Forum wsparcia

Nie działa obd

dot584@gmail.comdot584@gmail.com Posty: 1Verified User

Cześć, wsparcie FT. Mam XSR 700 z 2017 r., wgrałem twoją nieograniczoną muzykę, która w tym przypadku moją jedyną opcją była oznaczona jako wersja pliku 2018, na wypadek, gdyby miało to tutaj znaczenie. Pomyślnie odczytałem wiązkę diagnostyczną OBD za pomocą systec can do urządzenia szeregowego i widzę tylko 6 identyfikatorów puszki przesyłających strumieniowo dane, z których jeden mogę z całą pewnością powiedzieć, że to obroty na minutę, a pozostałych jeszcze nie rozgryzłem. Niezależnie od tego, czy to działa, jestem pewien, że pinout jest w tym momencie prawidłowy. Wydaje się dziwne, że jest tylko 6 identyfikatorów puszek, można by pomyśleć, że byłoby ich kilkanaście, przynajmniej biorąc pod uwagę wszystkie dane, których ECU używa do uruchomienia silnika. Mój problem polega na tym, że gdy próbuję użyć różnych kluczy sprzętowych OBD, żaden z nich nie rozpoznaje protokołu OBD. Nie mogę więc rejestrować danych i dostrajać tak, jak chcę, dopóki to nie zadziała. Od 4 miesięcy próbuję sobie z tym poradzić i potrzebuję pomocy. Mógłbym zapisać dane dla 6 linii danych z surowej puszki i przekonwertować je w Excelu, ale jest to strasznie upierdliwe, biorąc pod uwagę, że mamy technologię, która pozwala nam tego nie robić. To pierwszy pojazd, który sprawił mi tyle problemów przy tuningu. Widziałem na tym forum przedstawiciela FTECU, który mówił, że czasami flashowanie powoduje problemy, więc sflashowałem mapę zapasową, ale to nie zrobiło różnicy. Co tu się dzieje? Jak sprawić, by złącze OBD działało normalnie? Czy jest możliwe, że melodia zepsuła ECU i jeśli tak, to co można z tym zrobić?

Komentarze

  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User

    Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój model 2017 został faktycznie zbudowany w roku 216, czyli przed wymogiem zgodności z obd, więc standardowe skanery obd nie będą działać. Skaner Yamaha będzie działać.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.