Forum wsparcia

KABEL ŁĄCZA DANYCH NIE DZIAŁA

fz092017fz092017 Posty: 4Verified User
edytowano April 2022 w FZ / MT 09

OK, przeszedłem przez rozwiązywanie problemów: Patrząc na powierzchnię złącza (przeciwną do strony, w której są włożone przewody), określ, gdzie znajduje się każdy kolorowy przewód (są cztery: czerwony, pomarańczowy, żółty i czarny). Gdy kluczyk zapłonu jest wyłączony, użyj małego przewodu połączeniowego lub zagiętego spinacza do papieru, aby przeskoczyć styki czerwonego i pomarańczowego przewodu, wkładając go w odpowiednie miejsca styków na powierzchni złącza. Przekręć kluczyk w stacyjce; jeśli usłyszysz zalewanie pompy paliwowej motocykla, oznacza to, że masz problem z połączeniem z przewodem czerwonym lub pomarańczowym (lub obydwoma). Sprawdź je dokładnie, aby upewnić się, że styki są prawidłowo osadzone (do końca w złączu, a zaciśnięte części są skierowane do góry w kierunku zatrzasku blokującego złącza). Jeśli nie słyszysz pompy paliwa, wyłącz kluczyk zapłonu, a następnie zewrzyj przewody czerwony i żółty. Przekręć kluczyk w stacyjce; jeśli usłyszysz zalewanie pompy paliwa, oznacza to, że masz problem z żółtym przewodem. Sprawdź dokładnie jego połączenia. Jeśli na tym etapie nie słyszysz pompy paliwa, weź multimetr i połącz piny Czarny i Pomarańczowy. Powinieneś zobaczyć stałe napięcie 5V. Następnie połącz styki czarny i żółty. Ponownie powinieneś zobaczyć stałe napięcie 5V. Cokolwiek mniej lub niespójne odczyty oznaczają, że masz problem z czarnym przewodem (uziemienia). Upewnij się, że oczko jest solidnie połączone z metalową powierzchnią ramy; musi mieć kontakt metal-metal, żadna farba lub powierzchnie pokryte przezroczystym lakierem nie pozwolą na solidne połączenie z uziemieniem. Tam wszystko jest dobrze. Sformatowałem komputer za pomocą nowej instalacji systemu Windows 10. Kabel łącza danych z USB do połączenia z rowerem nie odczytuje się w menedżerze urządzeń na moim komputerze. Wymieniona bateria w rowerze i sformatowany i wyczyszczony laptop ponownie w systemie Windows 7, ten sam problem. Kabel USB do transmisji danych, który podłącza się do bocznej wiązki roweru, nie wysyła sygnału. Sformatowano z powrotem do systemu Windows 10, świeża instalacja oprogramowania do strojenia flash. Brak łącza. Podejrzewam, że padł kabel USB. Mam już licencję na mój ecu, wygląda na to, że jest to tylko kabel z USB na 6 pinów typu 11. Długi nawinięty post, ale podsumowując, wypróbowałem na Windows 7 i 10, wszystkie inne kable USB działają na moim laptopie z wyjątkiem melodii flash jeden. Wypróbowałem wszystkie 5 gniazd USB. Czy rozwiązywanie problemów od ecu do wiązki. Wszystko dobrze. Ostatnią rzeczą byłby kabel łącza danych. Proszę powiedz mi, że nie muszę kupować kolejnej licencji, aby otrzymać kolejny kabel USB. Na pewno będę płakać. Flash tunes to najlepsze oprogramowanie, jakiego kiedykolwiek używałem. Z pewnością istnieje ryzyko awarii kabla. Proszę doradź.

Tagged:

Komentarze

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.