyłem ActiveTune z włączonym dostrajaniem na żywo i przesłałem go do ECU i mogę potwierdzić, że mój auto blipper nadal działa. Wyłączę dostrajanie na żywo i wykonam bieg lub dwa, aby zastosować zdobyte informacje do bazy i zobaczyć, jak to pójdzie.

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Cześć, to interesujące. Musiał być mały błąd lub usterka w ostatnim pliku. Cieszę się, że teraz wszystko działa normalnie. Pozdrowienia

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.