Forum wsparcia

ZESTAW FTECU - R1 16 - Zalecana mapa i ustawienia

mchristofori@hotmail.commchristofori@hotmail.com Posty: 7Verified User
edytowano August 2019 w R1

Cześć, mam R1 16 z kotem wydechowym Two Brothers shorty i FTECU Autobliper. To mój rower uliczny i oprócz tych modyfikacji jest cały zapas. Jaka jest zalecana mapa dla tego roweru (mam zestaw ławek)? Nieograniczony, zapas czy coś innego? Użyłem nieograniczonego, ale aplikacja przepustnicy stała się bardzo agresywna przy pierwszym zastosowaniu, bardzo utrudniając modulowanie prędkości w niskim i średnim zakresie. Przesłałem podstawowy (nie jestem pewien, czy to najlepszy), ale na razie chcę sprawić, by rower był mniej agresywny), aby spróbować naprawić ten problem, ale nie jestem pewien, jakiego ustawienia ecu powinienem użyć. Wyłączyć zamkniętą pętlę? Wyłączyć zamknięcie wartości spożycia? Wyłączyć cięcie przy zwalnianiu INJ? Wyłączyć zawór AIS? Wyłączyć kontrolę opóźnienia Accel? Czy są też jakieś zalecenia dotyczące zakupów w Bay Area, gdzie w razie potrzeby mogę zrobić niestandardową mapę dla mojego roweru? Dziękuję Ci! Marcelo

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    W jakim trybie jazdy ustawiłeś R1? Miał zbyt agresywną reakcję przepustnicy we wszystkich trybach? Możesz spróbować ustawić wartość Wyłącz kontrolę przyspieszenia opóźnionego na „prawda”. Podstawowy ECU opóźnia czas zapłonu o około 200 ms, aby wygładzić nagłe przejście z trybu bez przepustnicy. Wyłączenie tego ustawienia podobno powoduje płynne przejście dla wielu osób. Możesz także spróbować wyłączyć odcięcie paliwa podczas zwalniania wtryskiwacza, ponieważ podstawowy ECU całkowicie odcina paliwo przy zamkniętym hamowaniu przepustnicy, co często skutkuje nagłą reakcją przepustnicy. Nie ma powodu, aby wyłączać pętlę zamkniętą, chyba że pozbędziesz się czujnika O2. To samo z zaworem AIS. Zawór wlotu powietrza służy zasadniczo do redukcji hałasu wlotowego, więc wyłączenie go pozostawia go w pozycji otwartej. Przejdź do naszej karty Dealera na stronie ftecu i poszukaj najbliższej.

  • mchristofori@hotmail.commchristofori@hotmail.com Posty: 7Verified User

    Tks za odpowiedź. Z nieograniczoną mapą, na której jeżdżę z siłą 1, moc 2 była również gwałtowna i wolno reagowała. jakiej mapy powinienem użyć? stock, nieograniczony czy coś jeszcze? Właśnie wróciłem z przejażdżki z mapą giełdową, nie było to gwałtowne, ale bardzo wolne, aby podnieść w niskim środkowym zakresie. tks za porady do tej pory

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Spróbuj przejrzeć niektóre pliki stron trzecich w naszej bazie danych. Nie możesz wprowadzać w nich żadnych zmian, ale ich tankowanie może być lepiej dostosowane do Twojej aplikacji. Używanie pliku podstawowego z wydechem usuwającym kota prawdopodobnie działa ubogo, więc prawdopodobnie jest to przyczyną braku zasilania.

  • mchristofori@hotmail.commchristofori@hotmail.com Posty: 7Verified User

    Dziękuję Ci! Załaduję R1 16 Graves cat-delete one i przetestuję motocykl dzisiaj.

  • mchristofori@hotmail.commchristofori@hotmail.com Posty: 7Verified User

    Cześć Kent, decat The Graves naprawdę pomógł wygładzić przepustnicę, jak dotąd była to najlepsza mapa dla mojej aplikacji. Jednak teraz mam niestety 2 problemy: Błąd 17 brak deski rozdzielczej. Myślę, że jest coś w zaworze exup (usuwam go po zainstalowaniu wydechu na rynku wtórnym i nigdy nie miałem tego problemu na desce rozdzielczej) Najbardziej niepokojącym problemem jest teraz to, że nie mogę uzyskać dostępu do menu mojego roweru, kreska działa dobrze ( prędkość, obroty na minutę, bieg, paliwo), ale mam ograniczoną funkcjonalność, nie mogę zmienić trybów jazdy ani menu głównego ani żadnej innej konfiguracji. To się nigdy wcześniej nie zdarzyło i wszyscy wierzą, że cała elektronika jest wyłączona i nie mogę tego zmienić. Masz pomysł, co się dzieje? dziękuję i przepraszam za wszystkie wiadomości, ale uważam, że to najlepsi ludzie o to pytać.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano August 2019

    Czy na mapie Graves ustawiłeś zawór EXUP na WYŁĄCZ i sflashowałeś go do swojego ECU? Lampka kontrolna silnika blokuje dostęp do deski rozdzielczej. Po skasowaniu kodu wraca pełna funkcjonalność myślnika.

  • mchristofori@hotmail.commchristofori@hotmail.com Posty: 7Verified User

    Jeśli dobrze pamiętam, nie było dostępnych opcji w ustawieniach ECU, sprawdzę dwukrotnie. Jak wyczyścić kody tego roweru? Czy to coś, co mogę zrobić, czy muszę zabrać do sprzedawcy? Tks

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    W pliku Graves musisz wybrać opcję wyłączenia zaworu EXUP. Po ustawieniu go na WYŁĄCZ i flashowaniu w ECU, powinno się pozbyć kodu błędu.

  • mchristofori@hotmail.commchristofori@hotmail.com Posty: 7Verified User

    Perfekcyjnie, dziękuję ! naprawię to teraz :)

  • mchristofori@hotmail.commchristofori@hotmail.com Posty: 7Verified User

    bardzo dziękuję za wsparcie kent, wszystko działa dobrze na rowerze z nowym mapowaniem i wyłączeniem zaworu exup.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.