Forum wsparcia

Głośny ogień podczas otwierania przepustnicy

drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

Jak mówi tytuł, mam problem z głośnym oddechem w wydechu przy otwieraniu przepustnicy od pełnego zamknięcia. Jednak dzieje się to tylko między 6-7000 RPM. Mam 2017 R1 i obecnie używam nieograniczonej mapy. Moje mody to filtr powietrza k & n i odfiltrowany standardowy wydech, usunięty exup. Zamontowałem również zaślepki AIS. Prowadzę aktywną melodię, ale tylko z zestawem do flashowania na ławce, więc musi dostroić się przy każdej jeździe, co jest w porządku, ponieważ dokonałem kilku zmian w mapie podstawowej, aby znaleźć ją gdzieś blisko, ale nie mogę się jej pozbyć ten ogień odwrotny. Miałem ten problem wcześniej, kiedy po raz pierwszy zacząłem flashować ECU, ale okazało się, że mam włączoną redukcję paliwa i będzie strzelał za każdym razem, gdy ponownie otworzę przepustnicę, więc próbowałem wzbogacić mieszankę w ten sposób czas między 6-7000, ale to nie pomogło zbyt wiele. Właściwie właśnie zacząłem przyspieszać czas zapłonu w tym obszarze, co bardzo pomogło, ale nie rozwiązało problemu całkowicie. Martwię się jednak, że w tym momencie za bardzo się awansuję. Każda rada byłaby bardzo mile widziana. Wielkie dzięki

Tagged:

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Na litrowym motocyklu z odkatowanym wydechem będziesz miał trochę ognia, niezależnie od tego, co zrobisz. Generalnie, jeśli spróbujesz wyciszyć cały ogień wsteczny, twoja reakcja na włączanie / wyłączanie przepustnicy będzie okropna. Istnieją sposoby, aby w większości się go pozbyć, ale jest to powszechne w przypadku współczesnych 1000 z układami wydechowymi. Byłbym ostrożny, dostosowując czas zapłonu zbyt mocno na standardowym silniku. Zadzieraj ze swoimi tabelami tankowania TPS i MAP i upewnij się, że łączysz również wszystkie 4 cylindry. Dzięki, Jason A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć Jason, dzięki za twoją odpowiedź. Spróbuję ustawić zapłon z powrotem tam, gdzie był i wzbogacić mieszankę na aktywnej melodii. Jest to dziwne, ponieważ kiedy jest zimno i zakładam, że bieganie po mapie podstawowej nie daje ognia. Ale po mili lub dwóch, kiedy wyobrażam sobie, że aktywna melodia zaczyna się uruchamiać, zaczyna to robić. Obawiam się, że ogień wsteczny, o który się martwię, nie jest zwykłym trzaskiem / trzaskiem podczas najazdu, ale kiedy włączam przepustnicę z powrotem, brzmi to naprawdę, jakby strzelano ze strzelby. Przyspieszenie zapłonu wydawało się pomagać, dodałem 4 stopnie między 5500-7000 obr / min. Od zamkniętej przepustnicy do 39%. Ile byłoby za dużo do dodania? Dzięki jeszcze raz.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Samo podniesienie się o 4 powinno być w porządku, ale nie polecałbym iść za daleko i to wszystko. Na limitach aktywacji Active Tune możesz zmienić, w którym momencie Active Tune zacznie działać w oparciu o ECT, RPM, TPS itp., Co może być interesującym obszarem do zabawy. Wydaje się dziwne, że ogień byłby tak głośny, powiedziałbym, że kontynuuj pracę nad doskonaleniem mapy i zobacz, gdzie możesz tu dotrzeć z czasem. Dzięki, Jason A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Jeszcze raz dziękuję Jason, dobrze wiedzieć o czasie zapłonu. Zdecydowanie przyjrzę się również punktowi aktywacji aktywnej melodii, pod jakim nagłówkiem to znajdę i w którą stronę mam iść z liczbami? Zakładam, że będzie to oznaczać, że aktywna melodia zacznie stroić wcześniej? Dzięki jeszcze raz

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć, Dla każdego, kto ma ten problem, rozwiązałem go teraz. Właściwie poszedłem naprzód i założyłem uprząż boczną roweru, aby zrobić mapę podstawową, ale rower nadal strzelał w ten sam sposób. Okazało się, że jest to związane z mapowaniem przepustnicy. W kolumnie zerowej przepustnicy miałem przepustnicę, więc nadal była otwarta przez 1.44%, aby zmniejszyć hamowanie silnikiem i płynnie przejść do gazu. W jakiś sposób powodowało to wybuch, prawdopodobnie nadmierne paliwo, kiedy zacząłem otwierać przepustnicę? W każdym razie wszystko jest już naprawione i jest gładkie jak jedwab. Dziękuję za pomoc, choć Jason, miło jest mieć wsparcie ze strony ftecu.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, cieszę się, że mogłeś spojrzeć na niektóre rzeczy i rozwiązać problem. Miłej przejażdżki! Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.