Forum wsparcia

Podstawy migania po stronie roweru

Zestawy migaju0105ce Bike-Side zawsze wyposau017cone su0105 w 2 kluczowe elementy: DataLink: 6-pin lub 4-pin DataLink Bike-Side Harness: Istnieje asortyment 6-pinowych i 4-pinowych wiu0105zek przewodu00f3w, ktu00f3re su0105 bardzo stosowane w rowerach. Jeu015bli chcesz flashowau0107 wiele roweru00f3w, musisz kupiu0107 jeden peu0142ny zestaw. Stamtu0105d mou017cesz zakupiu0107 dodatkowu0105 uprzu0105u017c do flashowania po stronie roweru zgodnu0105 z rowerem, ktu00f3ry chcesz zabu0142ysnu0105u0107. Jeu015bli masz pytania dotyczu0105ce tego, ktu00f3ry model korzysta z uprzu0119u017cy do transmisji danych, roweru lub u0142awki. Wybierz marku0119 i model w https://ftecu.com/, aby wyu015bwietliu0107 listu0119 elementu00f3w uu017cywanych dla kau017cdego odpowiedniego modelu.

«1

Komentarze

  • engjay@shaw.caengjay@shaw.ca Posty: 11Verified User

    Właśnie dostałem zestaw do flashowania po stronie roweru. Próba uzyskania dostępu do tego posta daje mi „Wystąpił błąd podczas renderowania tego bogatego postu”. To samo w wielu innych wątkach. Dzięki. Neil

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Jakie jest Twoje pytanie?

  • engjay@shaw.caengjay@shaw.ca Posty: 11Verified User

    Chyba źle zrozumiałem ten wątek. Spodziewałem się czegoś w rodzaju „zacznij”, a kiedy zobaczyłem błąd, pomyślałem, że wystąpił problem z wątkiem. Prawdopodobnie mam kilka pytań po tym, jak to zrobię. Dzięki za odpowiedzi.

  • engjay@shaw.caengjay@shaw.ca Posty: 11Verified User

    Przygotowałem rzeczy i skończyłem na napisaniu 2SC8591A-70 (US) do ECU. Mój rower to kanadyjski model 2016 FJ09. Cały czas. Nie widziałem żadnych wyborów w tym roku. Pisanie poszło dobrze. Rower jeździ choć CEL i zaczyna się w trybie B. Przeczytaj wątek dotyczący właściwego roku i spóźnij się. Zanim zrobię cokolwiek innego, możesz dać mi wskazówki, jak postępować? Dziękuję Ci.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, jaki jest twój dokładny numer części ECU? Dzięki, Jason A.

  • engjay@shaw.caengjay@shaw.ca Posty: 11Verified User

    Cześć, przepraszam za opóźnienie. Numer części to 2SC-8591A-21.


  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Cześć Neil, Proszę flashować w pliku FJ09 2015 (USA) z numerem części odpowiadającym dokładnie numerowi ECU (2SC-8591A-21) i powinieneś być dobry. Dzięki, Kent

  • engjay@shaw.caengjay@shaw.ca Posty: 11Verified User

    Nie mogłem flashować, ponieważ otrzymałem ograniczenie licencji.

  • engjay@shaw.caengjay@shaw.ca Posty: 11Verified User

    Czy jesteśmy w stanie zresetować moją licencję?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano July 2019

    Twoja licencja nie pokazuje żadnych ograniczeń na naszym końcu. Resetowanie nie jest konieczne. Jaki komunikat o błędzie otrzymujesz?

  • engjay@shaw.caengjay@shaw.ca Posty: 11Verified User

    'Brak licencji dla tego modelu. Czy chciałbyś kupić nową licencję na ecu?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano July 2019

    Powodem jest to, że błysnąłeś niewłaściwy plik do ECU, więc teraz myślisz, że próbujesz flashować inny zły plik. Zmieniliśmy preferencje na twojej licencji (nie reset). Zobacz, czy to działa teraz - pamiętaj, aby flashować prawidłowy numer części ... dzięki.

  • engjay@shaw.caengjay@shaw.ca Posty: 11Verified User

    Dzięki. Minie kilka dni, zanim będę miał szansę. Dam ci znać, co się stanie.

  • engjay@shaw.caengjay@shaw.ca Posty: 11Verified User

    Cześć, otrzymałem błąd, który nie pozwala mi błysnąć. Kolejny?


