Forum wsparcia

Nie mogę włączyć Autoblipper na R1 (2017)

hw1987@gmail.comhw1987@gmail.com Posty: 2Verified User

Kupiłem „R1 Auto-Blipper Clutchless Downshifting Kit” i zainstalowałem go. następnie zarejestruj kod aktywacyjny funkcji płatnej na mojej licencji ECU. Aby włączyć QS / Auto-Blipper, sprawdziłem TRUE na FTECU i flashowałem mój ecu. Ale wystąpił błąd „Błąd błędu: nieprawidłowy obraz ECU ...” i nie można uruchomić silnika. Jak mogę korzystać z Autoblipper na moim R1 (2017)?

Komentarze

  • bruzzese.mirko@gmail.combruzzese.mirko@gmail.com Posty: 7Verified User
    edytowano July 2019

    ten sam problem, ale z R1 2018 bx4-8591a-30, na koniec .... Błąd błędu: Nieprawidłowy obraz ECU i spróbowałem również z plikiem zapasowym

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User
    edytowano July 2019

    WYOZvIrSKsRx 2011 r1 nie ma opcji auto-blipper w opcjach flash. jeśli masz problem z włączeniem opcji auto-blipper w BX4-8591A-30 2018, na pewno używasz niewłaściwego pliku.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Sprawdź carefully , aby upewnić się, że plik, którego używasz do flashowania na R1, jest prawidłowym plikiem. Przyczyną „nieprawidłowego obrazu ECU” jest to, że plik, który próbujesz flashować, nie pasuje poprawnie do ECU roweru.

  • hw1987@gmail.comhw1987@gmail.com Posty: 2Verified User


    Dziękujemy za odpowiedź. Próbowałem czasami flashować ECU, ale nie udało się. Mogę poprawnie flashować ECU z wyłączonym autoblipperem. Ale aby włączyć, flashowanie nie powiodło się. Martwiłem się, że moja licencja na autoblipper pokazuje „2015” R1 Auto-Blipper Kit. Czy to jest OK dla mojego R1 2017? oczywiście kupiłem blipperkit na „2017” i zarejestrowałem kod aktywacyjny, który zawiera zestaw.


  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User

    Poproszę mój zespół dev zajmie się tym dalej, ale potrzebuję więcej informacji .. proszę: 1) spróbuj napisać ecu z włączoną funkcją (2015 R1-Auto Kit jest w porządku na lata 2015-17) 2) Jeśli write failed "weryfikacja obrazu ECU" zapisz plik jako nową nazwę pliku (proces zapisu modyfikuje zawartość pliku) 3) wyślij e-mailem nowy plik do support@ftecu.com

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.