Forum wsparcia

Licencja nie jest już możliwa do użycia

drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

Cześć, moje połączenie zostało przerwane w połowie flasha, a moja licencja nie jest wyświetlana, ponieważ nie można jej już użyć. Czy ktoś może to dla mnie zresetować? Ponieważ uważam, że to jest potrzebne. Lub skieruj mnie we właściwym kierunku. Dziękuję Ci.

Komentarze

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Ok, nie porzucił, przeszedł do etapu weryfikacji i powiedział mi, że jestem nieautoryzowanym użytkownikiem. Kupiłem drugą licencję i to samo się powtórzyło. Proszę pomóż.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, jakim plikiem próbujesz sflashować? Dzięki, Jason A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć Jason, to był nieograniczony plik z twojej bazy danych. W twoim biurze dostałem e-maila z Kentem, który zresetował dla mnie moje licencje. Nie byłem jeszcze w stanie przetestować, ponieważ czekam na nowy trop, ponieważ mój był wadliwy. Zaktualizuję, gdy spróbuję ponownie. Dziękuję za odpowiedź.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Ok, informuj nas na bieżąco, co się stanie. Dzięki, Jason A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć, więc zostało to rozwiązane. Moje licencje zostały zresetowane i działają, przyczyną był wadliwy przewód prowadzący do rozłączenia. Mam teraz problemy z najnowszym oprogramowaniem, ilekroć próbuję sflashować nowy plik do komputera, wykrywa licencję, a następnie kończy się niepowodzeniem i pojawia się komunikat o błędzie „Błąd zapisu Flash”. Ostatniej nocy wszystko działało dobrze, ale wydaje się, że dzisiejsza aktualizacja coś popsuła. Jakieś pomysły?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Aktualnie pracujemy nad tym problemem, wkrótce go naprawimy, przepraszamy.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.