  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano August 2019

    Twoja licencja jest w stanie dziewiczym, więc występuje problem z krokami w procesie flashowania lub problem ze sprzętem. Musisz uważnie przestrzegać instrukcji. Gdy pojawi się monit o wyłączenie zasilania, wyłącz klucz (po stronie roweru), a następnie kliknij OK; nie klikaj OK i wyłącz zasilanie, ponieważ ECU nie jest gotowy. Tak samo w przypadku monitu „włączanie”; musisz poczekać, aż pojawi się monit, a następnie włącz klucz, a następnie kliknij OK. Próba skrócenia procesu prowadzi do błędów, ponieważ ECU musi być w odpowiednim trybie, aby można go było zapisać. Użyj oprogramowania diagnostycznego, klikając Pomoc> Testuj interfejs. Gdy klucz jest wyłączony, powinieneś zobaczyć liczbę w nawiasach 0, 10, 20 lub 30. # 1 to czerwony przewód, # 2 to pomarańczowy, # 4 to żółty, a GND jest czarny. Jeśli otrzymasz dwucyfrową liczbę, druga cyfra oznacza nieprawidłowe połączenie przewodu. Przykład: 36 6 = 2 (pomarańczowy) +4 (żółty). Pojedyncza cyfra wskaże zły przewód. Przy włączonym klawiszu powinieneś zobaczyć 6, 16, 26 lub 36. Jeśli otrzymasz 1, 3, 5 lub 7, masz problem z czerwonym przewodem. 2 oznacza złe połączenie przewodu pomarańczowego, 4 oznacza zły przewód żółty. 0 oznacza złe zasilanie ECU; sprawdź moc i wspólną masę. Powinieneś także przetestować swoją uprząż. Zdejmij pokrywę (element, który wygląda jak sześć połączonych ze sobą cylindrów) i użyj kawałka drutu bezpieczeństwa lub przewodów multimetrycznych i zewrzyj czerwone i pomarańczowe przewody; jeśli pompa paliwowa zacznie się zalewać, oznacza to problem z pomarańczowym przewodem. Następnie zewrzyj czerwone i żółte przewody; to samo, jeśli włącza się pompa paliwa, to masz złe połączenie z żółtym przewodem. Jeśli nic się nie dzieje, wykonaj kontrolę napięcia w tych samych dwóch kombinacjach; oba powinny czytać około 5V i być dość spójne ze sobą. Jeśli jeden czyta niski, to jest problem z tym przewodem (pomarańczowy lub żółty).

  • engjay@shaw.caengjay@shaw.ca Posty: 11Verified User

    Byłem bardzo ostrożny, aby postępować zgodnie z instrukcjami i nacisnąłem klawisz lub wyłączyłem klawisz przed kliknięciem OK. Jestem przekonany, że zrobiłem to poprawnie. Karta diagnostyczna nie jest włączona, więc nie mogę jej uruchomić. Na karcie pomocy uruchomiłem interfejs testowy. Wyłączyć kluczyk - 30. Włączyć klucz - 36. Sprawdziłem również wiązkę za pomocą zworki, a pompa paliwa nie pracowała w żadnej kombinacji. Napięcie wynosiło 5,08 v dla obu kombinacji. Podczas próby napisania pierwszej pojawiającej się wiadomości jest załączony. Następne kroki?

    Następne kroki?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Klikasz tak, ponieważ przypisujesz swoją licencję do ECU.

  • engjay@shaw.caengjay@shaw.ca Posty: 11Verified User

    Powodzenie! Jedyną rzeczą, którą zrobiłem inaczej, była aktualizacja wiadomości e-mail za pośrednictwem pakietu FT. Po zamknięciu pojawiła się wiadomość o zapisaniu zmodyfikowanego pliku. Dlaczego to się pyta? Kliknąłem tak. Czy możesz podać mi trochę informacji na temat nieograniczonego pliku i czy mógłbym go zainstalować? Dziękuję Ci.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Jeśli zmieniłeś coś w pliku, który sflashowałeś do ECU, zapyta, czy chcesz zapisać go w swoim oprogramowaniu. Teraz, gdy tylko otworzysz pakiet tuningowy, będzie on dostępny w menu plików po lewej stronie. Nieograniczony plik zwykle zawiera pewne zmiany, które poprawią wydajność, a także będą podstawowymi ustawieniami dla drobnych modów na śruby, a wiele różnych modułów jest wstępnie ustawionych dla tych modów. Dopóki numer pliku odpowiada numerowi części ECU, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

  • nullscan@gmail.comnullscan@gmail.com Posty: 6Verified User

    Mam cholernie dużo czasu, kiedy wkładam czerwono / żółto / pomarańczowe szpilki do końca w moim MT-10. Naciskam, aż przewód się wygnie i nie zapewnia wystarczającego połączenia, aby oprogramowanie mogło komunikować się z ECU. Patrząc do złącza widzę wszystkie fabryczne piny świecące latarką, ale nie 3 nowe. Jakieś wskazówki lub narzędzia, które ktoś może zasugerować?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Czy wkładasz szpilki stroną zagniataną skierowaną do góry w kierunku zatrzasku złącza ECU? Jeśli możesz, zamieść kilka zdjęć szpilek.

