Forum wsparcia

Podnoszenie bezczynności w 2017 R1

drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

Cześć, próbuję podnieść bieg jałowy w moim 2017 R1, gdy silnik jest w pełni rozgrzany. Próbowałem dostosować rozgrzewkę/podstawową tabelę bezczynności, ale wydaje się, że nie robi to żadnej różnicy w temperaturze roboczej. Zastanawiałem się, czy można to zmienić za pomocą mapowania ETV? A jeśli tak, czy będę musiał zmienić pierwszą kolumnę pozycji przepustnicy z 1 na 0, aby to osiągnąć? Patrzyłem też na mapowanie hamowania silnikiem. W przeszłości wydawały się nie akceptować żadnych zmian, ponieważ słyszałem, że hamowanie silnikiem odbywa się na mapie ETV od 2017 roku. Czy to się teraz zmieniło? Gdy wprowadzam różne liczby do tabel, wydaje się, że akceptuje zmiany. Nie próbowałem jeszcze flashować na rowerze. Czy te prawdopodobnie podniosą bieg jałowy? Z góry dziękuję.

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Zdecydowanie możesz dokonać tej korekty w mapach bazowych ETV. W razie potrzeby możesz również dodać zapłon, aby pomóc. Limity ETV Decel Comp zostały nieco otwarte na potrzeby testów. Wypróbuj tę sekcję i zgłoś się, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy. Dzięki, Jasonie A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć Jason, Wspaniale, dziękuję. Wypróbuję układ Decel, bardzo się cieszę, że jest już otwarty. Czy aby dostosować bezczynność z mapami ETV, będę musiał zmienić kolumnę na zero? Wprowadziłem kilka zmian w mapie zapłonu, aby pomóc podnieść bieg jałowy, który działał do pewnego momentu, ale wydaje się, że istnieje pułap, jak daleko będzie działać. Dzięki jeszcze raz

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Możesz pozostawić skalowanie bez zmian, ale po prostu podnieś wartość do 1-3, które myślę, że wystarczy. Dzięki, Jasonie A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Świetnie, spróbuję. Jeszcze raz dziękuję Jason.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć jason, poprawiłem podniesienie kilku pierwszych komórek w etv do bezczynności, ale nie przekroczą poziomu 1,01. Czy jest jakiś sposób na ich odblokowanie? Dziękuję

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Wypróbuj teraz, powinno pozwolić na wprowadzenie do 4.02 Dzięki, Jason A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Dziękuję Jason, spróbuję.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć Jason Dzięki za odblokowanie tych komórek, udało mi się wprowadzić zmiany w trybie zasilania 1, ale wygląda na to, że komórki w trybach zasilania 2-4 są nadal zablokowane do 1,01. Czy je też jesteś w stanie odblokować? Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc. Wypróbuję flash później dzisiaj i zgłoszę wyniki w mocy 1.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, tak, zmieniłem tylko tryb zasilania 1. Proszę zgłosić wyniki. Dzięki, Jasonie A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć Jason, więc zrobiłem kilka testów. Bezczynność w ogóle się nie zmieniła, bez względu na to, jak wysoko wprowadzę liczbę. Więc oglądałem dane na żywo podczas jazdy na rowerze. Przy komórkach ustawionych na 4%, gdy delikatnie otwierasz przepustnicę do świata rzeczywistego 1%,, możesz zobaczyć, jak nagle przeskakuje do 4%, a następnie opada z powrotem, gdy przesuwasz przepustnicę obok niego. Słychać również miganie obrotów, więc wydaje się, że działa to tylko wtedy, gdy faktycznie otworzysz przepustnicę do 1% niestety. Czy istnieje sposób na dodanie kolumny zerowej? Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, zmieniłem teraz skalowanie osi X ponownie. Dzięki, Jasonie A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć, to wspaniale, dziękuję Jason! Spróbuję tego dzisiaj po pracy i zdam raport ponownie. (Jestem w Wielkiej Brytanii) Jeszcze raz dziękuję

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć Jason, Właśnie przetestowałem rower, ten sam wynik co wczoraj. Mam wrażenie, że skalowanie musi wynosić zero absolutne, aby zadziałało, po prostu przechodząc przez to, co i tak widziałem. Rower jechał idealnie ze zmienionym skalowaniem, być może nawet nieco płynniej przy podnoszeniu przepustnicy, ale tylko o niewielką ilość czegokolwiek. Czy możliwe jest skalowanie do zera, czy oprogramowanie na to nie pozwoli? Jeszcze raz dziękuję kolego.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Ok, dziękuję za opinię, spróbuj teraz, ponieważ powinno dojść do 0. Dzięki, Jason A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć Jason Dzięki za to. Właśnie przetestowałem rower i, o dziwo, nadal nie robi to żadnej różnicy, nawet przy maksymalnym poziomie 3,88. Skalowanie spowodowało, że przepustnica również lekko się zacina podczas otwierania z zamkniętej przepustnicy. Czy mogłabym dla mnie zmienić skalowanie z powrotem na oryginalną? Czy istnieje inny sposób na podniesienie biegu jałowego? Być może w tym tempie zainstaluję mechaniczny regulator śrubowy! Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Jeśli ręcznie dostosujesz skalowanie, powinieneś być w stanie przywrócić go do poprzedniego pliku nie? Poza tym jest to dość dziwne, ponieważ działa to w przypadku motocykli tutaj. Może coś jest inaczej w rowerach UE, w których system działa inaczej. Trudno powiedzieć na pewno bez roweru z UE. Dzięki, Jasonie A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć Jason Właśnie próbowałem zmienić skalowanie z powrotem i pozwala mi to zmienić, ale nie zapisuje zmian. Jak tylko zamknę ETV i otworzę go ponownie, skalowanie zmieniło się z powrotem na to, na co je ustawiłeś. Czy mógłbyś zrobić to od samego końca dla mnie? Szkoda, że bezczynność się nie podniesie, naprawdę myślałem, że tak będzie z nowym skalowaniem. Dzięki jeszcze raz

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Ok, spróbuj ponownie teraz, powinno być tam, gdzie wcześniej Ci się podobało. Dzięki, Jasonie A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć Jason To genialne, dziękuję! Czy mam być w stanie samodzielnie zmienić skalowanie? Udało mi się to na mapie rozrządu zapłonu, kiedy to dostosowywałem. Kiedy już trochę się pobawę i trochę rozwinę, czy byłoby możliwe zmienić inne tryby mocy na to samo skalowanie? Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, tak, powinieneś być w stanie to zmienić w pewnych granicach, ale jeśli nie z jakiegoś powodu, przynajmniej zacznie się od ostatniej dobrej wartości, którą lubisz. I tak, zdecydowanie mogę zmienić skalowanie tych, aby pasowały, gdy przetestujesz pierwszy tryb zasilania i daj mi znać, że wszystko jest w porządku. Dzięki, Jasonie A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć Jeszcze raz dziękuję Jason. Zaktualizuję ten wątek tak bardzo, jak wszystko się czuje itp. Mam nadzieję, że będę w stanie coś wymyślić z bezczynnością. zdrowie przyjacielu.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Cześć Jason Ive majstrowałem przez weekend i zdecydowałem, że najbardziej lubię standardowe skalowanie. Czy byłoby możliwe przywrócenie go do pierwotnego stanu? 1,2,4 itd. Jeszcze raz dziękuję

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, właśnie przywróciłem to dla Ciebie. Dzięki, Jasonie A.

  • drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User

    Świetnie, dzięki za to Jason.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.