Forum wsparcia

ECU nie rejestruje się

sherwinroys@gmail.comsherwinroys@gmail.com Posty: 5Verified User

Cześć. Właśnie zainstalowałem nową uprząż rowerową FTECU do mojego MT 07 2018. Pobrałem ten pakiet FTECU flash tune. Następnie rejestruję uprząż i wydaje się, że nie ma problemu, ale gdy klikam aktywną melodię, ten komunikat: „Active Tune ECU nie został wykryty. Kiedy próbuję odczytać mój ECU, mówi: „Nie udało się połączyć z ECU ten typ ECU nie jest czytelny natywnie. Należy pamiętać, że próby odczytu nie powiodą się z tym typem ECU, chyba że ECU zostało już rozbłyskiwane przez twoje konto”. Sprawdziłem wszystkie połączenia, w tym drut pierścieniowy i wszystko wygląda dobrze. W pewnym momencie pyta mnie o licencję i prosi, żebym kupił nową, po prostu nie rozumiem, o co mi chodziło. Chcę tylko spróbować zdjąć fajkę i tym razem usunąć hamulec silnika. W przyszłości zastąpię spaliny. Proszę doradź. Dzięki.

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano July 2019

    Nie możesz jeszcze czytać (klikać), ponieważ jeszcze nie wysłałeś pliku do ECU. Z ECU Yamaha, musisz najpierw napisać (flash) do ECU, zanim będziesz mógł cokolwiek zrobić. Musisz wybrać właściwy plik (albo zapasowy, albo nieograniczony, ale upewnij się, że numer pliku odpowiada numerowi części ECU) i najpierw flashuj go do ECU. Twój post jest nieco mylący. Powiedziałeś, że zarejestrowałeś swoją uprząż, ale potem mówisz, że „klikasz aktywną melodię”; następnym krokiem po zarejestrowaniu uprzęży jest połączenie ECU, gdzie oprogramowanie zobaczy, że ECU nie zostało jeszcze zapisane, więc zapyta, czy chcesz poślubić wiązkę do tego ECU i stworzyć licencję na ten ECU . Następnie poprosi Cię o wybranie pliku do flashowania w ECU (pamiętaj, aby wybrać plik, który odpowiada numerowi części na ECU, w przeciwnym razie utworzysz poważny błąd zapisu w ECU). Dopiero po flashowaniu pliku do ECU będziesz mógł zobaczyć wszystko.

  • sherwinroys@gmail.comsherwinroys@gmail.com Posty: 5Verified User

    Dzięki za odpowiedź. Mam już połączenie. Tak, rejestruję swoją uprząż, po prostu nie jestem pewien, co się stało, ponieważ po przejściu na tablicę rozdzielczą konta pokazuje numer licencji, ale mówi błąd pliku. Otworzyłem więc ponownie pakiet tuningowy i próbowałem napisać do ECU, upewniając się, że numer części jest prawidłowy, aby sprawdzić, czy cokolwiek zrobi, ale prosi mnie o ponowną rejestrację lub coś, ale jeszcze tego nie zrobiłem, ponieważ utracę licencję (nie jestem pewien, czy to się wydarzy) i muszę kupić inną licencję. Kontynuuję przeglądanie menu urządzenia w pakiecie i wtedy kliknąłem Aktywny melodię; Czytaj ECU i otrzymałeś te komunikaty alarmowe. W końcu postanowiłem ponownie zarejestrować uprząż i ożenić się z ECU. Po tym rozwiązuję połączenie / komunikację ECU. A teraz działało dobrze. Myślę, że to kwestia rejestracji, jest jakiś błąd lub błąd w tym procesie. Dzięki wielkie.

  • jwood42909@yahoo.comjwood42909@yahoo.com Posty: 1Verified User

    Jak dokładnie „ponownie zarejestrowałeś” uprząż? Mam ten sam problem z tym, że nie udało się nawiązać połączenia.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Myślę, że miał na myśli, że ponownie zainstalował uprząż w ramach procesu połączenia / flashowania ECU. Po zarejestrowaniu uprzęży na koncie jest to stałe. Zamknij oprogramowanie, sprawdź menedżera zadań, aby upewnić się, że nic nie działa w tle, a następnie uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.