Forum wsparcia

DTC po flashowaniu ECU

SMFreakSMFreak Posty: 18Verified User

Nudząc się zimą, ponieważ jest to bardzo proste, podłączyłem GSXR 1000, 2020 złącze Diag vi BT do aplikacji Android Torque Pro, po prostu będąc ciekaw, co mogę zobaczyć w tej aplikacji i sprawdzić ewentualne kody błędów, jeśli takie występują. Niezależnie od tego byke używać magistrali CAN do komunikacji różnych modułów, dla DIag jest to K-Line. Skanowanie kodów błędów z aplikacji Torque pokazało 4 DTC i zastanawiałem się, jak to jest możliwe po ponownym flashowaniu ECU z mapą 17-19 GSXR1000 - 32920-17KG2 (UE) Nieograniczony, jak z mojego zrozumienia przez ECU, kod Flash DTC również został usunięty. Nie, nie można być wprowadzonym w błąd, nie ma błędów w byke Dash i byke działa normalnie, ale tylko skanowanie Torque pokazuje te kody błędów. Jasne z FT UI O2, PAIR i EXCVA są wyłączone, a HW usunięte, ponieważ mam pełny wydech Akra, a PAIR jest usuwany, gdy zainstalowane są płyty blokujące. Nie martw się, ale zastanawiasz się, jak te błędy są przechowywane po flashowaniu ECU, ponieważ wszystkie urządzenia ze zrzutu ekranu są wyłączane przez FT?


Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Jest możliwe, że mogą to być po prostu zapisane kody błędów, dlatego tak naprawdę nie pojawiają się jako usterka na desce rozdzielczej. Jeśli wyczyścisz je wszystkie podczas flashowania motocykla, najprawdopodobniej nie wrócą. Ale jeśli rower jeździ normalnie i nie ma światła na desce rozdzielczej, nie przejmowałbym się tym zbytnio. Dzięki, Jason A.

  • SMFreakSMFreak Posty: 18Verified User

    Witam na razie gdy silnik pracuje w garażu (nie jeździłem po skasowaniu usterek) skasowałem wszystkie kody usterek oprócz EXCVA. Ten pojawia się ponownie. Generalnie nie obchodzą mnie te ukryte lub, powiedzmy, zapisane błędy, o ile byke działa normalnie, ale po ich skasowaniu nie powinny się pojawiać ponownie, ponieważ wszystkie wymienione funkcje zostały wyłączone przez FT nieograniczoną mapę równolegle, usuwając wszystkie wymagane HW. Po prostu chciałem się podzielić.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, to dziwne, ale daj mi znać, jeśli po jeździe na rowerze pojawi się więcej błędów. Dzięki, Jason A.

  • RoninRonin Posty: 9Verified User

    Hej Jason, widzę to samo na narzędziu obd, ale nie ma FI na desce rozdzielczej (myślę, że to normalne i w porządku) wszystkie flashowane motocykle też je pokażą, jeśli włożysz w nie narzędzie obd, chyba że się mylę, interesujące temat, więc się przyłączyłem, skasowanie ich nie wyczyści ich, wrócą:

    oIp6wpwpwpWPaHuOtTxCiBqHLA oIp6wpwpwPewp

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, cieszę się, że przynajmniej światło nie włącza się z kreską. Daj mi znać ponownie numer części pliku ECU, który błysnął, a ja to zanotuję. Dzięki, Jasonie A.

  • RoninRonin Posty: 9Verified User

    Hej, numer części Ecu: 17k02 Plik jest bez ograniczeń, myślę, że jak zrobimy obdII lub skanujemy na innych rowerach może będzie tak samo? Większość ludzi nie wie, jak uruchomić test obdII na gsxr1000, wszystko, czego potrzebujesz, to adapter

  • RoninRonin Posty: 9Verified User

    Chciałem tylko dodać, że mam przełącznik narzędzia serwisowego i kiedy go ustawię (włączony), kreska mówi (C00), więc wszystko jest w porządku, ale nie jestem pewien, dlaczego obdII daje nam 4 kody, ciekawe, ale nie ma problemu.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.