Forum wsparcia

Dodawanie AutoBlip do R1s

josh@ftecu.comjosh@ftecu.com Posty: 11Staff User

Oto krótka uwaga dotycząca używania / dodawania autoblipa do R1s. Jeśli dodajesz autoblip do roweru, który już został sflashowany, musisz użyć zupełnie nowego pliku. Dla jasności oznacza to, że jeśli masz plik zapisany na komputerze lub jeśli odczytujesz kalkulator, nie możesz go użyć. Musisz uzyskać dostęp do menedżera plików i wybrać odpowiedni plik dla swojego kalkulatora. Jeśli masz niestandardowy plik z mapami paliwa, którego chcesz użyć, musisz skopiować je ze starego pliku do nowego pliku. Pamiętaj, aby aktywować autoblip przed flashowaniem nowego pliku. Jeśli zapomnisz aktywować autoblip przed flashowaniem, musisz zacząć od nowego pliku.

Komentarze

  • jondjay37@gmail.comjondjay37@gmail.com Posty: 3Verified User

    Mam 2019 R1 i był wyposażony w funkcję automatycznego przesunięcia / szybkiego przesunięcia. Po flashowaniu mojego ECU lampki QS nie działają na desce rozdzielczej. Jeśli tak, czy to naprawić?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, obecnie nie ma na to poprawki. Dzięki, Jason A.

  • haowiekaboom@yahoo.comhaowiekaboom@yahoo.com Posty: 5Verified User
    edytowano October 2020
    1. @ jondjay37, miałem to samo pytanie, ha! jak również światło LIF. @jason czy to kiedyś zostanie naprawione? niektórzy z nas mają OCD, proszę zrozumieć. Po pierwsze, użyłem nieograniczonego pliku i zmapowałem tabele paliwowe tak, jak chciałem i jestem bardzo zadowolony, świetne oprogramowanie. Skoro już tu jestem, proszę pozwolić mi zadać kilka pytań. Czy zawór EXUP na zaworze R1 w latach 2015-2020 jest statycznie otwarty, a zatem wyłączenie go powoduje, że pozostaje otwarty? Zauważyłem to, kiedy odpalam motocykl i widzę, jak się zamyka, a potem otwiera, to musi być sekwencja testowa. Zakładam, że pozostaje otwarty, ale nie byłbym w stanie go zobaczyć podczas jazdy. Szukałem w Internecie, ale widzę, że ludzie mówią, że pozostaje otwarty lub zamyka się. Rozumiem, że to może być coś, co powinienem wymyślić, ale jeśli wiesz, byłoby miło z twojej strony.
    2. Widzę, że kod diagnostyczny jest wyłączony dla AIS, ale nigdzie nie widzę dokładnie opcji AIS. Widzę opcję zaworu wlotu powietrza, ale czy nie jest to zawór wlotowy z przodu nosa, który otwiera się, gdy działa podciśnienie?
    3. Mam zestaw ławkowy do R1 2018, czy ten sprzęt pasuje do MT-09 2020? Musiałbym tylko kupić na to licencję, jeśli tak.
    4. Wreszcie znam kilku znajomych, którzy mają oprogramowanie do dostrajania ECU do swoich samochodów i oferują zapłatę za szkolenie. Czy oferujecie coś takiego? Jestem nowicjuszem, ale pracuję w dziedzinie systemów / sieci i tego mogę się nauczyć. Nie wiem wszystkiego o mechanice silników, ale wiem wystarczająco dużo, aby zrozumieć wszystko zaawansowane.
  • haowiekaboom@yahoo.comhaowiekaboom@yahoo.com Posty: 5Verified User

    Chciałem również zapytać, kiedy wyłączamy „Ostrzeżenie systemu”, czy to również wyłącza wskaźniki ostrzegawcze, takie jak SCS lub TCS?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, to nie jest coś, nad czym obecnie pracujemy. 1: Zawór EXUP jest zawsze ustawiony tak, aby był otwarty w przypadku awarii na rowerze, którego nie chcesz, aby był zamknięty. Po uruchomieniu rower przechodzi przez sekwencję testową, aby znaleźć swoje ograniczenia. Wyłączenie go sprawi, że kod nie wyskakuje po odłączeniu go. 2: AIS jest wyłączany przez wyłączenie kodu P1400. To jest inne niż zawór wlotu powietrza. 3: Twój 6-pinowy kabel USB będzie działał, ale potrzebujesz innej wiązki rowerowej lub ławki dla MT09. Będziesz także potrzebować dodatkowej licencji, jeśli chcesz flashować dodatkowy ECU. 4: Niestety obecnie nie jesteśmy przygotowani do prowadzenia żadnego płatnego szkolenia. Dzięki, Jason A.

  • mtrt43@gmail.commtrt43@gmail.com Posty: 2Verified User

    @ jos h, czy ta procedura dotyczy również 2015 R1M mam ją zainstalowaną, ale działa tylko od 6-5. 5-4, 4-3 dziękuję, Michael

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.