Forum wsparcia

Przeniesienie licencji (e-mail)

Ponieważ mam problem z reflash FZ1 (mam błąd Fail: brak odpowiedzi) na moim pierwszym interfejsie, chcę spróbować reflash tego ECU na moim drugim interfejsie (kupuję 2 interfejsy dla każdego przypadku;)) .. Kiedy idę do folderu LICENCJE na moim koncie i kiedy idę na tę licencję (9F846FFB) Widzę opcję: transfer do i e-mail ... Mogę tam napisać mój drugi e-mail, w którym zarejestrowałem drugi interfejs, a następnie spróbuję flashować drugi kabel? :) Lub przenieś nowe (nie używane) licencje na konto MÓJ DRUGI z drugim interfejsem?

Komentarze

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User
    edytowano July 2019

    Przeniesienie licencji jest używane do przeniesienia własności twojego ECU na innego zarejestrowanego użytkownika, powiedz do swojego tunera, kiedy upuścisz rower w sklepie z hamowniami.

  • kawasakifte@gmail.comkawasakifte@gmail.com Posty: 10Verified User

    DOBRZE :) . Jest dla mnie w porządku .. Chcę tylko wypróbować mój drugi interfejs i znaleźć problem .. Więc .. Mogę przenieść JEDNĄ licencję na moje drugie konto i spróbować reflashować to przeniesione ECU w drugim interfejsie .. i kiedy sprawdzę, mogę go przesłać powrót do pierwszego kabla .. TAK :) ??

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User
    edytowano July 2019

    Jeśli oba interfejsy są podłączone do tego samego konta, nie jest potrzebny transfer i będziesz mógł je po prostu używać zamiennie. W przeciwnym razie konieczne będzie przeniesienie między interfejsem konta A jest zarejestrowany, a interfejs B jest zarejestrowany. Licencjonowanie heirachy to: 1) Konto - konto może używać dowolnego zarejestrowanego na nim interfejsu naszej dowolnej licencji z nim związanej 2) Interfejs - wiele interfejsy mogą być rejestrowane na tym samym koncie i mogą być używane zamiennie 3) licencja ECU - każdy interfejs jest wyposażony w jedną licencję ECU, ale dowolna licencja na koncie może być używana z interfejsem zarejestrowanym na tym koncie. ten licesnse może być przenoszony między użytkownikami za pośrednictwem strony internetowej. 4) Kody funkcji - kody funkcji zwykle nie są wymagane, z wyjątkiem włączania określonych funkcji w ECU, kojarzą się z określoną licencją ECU i przenoszą z tą licencją w przypadku transferu licencji.

  • conk@abv.bgconk@abv.bg Posty: 1Verified User

    Kolejne pytanie do powyższego punktu 2) Interfejs: Czy interfejs można przenieść z jednego konta na drugie, w przypadku zakupu drugiej ręki? Sprzedałem swój rower i nie potrzebuję już tego interfejsu. Oczywiście nowy właściciel interfejsu kupiłby nową licencję na ten sam typ ECU, dla którego przeznaczony jest interfejs. Dzięki!

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User

    Obecne interfejsy nie są transferowalne, chociaż będziemy się tym zajmować w przyszłości.

  • roberto@manzo.dkroberto@manzo.dk Posty: 11Verified User

    Pytanie! Kupiłem zestaw do flashowania kalkulatora ławki łącza danych ... teraz, kiedy podłączam swój kalkulator i przechodzę do urządzenia w pakiecie FTecu i nacisnąłem przycisk aktywnej regulacji, mówi „To ECU z licencją ****” ***** jest zarejestrowany dla następującego użytkownika ********@hotmail.com. Proszę skontaktować się z właścicielem, aby otrzymać prośbę o przeniesienie. „Właściciel tej poczty jest tym, który sflashował mój kalkulator 2 lata temu, i to możliwe mieć 2 licencje na samme ecu? Dzięki :-)

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Nie można mieć dwóch licencji na tym samym ECU. Zasadniczo, jeśli chcesz zachować ustawienia z poprzedniej licencji, musisz skontaktować się z tą osobą, aby umówić się na przeniesienie licencji. Jeśli nie przejmujesz się poprzednimi ustawieniami, po prostu użyj zestawu lampy błyskowej, aby zastąpić poprzednią licencję własną licencją.

