Forum wsparcia

RN22 2009 R1 Błąd flash 50 lub 15 lub Err-11 i wszystkie związane z tym problemy.

stigma@xmsnet.nlstigma@xmsnet.nl Posty: 15Verified User

Ostatnio mam problemy z flashowaniem roweru (na uprzęży rowerowej). Moja poprzednia główna wiązka przewodów została wymieniona z powodu skorodowanego złącza (dmuchany grzejnik utlenił złącza wokół grzejnika). Błysnąłem raz i wszystko było dobrze. Po tym flashu poszedłem zmienić niektóre czasy zabójstw dla QS, ale od tego czasu flashowanie motocykla trwa wieki. Szybkie flashowanie (1/1) ECU może potrwać do 10 minut. Pozostaje przez około 5 minut na pierwszym kroku, a co drugi krok po tym zajmuje do 2 minut. Może 20 minut na ponowne odczytanie flasha z ECU. Czy coś się zmieniło lub coś innego jest nie tak? Zauważyłem, że kiedy flashowanie zostało zakończone, zakończyło się to: „Błąd 50” na desce rozdzielczej. Znalazłem to dziwne, ale może to nowy typ wiadomości z powodu aktualizacji? Wszystkie moje problemy zaczęły się po tym, jak miałem problem z główną wiązką przewodów i próbowałem przypomnieć sobie, jak zacząłem pierwszego dnia, kiedy wymieniłem wiązkę przewodów. Sprawdzone bezpieczniki. Wymieniono baterię na mocniejszą. Oczyściłem filtr powietrza, sprawdziłem świece zapłonowe i drut z cewek i do nich. Ponownie skalibrowano obie jednostki TPS. Skorygowano ręczne CCT APE. Szaleję, czasem tam jest, czasem nie. Wydawało się, że zaczyna się, gdy rower robi się naprawdę gorący (nagrzewanie oleju). Zmierzyłem 3 x 6 V pochodzących z przewodów stojana, ale nie mogę tego zrobić, gdy rower jest gorący, chyba że pójdę na tor bez owiewek, czego nie mogę zrobić. Po każdym flashu pojawia się błąd 50, ale .... dzisiaj wróciłem i ponownie pobrałem odblokowaną mapę zapasową i skopiowałem ustawienia przepustnicy, biegu jałowego i QS z mojej zwykłej pamięci flash, której używam od zeszłego roku. Teraz, kiedy skończyłem flashować, myślnik brzmiał: „Err-11”. Wtedy przypomniałem sobie, że to była zwykła wiadomość, którą miałem przez ostatnie 2 lata! Teraz większość moich kłopotliwych problemów zniknęła.

  1. Mam więc kilka pytań na ten temat: czy jest to część awarii wiązki bocznej roweru?
  2. Czy lampa błyskowa, którą dostosowałem w ciągu ostatnich 2 lat, może zostać uszkodzona?
  3. Czy muszę jeździć z włożonym pinem 27 (QS lub czerwony / przewód programowania)? (Podejrzewam, że złe okablowanie w wiązce bocznej roweru).
  4. Czy wadliwy QS (drut) może powodować brak wzmacniacza / woltów dla dobrej iskry? (dyno widzi jąkanie, ale gdy WOT nadal ma tę samą moc, gdy zastosuje się częściowe otwarcie przepustnicy, rower będzie stopniowo spadał o 100 ~ 150 obr / min i zacznie trochę pluskać i uderzać kierownicą w ramy opóźnionego zapłonu.


Komentarze

  • stigma@xmsnet.nlstigma@xmsnet.nl Posty: 15Verified User

    Sprawdziłem więc instrukcję rozwiązywania problemów dla złącza 6-stykowego. Nie udaje się na zwarciu czerwony / pomarańczowy i czerwony / żółty (pompa włącza się i wyłącza)

    czarny / pomarańczowy pokazuje 4,95 V. Czarny / żółty pokazuje stałą 4,99 V. Czyli jest to zły grunt, czy coś jest zupełnie nie tak?

  • stigma@xmsnet.nlstigma@xmsnet.nl Posty: 15Verified User

    Właśnie zmierzyłem uziemienie (czarny kabel), ma 1,6 Ohm przy wyłączonym kluczu. 11,4 Ohm przy włączonym kluczu. Ciągłość wynosi 015 z włączonym kluczem (nie ma pojęcia, co to jest, ale pomyślałem, że wspomnę o tym). Czarny drut został przylutowany do uziemienia roweru, ponieważ szpilka zasilająca pin / adapter ciągle się zsuwała. Czy to może być problem?

  • stigma@xmsnet.nlstigma@xmsnet.nl Posty: 15Verified User

    Więc ponownie obciąłem mój przewód uziemiający, a teraz jego 4,99 V na obu przewodach. Zwarcie Czerwone i pomarańczowe nie podpalają alfonsa. Zwieranie czerwonego i żółtego powoduje, że punp 3 kliknięcia, a następnie nic. Więc próbowałem flashować, a lampa właśnie się zatrzymała w połowie. Musiałem ponownie uruchomić laptopa. Uruchomiłem ponownie ftecu i próbowałem sflashować tę samą mapę. Stwierdzono, że nie są wymagane żadne zmiany. Odłączony kabel programu i ... Ecu jest zablokowany (brak cyklu zasilania i tylko mruganie immobilizera. Błysk inny. Ecu odblokowany. Błysk moja pożądana mapa i zajęło to na zawsze, ale teraz jest flashowana i odblokowywana. Więc zauważyłem to że motocykl pracuje na biegu jałowym o wiele lepiej, ale ... kiedy spojrzałem na mapę, którą sflashowałem ... to były wszystkie błędne liczby. Próbowałem ją zmienić i zamknąć, ale kiedy ponownie otwieram mapę, stare wartości są tam ponownie. teraz mam 2 problemy żółty przewód na uprzęży bocznej ike ma opór lub coś i nie mogę zmienić moich map. Czy ktoś może pomóc. Czy mogę poprosić o wymianę uprzęży?

  • stigma@xmsnet.nlstigma@xmsnet.nl Posty: 15Verified User

    Czytam post (nie dotyczy konkretnego modelu) i zauważam, że przez co najmniej 3 tygodnie nigdzie nie było odpowiedzi od FTEcu. Czy wszyscy jesteście chorzy, na wakacjach czy ...?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć. Mówisz, że wprowadzasz zmiany do mapy, a następnie ją zapisujesz, ale stare wartości nadal tam są? Czy możesz przesłać mi swój plik, mogę spróbować tego samego? W czym problem z żółtym drutem po stronie roweru? Dzięki, Jason A.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Przykro mi to słyszeć. Mam nadzieję że nic ci nie jest.

  • stigma@xmsnet.nlstigma@xmsnet.nl Posty: 15Verified User

    W tej chwili mam się dobrze, ale było blisko. Dzięki za wsparcie. Wątek ten można zamknąć.

Ta dyskusja została zamknięta.