Forum wsparcia

Dlaczego istnieje mapa paliw „MAP vs RPM” i „TPS vs RPM”?

kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

Większość motocykli z wtryskiem paliwa wykorzystuje system zwany „gęstością prędkości”, który szacuje ilość powietrza wpływającego do silnika, aby określić ilość paliwa potrzebną do pracy silnika w oparciu o prędkość obrotową, temperaturę otoczenia, obciążenie silnika (MAP lub kolektor czujnik ciśnienia absolutnego) oraz położenie przepustnicy (TPS lub czujnik położenia przepustnicy). Mapa TPS x RPM obsługuje wyjściową dostawę paliwa dla poszczególnych obrotów, podczas gdy mapa MAP vs RPM obsługuje precyzyjne dostrojenie tego tankowania.

Komentarze

  • leonwelle@gmail.comleonwelle@gmail.com Posty: 5Verified User

    Czy możesz wyjaśnić, dlaczego import Flash Tune PCV wpływa tylko na mapę TPS x RPM, a nie na mapę vs RPM?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, ponieważ Power Commander nie może uzyskać dostępu do czujnika MAP. Ich mapy tankowania są wyłączone tylko z TPS vs RPM, ponieważ to wszystko, co mogą dostroić do paliwa. Dzięki, Jason A.

  • leonwelle@gmail.comleonwelle@gmail.com Posty: 5Verified User
    edytowano July 2019

    Oznacza to, że po zaimportowaniu mapy PCV do FT-ECU, dotyczy to tylko jednej mapy, podczas gdy druga mapa (MAP vs. RPM) jest nietknięta. Gdy rower przełącza się z mapowania TPS na MAP, powraca do oryginalnych (nieograniczonych) ustawień wtrysku paliwa. Jeśli tak jest, nie można usunąć dowódcy zasilania po mignięciu mapy PCV do ECU, czy też czegoś mi brakuje?

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User
    edytowano July 2019

    Używanie importu PCV nie jest zalecane tylko z tego powodu .. zawsze miało to być importowanie zgrubne, aby pomóc ludziom zbliżyć się, gdy odchodzą od starszego tunera piggy-back. Nawiasem mówiąc, ten sam problem ma wpływ na normalne działanie tunera piggy-back, ponieważ w normalnej pracy nie wiedzą, czy ecu używa MAP lub TPS i po prostu zawsze stosują % na podstawie TPS. Najlepszym rozwiązaniem dla poprawnego strojenia MAP i TPS jest jednocześnie ActiveTune.

  • edge540rc@yahoo.comedge540rc@yahoo.com Posty: 3Verified User

    Tak więc zawsze zakładałem, że czujniki MAP zapewnią procentową zmianę mapy podstawowej (TPS vs RPM) i nie byłem świadomy oddzielnej mapy gęstości prędkości, która przesłania mapę opartą na tps. Czy te dwie mapy działają razem, czy twierdzicie, że mapę TPS / RPM można całkowicie zignorować? Jeśli tak, to w jakiej sytuacji to by się stało? Jaka byłaby korzyść z wyrzucenia PCV do kosza? W tym momencie MUSISZ uruchomić Active Tune, aby dostroić poprawnie, choć dokładniej, niż zakładam PCV? Hipotetycznie, gdybym załadował mapę PCV i usunąłem Power Commander, jak blisko byłby ten rower, gdyby mapa PCV była wcześniej na miejscu?

  • edge540rc@yahoo.comedge540rc@yahoo.com Posty: 3Verified User

    Czy tabela Fuel MAP vs RPM dostosowuje współczynnik kompensacji zużycia paliwa na podstawie warunków atmosferycznych? Innymi słowy, jeśli dostroję się tu w Teksasie w sierpniu i ponownie wypalę w styczniu i zobaczę, że jestem zbyt szczupły, czy hipotetycznie obniżyłbym wartości w Fuel MAP vs RPM w dotkniętych obszarach, aby to zrekompensować, czy jest to bardziej skomplikowane niż to? ?

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.