Forum wsparcia

status awarii (nie można znaleźć problemu ze sprzętem)

Mam problemy z zestawem dostrajania lampy błyskowej MT07. Zmieniłem punkt uziemienia kabli 3 razy teraz. Wyjąłem trzy (żółty, czerwony i pomarańczowy) z powrotem i wróciłem, aby upewnić się, że są prawidłowo podłączone. I nadal otrzymuję status błędu, kiedy idę pisać ECU. Mam wrażenie, że umieszczam te 3 różne kolory przewodów w niewłaściwych gniazdach. Żółty przechodzi w 6, czerwony w 13, a pomarańczowy w 22. Czy to jest poprawne ?. Dosłownie brakuje mi opcji, ponieważ wiele razy sprawdzałem wszystkie te połączenia, a z innych postów na tym forum ten problem statusu nie powiódł się jako problem sprzętowy. Czy ktoś może pomóc!

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Prześlij szczegółowe zdjęcia instalacji uprzęży, abyśmy mogli przejrzeć. Dzięki, Jason A.

  • Użyłem multimetru, aby sprawdzić wszystkie przewody i przewód uziemiający, a wszystkie one przepływają przez skuteczny prąd. Nie udało mi się znaleźć i instrukcji, jak zainstalować zestaw tylko filmy z YouTube'a. Czy jest ktoś, z kim mogę się skontaktować za pośrednictwem telefonu komórkowego, numer na pudełku nie przechodzi

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Nasz numer 888-543-6302 przejdzie w dowolnym czasie od poniedziałku do piątku w godzinach 9–17 czasu PST. Jeśli masz nowsze pudełko, otwórz je i zobacz sekcję „Potrzebujesz dokumentów?” Wszystkie nasze dokumenty instalacyjne znajdują się na naszej stronie internetowej. Wejdź na ftecu.com, a następnie zaloguj się do konta klienta. Po zalogowaniu wybierz Centrum dokumentów, a następnie znajdź swój dokument. Przed uzyskaniem dokumentu upewnij się, że zarejestrowałeś łącze danych USB. Twoje szpilki wyglądają na właściwych pozycjach z tego, co mogę powiedzieć. Spójrz na drugą stronę złącza ECU i sprawdź, czy wszystkie styki w wiązce bocznej roweru są całkowicie włożone do złącza, tak jak wyglądają styki OEM. Dzięki, Jason A.

  • Dziękujemy za problem z szybką odpowiedzią został rozwiązany pin musiał zostać wciśnięty dalej.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.