Forum wsparcia

Nowość w tym temacie - Proszę o pomoc

balkor2@gmail.combalkor2@gmail.com Posty: 2Verified User

Kupiłem więc Active Tune, pełny wydech Gravesa i uprząż rowerową, którą udało mi się podłączyć, i włączyłem Active Tune. Uczę się. Najważniejszą rzeczą, której się nauczyłem, jeśli zrobisz wszystko dobrze, niczego się nie nauczyłeś (rozwiązywanie problemów). W trakcie miałem kilka plików po lewej stronie i usunąłem kilka, próbując oczyścić to, co widzę, i przypadkowo usunąłem niewłaściwy. Dlatego TERAZ próbuję wrócić i dalej wszystko ulepszać. (lub przynajmniej dowiedzieć się więcej). Cóż, teraz wchodzę i pojawia się komunikat: „Nie znaleziono zarejestrowanego ECU. Czy chcesz kupić nową licencję na ten ECU?” ECU nie uległo zmianie (fizycznie). Właśnie usunąłem boczne drzewo plików (i nie zapisałem żadnego z nich). Użyłem menedżera plików i otrzymałem nieograniczony plik dla mojego ECU (BAT-8591A-60(US)). Myślałem, że jeśli po prostu przeczytam ECU, wyciągnie się z niego i będę kontynuować, ale tak nie jest, ponieważ wyświetla mi się komunikat „Nie udało się połączyć z ECU. Ten typ ECU nie jest natywnie czytelny. Należy pamiętać, że próby odczytu w przypadku tego ECU nie powiodą się wpisz, chyba że ten ECU został już sflashowany na Twoim koncie." zostało to przebłysnięte. Więc naciskam OK i wyskakuje komunikat „Żądanie identyfikatora ECU…”. Coś schrzaniłem… Czy możesz pomóc?

Komentarze

  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User

    Nie jestem pewien, czy tak jest w Twoim przypadku, ale widząc, że następnego dnia otrzymałeś potwierdzenie, podejrzewam, że tak. Po udanym zapisie należy odłączyć kabel strojenia i zasilanie od ecu przed wykonaniem kolejnego zapisu, co skutecznie kończy sesję pisania w ecu.

  • balkor2@gmail.combalkor2@gmail.com Posty: 2Verified User

    Krótka odpowiedź jest taka, że przewód został uszkodzony (problem dla nowicjuszy). Naprawiłem przewód i wszystko jest w porządku :)

  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User

    Cieszę się, że udało Ci się wszystko rozwiązać.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.