  • roberto@manzo.dkroberto@manzo.dk Posty: 11Verified User

    Och, nieźle, nie obchodzi mnie to ... ale jak mam użyć zestawu lampy błyskowej do zastąpienia poprzedniej licencji?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano August 2019

    Po podłączeniu zestawu do flashowania na stanowisku pomiarowym do ECU, należy flashować plik na ECU, aby móc korzystać z funkcji pakietu dostrajania. Wybierz plik (upewnij się, że odpowiada numerowi części ECU) i kliknij Urządzenie> Zapis. Kliknij „OK”, gdy pojawi się monit „Ten ECU z numerem licencji XXXXX jest zarejestrowany w…”. Zobaczysz wtedy monit z pytaniem: „Czy chcesz zastąpić to ECU licencją XXXXX?”. Kliknięcie przycisku OK powoduje rozpoczęcie procesu zapisywania pliku, który zastępuje poprzedni plik. Po zakończeniu powinieneś być w stanie zobaczyć i korzystać ze wszystkich funkcji pakietu tuningowego. Pamiętaj, aby dokładnie przestrzegać wszystkich podpowiedzi procesu pisania. Gdy pojawi się monit o włączenie, pamiętaj, aby to zrobić, a następnie kliknij przycisk OK. Nie klikaj OK przed wykonaniem procedury.

  • roberto@manzo.dkroberto@manzo.dk Posty: 11Verified User

    Dzięki, działało idealnie :-)

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Miło to słyszeć! 👍️

  • mrc723@gmail.commrc723@gmail.com Posty: 2Verified User

    Przepraszamy za spóźnienie w tej sprawie. Jedno pytanie, czy musiałbyś kupić nowy plik bin, a następnie go zastąpić?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    W przypadku zakupu nowego zestawu flash lub kabla USB Data Link dołączona jest nowa licencja flash.

  • mrc723@gmail.commrc723@gmail.com Posty: 2Verified User

    Porada proszę, jak wyżej. Mam kabel ze względu na dostrojenie R1 naszego zespołu. Dlatego nie jest to „nowy” kabel z dostarczonym plikiem BIN. Poprzedni tuner niechętnie daje mi dostęp do ECU roweru bez nagrody finansowej. Ponieważ ten kierowca kupił rower z zamontowanym systemem, nie chce kupować nowego BIN z funkcją Autoblip. Czy nie ma innej drogi? Zasugerowałem poprzedniemu facetowi przywrócenie go do normy, a następnie przeniesienie własności. Porady dotyczące dalszego postępowania proszę

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Jeśli poprzedni właściciel pliku ECU niechętnie przenosi się na licencję z powodu własności intelektualnej (strojenie), to tak, może po prostu skopiować / wkleić standardowe mapy paliw ze standardowego nieograniczonego pliku, a następnie przenieść licencję na ciebie. Lub może flashować nowy standardowy plik nieograniczony do ECU, ale musisz upewnić się, że funkcja Auto-Blip jest włączona, kiedy to robi. Jeśli poprzedni właściciel ECU odrzuci tę opcję, nie ma innych możliwości. Będziesz musiał kupić nową licencję flash i licencję aktywacyjną Auto-Blip.

  • rana@questpoint.norana@questpoint.no Posty: 1Verified User
    edytowano September 2020

    Cześć, @kento_ftecu Wysłałem wiadomość e-mail do FTECU i zamieściłem tę samą treść na tym forum. Muszę przyznać, że nie do końca rozumiem zasady licencjonowania FTECU i może ktoś na tym forum pomoże mi to zrozumieć. Interfejs stołowy leżał od lat bez jego używania. Znalazłem go przypadkiem w pudełku i teraz planuję sprzedać interfejs FTECU. Podłączyłem i przetestowałem FTECU kilka dni temu, aby sprawdzić, czy działa przed sprzedażą. Zdałem sobie sprawę, że po teście napisałem, że może to był * DUŻY * błąd. Teraz interfejs FTECU jest sparowany z moim ECU :-( Mam 3 pytania: 1) Czy kiedy sprzedam interfejs, mam przenieść licencję na nowego kupującego, aby mógł flashować swój ECU? 2) Czy też kupujący interfejs musi kupić licencję na swój ECU? 3) Jak mogę "odłączyć" parowanie mojego ECU od FTECU?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Po zarejestrowaniu kabla USB do transmisji danych na Twój adres e-mail nie można go zmienić. Ten kabel będzie na zawsze licencjonowany na Twój e-mail. Teraz każdy może używać twojego kabla, o ile ma twoje dane logowania do konta FT. Żadne informacje dotyczące płatności nie są przechowywane na Twoim koncie, więc podanie loginu to naprawdę nic wielkiego. Przeniesienie licencji nie powoduje przeniesienia rejestracji USB. Załóżmy na przykład, że masz rower, który sprzedajesz Janowi. Masz swój zestaw tuningowy, ale on go nie posiada. Możesz sprzedać mu swój zestaw tuningowy z rowerem, ale będzie potrzebował Twoich danych logowania, aby z niego korzystać. Lub może kupić własny zestaw tuningowy i zarejestrować go pod swoim nazwiskiem. Gdy jego zestaw zostanie zarejestrowany, możesz przenieść na niego licencję ECU, aby miał dostęp do melodii w ECU. Jeśli nie przekażesz mu licencji, ale on chce dokonać zmiany w ECU, musi zacząć od nowa z nową licencją i dostroić ECU. Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.