Forum wsparcia

Nie znaleziono zarejestrowanego ECU

Cześć wszystkim. Około 5 lat temu wykonałem lampę błyskową od strony roweru i próbuję zrobić to samo ponownie. W tym czasie padł komputer, z którego korzystałem, więc zainstalowałem oprogramowanie na nowym systemie i mogę zalogować się na swoje konto i komunikować się z urządzeniem (test interfejsu z kluczykiem na zwrotach (36) i kluczykiem wyłączonym (30) ), ale przy próbie wykonania jakichkolwiek operacji (np. ponownego flashowania używanego wcześniej profilu .ftm) aplikacja zwraca błąd „Nie znaleziono zarejestrowanego ECU. Czy chcesz kupić nową licencję na ten ECU?”. To ten sam rower (2016 FZ-07) i ECU, które wcześniej flashowałem. Czy jest coś, co można zresetować, aby ponownie włączyć moją licencję? Dziękuję bardzo za wszelkie wsparcie. Daj mi znać, jeśli będę mógł podać dalsze szczegóły, które mogą pomóc Peterowi

Komentarze

  • cody@ftecu.comcody@ftecu.com Posty: 18Staff User

    Witam. Zapoznaj się z tym postem na forum, aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu napotkanego problemu.

    Jeśli problem nadal występuje, wyślij e-mail na adres sales@ftecu.com w celu uzyskania dalszej pomocy.

  • pdgalvinjr+ftecu@gmail.compdgalvinjr+ftecu@gmail.com Posty: 2Verified User

    Cody, bardzo dziękuję za to odniesienie... Czytałem ten artykuł, ale założyłem, że nie będzie miał zastosowania w mojej sytuacji. Wygląda na to, że moim problemem była kolejność wykonywania operacji, więc zostawię to tutaj dla każdego, kto napotka podobny problem: pierwotnie podłączałem kabel USB do komputera i roweru, a następnie próbowałem wykonać flashowanie, co spowodowało komunikat „Nie zarejestrowany ECU” podczas wielu prób. W moim przypadku zadziałało uruchomienie oprogramowania> podłącz kabel USB do komputera> wybierz Urządzenie> Zapisz ECU> poczekaj na komunikat „włącz klucz”> Podłącz do wiązki przewodów ECU roweru. Zaowocowało to udanym flashowaniem. Dzięki jeszcze raz!

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.