Forum wsparcia

2017 FZ09 Losowe wyłączenie PODCZAS JAZDY !!

dmahovich@gmail.comdmahovich@gmail.com Posty: 7Verified User

Cześć wszystkim! Błysnąłem na moim motocyklu nieograniczoną mapę z mapą paliwa dowódcy mocy. Mam Akro carbon / stainless w pełni wyczerpany i usunięto AES. Otrzymuję kod P2138 (korelacja napięcia czujnika położenia przyspieszacza). Ktoś tutaj powiedział mi, żebym nie martwił się o kod i po prostu go dezaktywował, jest to powszechne podczas importowania mapy paliwa na PC ... Moim wielkim zmartwieniem jest to, że mój rower będzie się losowo wyłączał podczas jazdy !? I nie mam pojęcia, dlaczego. Zaczęło się to dopiero po pierwszym uzyskaniu CEL. Kiedy rower się wyłączy, jeśli wyłączysz kluczyk, a następnie włącza się, rower uruchamia się i działa dobrze przez chwilę, aż to się powtórzy. Rzeczy, które próbowałem rozwiązać problem ... Usunąłem wyłącznik podpórki, sprawdź połączenia baterii, bateria była na przetargu i wychodzi na 13,1 V od przetargu, ponownie załadowałem ECU do magazynu, a następnie z nieograniczoną mapą FT (bez mapy paliwowej na PC) i wyczyszczono CEL. Kiedy rower wyłączył się następnym razem, CEL wrócił. Wydaje się, że nie ma żadnej korelacji z prędkością, biegiem lub wybiciami na drodze. Jakieś pomysły?

Tagged:

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Ok, ten kod nie jest powszechny na tym rowerze. Jeśli otrzymujesz ten kod, oznacza to, że jest problem. Wystąpienie błędu APS może spowodować wyłączenie roweru, jeśli APS i TPS uznają, że są zbyt niezsynchronizowane. Twój problem nie jest więc normalny ani powszechny, jednak wydaje się, że ma to sens, biorąc pod uwagę otrzymywany kod błędu. Czy zainstalowałeś boczne szelki rowerowe na tym rowerze? Jeśli tak to myślę podczas instalacji może poluzowałeś inny pin na złączu ECU. Czy nadal masz standardową pompę ABS? Jeśli tak, możesz spróbować zainstalować go z powrotem na rowerze i uruchomić go, aby sprawdzić, czy rozwiąże to jakiś problem. Dzięki, Jason A.

  • dmahovich@gmail.comdmahovich@gmail.com Posty: 7Verified User

    Hej Jason, dzięki za odpowiedź! Ciekawe, że mówisz, że kod nie jest powszechny w tym rowerze, to dobrze wiedzieć, ponieważ powiedziano mi inaczej !! Zainstalowałem boczne szelki roweru i na pewno sprawdzę, czy żadne szpilki się nie zgubiły! Nawet nie pomyślałem o tym, jak łatwa była instalacja. Mam też fabryczną pompę ABS. Czy zalecamy zainstalowanie go z powrotem, a następnie pozostawienie go wyłączonego?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Spuść płyn z pompy ABS, zatkaj wszystkie otwory, a następnie przypnij pompę do złącza wiązki przewodów.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, tak, sprawdź piny, a jeśli to się zgadza, spróbuj standardowej pompy ABS. Dzięki, Jason A.

  • dmahovich@gmail.comdmahovich@gmail.com Posty: 7Verified User

    Hej Jason, więc ponownie czytałem twoje komentarze, kiedy pytałeś o fabryczną pompę ABS, czy miałeś na myśli ABS? Nie robiłem żadnych modyfikacji hamulców, więc chciałem tylko wyjaśnić. Dzięki, Damonie

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, przepraszam, mam wrażenie, że masz na rowerze zainstalowaną jednostkę ABS Delete. Czy byłeś w stanie zrobić jakiś postęp lub kierunek na rowerze? Dzięki, Jasonie A.

  • dmahovich@gmail.comdmahovich@gmail.com Posty: 7Verified User

    Hej Jason, więc mam szansę wziąć udział w rowerze. Nie zauważyłem żadnych luźnych przewodów, ale odpiąłem klips i przycisnąłem je wszystkie, aby upewnić się, że są w uprzęży. Usunąłem kod i ponownie sflashowałem rower. Jeśli to nie zadziała, masz jakieś inne pomysły? Dzięki, Damonie

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Zazwyczaj jak spojrzysz na wtyczkę skąd wchodzi do ECU to widać koniec pinów do końca w złączu. Zwykle jest to dobry sposób na stwierdzenie, czy kołki są w pełni osadzone, czy też nie. Jeśli tak nie jest, to może coś jest nie tak z rowerem. W tym momencie spróbowałbym przesłać go z powrotem do magazynu, a następnie zabrać do salonu. Dzięki, Jasonie A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.