  • nullscan@gmail.comnullscan@gmail.com Posty: 6Verified User
    edytowano March 2021

    Jestem, żółto-pomarańczowe będzie się dobrze dopasować, ale dość łatwo je odciągnąć. Czerwony jest luźny, ale myślę, że tylko z powodu kąta i innych przewodów nie mogę go wcisnąć tak daleko. Wiem, że w przeszłości istnieją plastikowe wkładki do pinów z robienia kabli szeregowych, ale znalezienie jednego z nich nie jest tak powszechne, jak było. Jednak w tej chwili w pracy i koreańskiej strefie czasowej, więc możecie spać, kiedy dostanę zdjęcia.

  • nullscan@gmail.comnullscan@gmail.com Posty: 6Verified User
    edytowano March 2021

    Czytanie instrukcji jest fundamentalne, nie zauważyłem, że oba złącza w moim ECU mają białe zaczepy „odblokowujące” piny i na pewno przegapiłem tę część instalacji.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Tak, czytanie instrukcji jest podstawą pomyślnej instalacji. 😉

  • desjardin149@gmail.comdesjardin149@gmail.com Posty: 6Verified User

    Pytanie? Właśnie skończyłem instalowanie wiązki i kiedy poszedłem pisać do ecu, pojawiła się próba zapisu nie powiodła się Brak odpowiedzi, więc przeprowadziłem test interfejsu i przy wyłączonym zasilaniu dostałem 21 i 31, a kiedy przekręciłem klucz, pojawił się 25 i 35. Teraz, kiedy gram z kablem do transmisji danych, liczby skaczą z 4, 25, 35. Zmieniłem klucz sprzętowy na laptopa, a także port, którego używałem na laptopie, i otrzymałem dokładnie te same liczby. teraz nie ruszam żadnych przewodów w wiązce, więc czy kabel danych może być zły?

    2006 BMW K1200S

    2019 ZX-6R

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, To jest twoja uprząż boczna roweru, która nie jest prawidłowo okablowana. Prawidłowe liczby to 0,10,20,30 przy wyłączonym klawiszu i 6,16,26,36 przy włączonym klawiszu. Według twoich liczb wygląda na to, że masz problem z czerwonym przewodem uprzęży bocznej roweru. Wróć do swojej instalacji. Chcesz mieć pewność, że kołki są całkowicie osadzone, we właściwej pozycji, a kołki są we właściwej orientacji. Dzięki, Jasonie A.

  • desjardin149@gmail.comdesjardin149@gmail.com Posty: 6Verified User
    edytowano August 2021

    Błysnąłem na mapie giełdowej, a dziś próbowałem flashować NIEOGRANICZONY PLIK I MÓWI, ŻE ECU NIE JEST ZREGISTEROWANE I Pyta, czy CHCĘ KUPIĆ KOLEJNĄ LICENCJĘ. Do diabła nie, nie chcę kupować kolejnego, ponieważ mój kabel i laptop nigdy nie były podłączone do niczego poza tym rowerem. Próbowałem przez dwa dni, myśląc, że to coś po mojej stronie. Proszę pomóż[

    2006 BMW K1200S

    2019 ZX-6R

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, To bardzo dobrze może być na twoim końcu. Licencja jest nadal w potwierdzonym stanie, więc powinna nadal rozpoznawać migające ECU. Jedynym powodem, dla którego tak by się nie stało, było to, że był to nowy ECU lub problem z połączeniem sprzętowym. Przetestuj jeszcze raz uprząż boczną roweru i zobaczmy, jakie liczby się zbliżają. Dzięki, Jasonie A.

  • desjardin149@gmail.comdesjardin149@gmail.com Posty: 6Verified User

    Próbuję zrobić test sprzętu i mówi, że jest nierozpoznane urządzenie USB. Teraz, odkąd ostatnio wyświetlałem reklamę z ecu, usunąłem z motocykla mój PC V i auto tuner, co nie powinno mieć znaczenia, czyżby

    2006 BMW K1200S

    2019 ZX-6R

  • desjardin149@gmail.comdesjardin149@gmail.com Posty: 6Verified User

    Cóż, teraz wracam do 6, 16, 36 na teście sprzętu, więc wyciągnę uprząż i przerobię przewody wtykowe, jak sądzę, a potem zobaczę, dokąd to idzie

    2006 BMW K1200S

    2019 ZX-6R

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.