Forum wsparcia

2017 FZ 09 P2138

Witaj ... Sflashowałem motocykl z nieograniczoną mapą z mapą paliwową Power Commander. Mam całkowicie wyczerpany węgiel / stal Akro z usuwaniem AES. Losowo dostaję kod P2138 .... Korelacja napięcia czujnika POS POS. Rower się wyłączy, włączy się CEL, wyłączy kluczyk, a następnie rower uruchomi się i będzie działał poprawnie z włączonym CEL. Jakieś pomysły?

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano September 2019

    Przejdź do Menedżera kodów diagnostycznych w sekcji Ustawienia ECU pliku i upewnij się, że pole Korelacja napięcia czujnika przyspieszenia Poz P2138 nie jest zaznaczone, a następnie sflashuj plik do ECU.

  • dmahovich@gmail.comdmahovich@gmail.com Posty: 7Verified User

    @kento_ftecu Czy to kod, który normalnie należy wyłączyć?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano September 2019

    Zwykle nie, ale ponieważ w pliku znajdują się mapy komputerów, ich wartości różnią się od wartości OEM / FTECU, a numery TPS często powodują, że ECU wyzwala kod błędu. Widzimy to często w przypadku użytkowników, którzy przesłali mapy PC do pliku flashowanego.

  • dmahovich@gmail.comdmahovich@gmail.com Posty: 7Verified User

    @kento_ftecu dzięki za informację! Czy poleciłbym zmienić melodię i nie używać pobranej mapy dowódcy mocy? Czy istnieje melodia FTecu, która działałaby lepiej? Przepraszam, jeśli to pytanie nube haha, to mój pierwszy dostrojony rower FTecu i wciąż się uczę. Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Zawsze możesz wypróbować nieograniczony plik, który działa z twoim numerem części ECU, aby zobaczyć jak to działa. Jeśli uważasz, że nie działa tak dobrze, jak plik migrowany PCV, zawsze możesz wrócić.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.