Forum wsparcia

Dwie licencje zużyte na tym samym ECU

MOTOIKEMOTOIKE Posty: 23Verified User

Wyczyściłem ECU z licencją [D37AB854]. Kiedy ponownie opróżniłem ten sam ECU, więcej licencji [0CB542CD] zostało zużytych? Czy mogę odzyskać moją licencję?

Tagged:

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Tak, zresetowałem dla Ciebie licencję 0CB542CD. Dzięki, Jason A.

  • MOTOIKEMOTOIKE Posty: 23Verified User

    Problem powtórzył się w innym ECU. Przepłukałem ECU z licencją [CEF53E22]. Kiedy ponownie opróżniłem ten sam ECU, zużyto więcej licencji [EFCBCDA8]. Czy mogę odzyskać moje prawo jazdy?

  • MOTOIKEMOTOIKE Posty: 23Verified User

    przezYXgOFM2RaHL

  • MOTOIKEMOTOIKE Posty: 23Verified User

    Następnie [07482C39] był dalej używany w tym samym ECU. Ten jeden ECU ma [CEF53E22][EFCBCDA8][07482C39] Wykorzystano trzy licencje. Czy jest możliwe przywrócenie?

  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User

    Jeśli ciągle jesteś proszony o licencję, oznacza to, że coś jest nie tak. 90% w tym przypadku jest to awaria sprzętu po Twojej stronie. Najpierw sprawdź sprzęt, aby upewnić się, że działa poprawnie, a przewody są prawidłowo osadzone i nie są uszkodzone. Jeśli migasz na stole, upewnij się, że zasilacz działa. Upewnij się, że flashujesz ten sam plik, który pasuje do numeru części ecu. Jeśli flashujesz przy użyciu pliku, który nie pasuje do twojego numeru części, może to spowodować monit o zakup licencji, a następnie monit o ponowny zakup po flashowaniu prawidłowego pasujący plik.

  • MOTOIKEMOTOIKE Posty: 23Verified User

    dziękuję za radę. Ostatni flash przebiegł pomyślnie, [07482C39] został pomyślnie zapisany, a ECU działa normalnie. [CEF53E22] i [EFCBCDA8] zostały nadpisane i nie są już dostępne. Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł sprawdzić stan wykorzystania mojej licencji.

  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User

    Zrobię

  • MOTOIKEMOTOIKE Posty: 23Verified User

    Co myślisz po tej sprawie?

  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User
    edytowano April 15

    Przyjrzałem się wszystkim wymienionym przez Ciebie licencjom i ramom czasowym, w których coś się wydarzyło, i nie jestem pewien, co dokładnie się dzieje. Gdy otrzymasz kolejną instancję, wyślij e-mail na adres sales@ftecu.com i prześlij zrzut ekranu komunikatu wyświetlanego na ekranie, aby pomóc mi rozwiązać problem.

  • MOTOIKEMOTOIKE Posty: 23Verified User

    Dziękuję Toddzie. Nie mogę jednak wysłać Ci zrzutu ekranu przedstawiającego ekran błędu, o który prosisz. Dzieje się tak, ponieważ stare licencje [CEF53E22] i [EFCBCDA8] zostały zastąpione nową licencją [07482C39] bez żadnych błędów.

  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User

    Zrozum, to będzie temat na następny raz, gdy będziesz mieć problem, zrób zdjęcie i wyślij na adres sales@ftecu.com

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.